Dział: PROPERTY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Biura dostępne dla wszystkich. Tak zdobywa się talenty

„Włącznik 2.0” to nowa odsłona kompendium tworzenia budynków bez barier

Zgodnie z aktualnymi danymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Polsce jest 2,3 mln dorosłych osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub stopniu niezdolności do pracy. Zwiększa się także liczba dzieci z niepełnosprawnościami, a to oznacza, że w kolejnych latach na rynek pracy będzie trafiało również więcej osób z różnorodnymi potrzebami. Ważne jest więc tworzenie włączających przestrzeni, które nie będą tworzyły barier, tylko zapewnią komfort pracy i rozwoju każdemu. Spółka biurowa Skanska razem z Fundacją Integracja podjęły się przygotowania drugiego już wydania Włącznika, będącego kompendium wiedzy o architekturze dostępnej dla wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności czy mobilności.

Czytaj więcej

Ptasi problem – ptasie rozwiązanie

We współczesnych miastach problemy wynikające z tego, że miasto funkcjonuje w pewnym ujęciu jako element przyrody, daje się niejednokrotnie zauważyć gołym okiem. Istnienie kanałów ściekowych sprzyja rozwojowi populacji gryzoni, w tym szczurów i myszy, a nagromadzenie resztek oraz odpadów ułatwia takim zwierzętom żerowanie, rozmnażanie i rozwój. W samym Nowym Jorku istnieje nawet specjalne stanowisko miejskiego szczurołapa.

Czytaj więcej

ESG i wrażliwość kluczem do biznesowego sukcesu

Korzyści płynące dla przedsiębiorstw z wdrażania strategii ESG (environmental, social and corporate governance) to dziś rzecz bezsporna. Rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego i uczestników łańcucha dostaw pomaga firmom przyciągać inwestorów, budować lojalność klientów ceniących sobie etyczne podejście marki, sprzyja dobrym relacjom z interesariuszami. Nie dziwi więc, że ESG zyskuje coraz większe znaczenie w świecie biznesu.

Czytaj więcej

Feel free to talk, to meet, to work z nową linią podów akustycznych hushFree

Kabina akustyczna hushFree.L

Marka Hushoffice wprowadziła nową linię podów akustycznych hushFree do pracy i spotkań. Kabiny akustyczne klasy A, zgodne z normą ISO 23351-1:2020, z całkowicie odświeżonym wnętrzem poda, o niezwykle wysokich parametrach technicznych, zapewniające pracownikom jeszcze więcej swobody i elastyczności w zakresie tego, gdzie i jak chcą pracować. A to wszystko zamknięte w trzech nowych produktach: hushFree.S, hushFree.M i hushFree.L. Nową linię kabin uzupełniają rozwiązania dodatkowe, a wśród nich: hushWall, czyli mobilna ścianka działowa, oraz hushSpot – nowe wieloosobowe stanowisko do pracy typu hot-desk.

Czytaj więcej

Renowacje hoteli w parze ze zrównoważonym budownictwem

Branża hotelowa, mimo kryzysu, który w 2020 roku przyniosła globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, podniosła się i wciąż notuje bardzo dobre wyniki. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) w pierwszym półroczu 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Polsce skorzystało 16,4 mln turystów, którym udzielono 40,4 mln noclegów. W porównaniu z analogicznym 2022 rokiem było to więcej odpowiednio o 11,7% i o 7,5% [1]. Wiele z hoteli, z których korzystali przyjezdni, wybudowało lub odrestaurowało Eiffage Polska Budownictwo.

Czytaj więcej

Technologia w nieruchomościach – wciąż nowość czy już standard?

Nowoczesne technologie są dzisiaj obecne w każdym aspekcie naszego życia. Zwykły smartfon stał się narzędziem, które umożliwia zarządzanie codziennym życiem. Pozwala zamówić jedzenie czy zakupy, skontaktować się z bliskimi i znajomymi, kiedy tylko chcemy, zarezerwować wakacje lub wyjazd, a także załatwić wiele innych spraw jednym kliknięciem, praktycznie z każdego miejsca. Rynek nieruchomości komercyjnych nie pozostaje w tyle i nowe technologie wkraczają nań z coraz większym rozmachem.

Czytaj więcej

Inwentaryzacja architektoniczna – raz na długi czas

Inwentaryzacja architektoniczna jest procesem zbierania, dokumentowania i analizy DANYCH dotyczących dowolnego obiektu architektonicznego. Jej celem jest stworzenie kompletnej informacji na temat aktualnego stanu, przydatnego w wielu różnych kontekstach – od analizy stanu technicznego budynku jako podkłaDU pod modernizację czy renowację, po wizualizację 3D.

Czytaj więcej

Nieruchomość poszukiwana! Czego oczekiwać od agenta nieruchomości?

W poszukiwaniu wymarzonego mieszkania lub atrakcyjnej inwestycji wielu ludzi polega na ekspertach z branży. Agenci nieruchomości stają się niezastąpionymi przewodnikami w labiryncie rynku, oferując swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności, aby sprostać różnorodnym oczekiwaniom klientów.

Czytaj więcej

Sky is the limit Uwolnij potencjał dachów!

Ludzie od zawsze wykorzystywali dodatkowe możliwości zagospodarowania dachów, jednak jeszcze nigdy nie było to tak powszechne i różnorodne jak obecnie. Stoją za tym rosnące możliwości konstrukcyjne, malejące zasoby gruntów w miastach oraz korzyści środowiskowe i społeczne.

Czytaj więcej

„Wciąż kryzys czy już nie?” – kilka słów o zarządzaniu centrum handlowym

Właściciele i zarządcy obiektów handlowych z pewnością często zadają sobie to pytanie, niezależnie od szerokości geograficznej, w której DZIAŁAJĄ, Bo jak wiemy, obiekty handlowe przeszły ostatnio głęboką i trudną metamorfozę. Zmieniły się warunki funkcjonowania, zmienili się klienci – zmieniają się też ich potrzeby. O tych wyzwaniach w wywiadzie dla IMCR opowiada Shannon Quilty, międzynarodowa specjalistka ds. nieruchomości komercyjnych.

Czytaj więcej

Zarządzanie efektywnością energetyczną (ZEE) na przykładzie stacji paliw

Zarządzanie Efektywnością Energetyczną to temat bardzo aktualny – każda firma pragnie wprowadzić oszczędności w tym zakresie oraz przekonać się, czy optymalnie wykorzystuje swoje możliwości. Proces optymalizacji wymaga na pewno czasu, ale już po 2–3 latach prowadzi do zmniejszenia kosztów zużycia energii elektrycznej nawet o 15%, z założeniem kolejnych redukcji w przeciągu następnych lat. Samej metodzie przyglądamy się na przykładzie rynku stacji paliw.

Czytaj więcej

Zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi na fali zmian: dekarbonizacja, AI i nowe możliwości

W czasach ciągłych zmian, dotykających niemal każdego z obszarów biznesu, zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi również nabiera zupełnie nowego wymiaru. Dzisiaj zarządcy budynków nie tylko koncentrują się na dbaniu o utrzymanie nieruchomości w dobrej kondycji i zapewnieniu optymalnego poziomu kosztów, ale również na zaspokajaniu rosnących oczekiwań najemców – zarówno pod względem komfortu i wellbeingu użytkowników budynków, jak i w zakresie spełniania wymogów szeroko pojętego ESG. Liczy się kompleksowość i proaktywność działań tu i teraz, która przygotuje najemców i właścicieli nieruchomości do funkcjonowania w przyszłości.

Czytaj więcej