Autor: Jarosław Jędrzyński

RynekPierwotny.pl
Dziennikarz, redaktor, główny analityk rynku nieruchomości w portalu RynekPierwotny.pl. Od kilkunastu lat związany z rynkiem nieruchomości, opisuje istniejące tendencje i trendy na rynku mieszkaniowym i finansowym. Wolny czas najchętniej poświęca giełdzie i rynkom walutowym.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rynek mieszkaniowy na progu kryzysu stulecia?

Po 8 latach historycznej prosperity krajowa mieszkaniówka stanęła w obliczu SPOWOLNIENIA, które może się okazać najbardziej dotkliwym okresem dekoniunktury w perspektywie dekad. Pytanie brzmi, czy w tej sytuacji uczestnicy rynku nieruchomości powinni być przygotowani na nieuchronny kryzys, czy może wręcz przeciwnie – liczyć na coś, co pozwoli i przez niego przejść suchą stopą.

Czytaj więcej

Ceny mieszkań po trzech falach pandemii – perspektywa rynku mieszkaniowego

Wybuch pandemii COVID-19 okazał się najbardziej spektakularnym, nieprzewidywalnym, a w efekcie zdecydowanie zaskakującym pod kątem rozwoju koniunktury doświadczeniem dla rynku nieruchomości i całej gospodarki kraju. Pytanie: skąd ten san rzeczy i czy aby wyłącznie dobrze wróży na przyszłość?

Czytaj więcej

Mieszkaniówka skazana na hossę? Oto najbardziej realny kierunek rozwoju koniunktury w kolejnych miesiącach

Początek bieżącego roku i cały jego I kwartał okazał się potwierdzeniem koniunkturalnej mocy pierwotnego rynku mieszkaniowego, jaką ten dość niespodziewanie zaprezentował w 2020 roku. Czy kolejne miesiące i całe tegoroczne drugie półrocze mogą okazać się podobnie lub nawet bardziej pomyślne dla krajowej mieszkaniówki, czy też wręcz przeciwnie – zagrożenia koronakryzysem urzeczywistnią się z opóźnieniem w pełnej krasie?

Czytaj więcej

Rok 2021 w krajowej mieszkaniówce – rozwinięcie cyklicznego spowolnienia czy powrót boomu?

Kończący się 2020 r. spełnia wszelkie warunki, by zapisać się w historii rodzimego rynku nieruchomości mieszkaniowych – kto wie, czy nawet nie w wymiarze historycznym – nie tylko jako wyjątkowy, ale również nieprzewidywalny i… zaskakująco udany, jak na panujące warunki okołorynkowe. Czy nowy rok będzie w stanie podobnie pozytywnie zaskoczyć?

Czytaj więcej