Dział: FACILITY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Oszczędzenie energii, gazu, wody jest eko – i nie tylko

Temat oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody jest w ostatnim czasie tematem numer jeden w związku z sytuacją geopolityczną, rosnącymi cenami oraz inflacją. Z punktu widzenia ekologicznego oraz zjawiska ocieplania klimatu jest to dobry trend, bo nic tak ludzi i państwa nie zmusza DO wprowadzania zmian na większą skalę jak ekonomiczne uwarunkowania. Częściej mówi się o alternatywnych źródłach energii, ale również i przede wszystkim ich oszczędzaniu.

Czytaj więcej

Budynek inteligentny – czyli jaki?

Definicja inteligentnego budynku rozwija się od lat wraz z rozwojem technologii. Czym jest więc inteligentny budynek dziś, a czym będzie w przyszłości? O zmieniającej się definicji i o tym. jak mierzyć to, co jeszcze do niedawna było niemierzalne – technologię w nieruchomościach.

Czytaj więcej

TUGRA – oprawa z wymiennymi modułami IoT Szkielet inteligentnych budynków od TRILUX

Internet rzeczy (IoT – internet of things) to koncepcja, w której przedmioty codziennego użytku dzięki wbudowanym czujnikom i połączeniu z internetem zbierają dane z otoczenia, komunikują się ze sobą i wymieniają zgromadzone informacje. Oprawy oświetleniowe, które znajdują się w każdym z pomieszczeń, są doskonałą podstawą do stworzenia komunikacyjnej sieci inteligentnego budynku. Nowa oprawa TUGRA od TRILUX z wymiennymi modułami IoT w pełni wykorzystuje cyfrowy potencjał instalacji oświetleniowej, aby lepiej dostosować nieruchomość do potrzeb jej użytkowników.

Czytaj więcej

Śląski design w nowoczesnej odsłonie w nowym biurze PwC Service Delivery Center

To biuro opowiada historię miasta, w którym się znajduje. Swoją architekturą podkreśla przynależność nie tylko do Katowic, lecz także do całego Śląska. Poznajcie nowy projekt studia The Design Group, w którym na 9 piętrach biurowca połączono nowoczesność z industrialnością, tradycje regionu z jego biznesowym charakterem. Mowa o nowej siedzibie jednej z największych firm z branży BPO/SSC – PwC Service Delivery Center.

Czytaj więcej

Neuroróżnorodne przestrzenie biurowe – z myślą o każdym z pracowników

Projektowanie miejsc pracy nie powinno opierać się jedynie na estetycznym wyglądzie wnętrz – proces musi być dostosowany do sposobu funkcjonowania ich użytkowników. Wszystkie zachowania ludzkie wynikają z potrzeb, które związane są wzajemnym odziaływaniem otoczenia i cech osobowości danej osoby. Architekci powinni więc uwzględniać w swoich projektach potrzeby neurologiczne, które wpływają na sposób i intensywność doświadczania świata. Aby jednak to osiągnąć, w pierwszej kolejności trzeba zrozumieć, czym jest neuroróżnorodność, co z niej wynika oraz dlaczego świadomość jej istnienia znaczy tak wiele – tłumaczy Jakub Bladowski, szef Roark Studio.

Czytaj więcej

8 trendów na 2023 rok w projektowaniu biur

Środowisko pracy w ostatnich latach ewoluowało i zmieniało się tak szybko, że oczekiwania i przewidywanie DOTYCZĄCE tego, jakie powinno być biuro jeszcze nigdy nie były bardziej zróżnicowane. To praca hybrydowa zmieniła wszystko. Jednak niepewność związana z pracą zdalną i tym, co ona oznacza, zniknęła. Dziś firmy wspierają swoich pracowników, gdziekolwiek ci pracują. Jednocześnie jednak inwestują w nowoczesne i angażujące miejsca pracy stacjonarnej. Stwarza to ekscytującą możliwość zdefiniowania biur na nowo.

Czytaj więcej

Koncentracja na najemcy kluczem do sukcesu na rynku biurowym

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce od ponad 2 lat przechodzi szereg znaczących zmian. W efekcie pandemii COVID-19 to wynajmujący wyznaczają nowe trendy, które bez wątpienia będą miały wpływ na kształtowanie się rynku w kolejnych latach. Dla inwestorów, właścicieli i zarządców nieruchomości nieodzowne jest dostosowywanie inwestycji do nowych, postpandemicznych realiów. W rezultacie m.in. ewolucję przechodzą powierzchnie biurowe.

Czytaj więcej

Roślinność jako ważne narzędzie poprawy jakości przestrzeni w aranżacji nowoczesnego biura

Światowe badania wskazują wyraźnie, że kontakt z naturą i zielone otoczenie pozytywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie człowieka. Korzystnie na komfort i efektywność działa też żywa roślinność w miejscu pracy. Chociaż świadomość w tym zakresie rośnie i znaczenie zieleni jest cały czas analizowane, w praktyce mamy wciąż za mało roślin w biurach.

Czytaj więcej

ABC projektowania powierzchni biurowych

Przed Tobą projekt nowego biura i nie wiesz, od czego zacząć, ale chcesz odpowiednio zarządzić zadaniami i zorganizować prace zespołu? Wykorzystanie projektowego ABC – activity-based working, bytes, bricks, behaviors, brand (4B) oraz collaborate, concentrate, communicate, contemplate (4C) – porządkuje proces planowania i aranżowania przestrzeni biurowych: to narzędzie pomagające dopasować ludzi, przestrzeń i technologię.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w zarządzaniu nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomościami to bardzo odpowiedzialny zawód. Każdy zarządca nieruchomości na pierwszym miejscu powinien stawiać bezpieczeństwo zarządzanego budynku. Zresztą istnieje cały wachlarz przepisów, które wymuszają na zarządcy i właścicielu nieruchomości obowiązek kontroli i przeglądów zarówno budynku, jak i instalacji, w szczególności związanych z bezpieczeństwem nieruchomości.

Czytaj więcej

12 miesięcy Fabryki Norblina

Właśnie minął rok od otwarcia tego wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskiej Woli. Fabryka Norblina powróciła na mapę Warszawy we wrześniu 2021 roku po kilkunastu latach przygotowań projektowych i formalnych oraz blisko 4 latach intensywnych prac budowlanych i konserwatorskich. Kompleks oferuje ponad 65 000 m2 powierzchni z nowoczesnymi biurami klasy A+ zajmującymi powierzchnię 41 000 m2 powierzchni (w 100% wynajętej). Pozostałe ponad 24 000 m2 wypełnionych jest konceptami rozrywkowymi, kulturalnymi, gastronomicznymi, usługowymi, handlowymi oraz strefą zdrowia i urody (85% wynajętej powierzchni).

Czytaj więcej

Designerskie i funkcjonalne biuro dla designerskiej oraz funkcjonalnej marki.

Firma Vorwerk, znana z produkcji i sprzedaży urządzeń Thermomix® i Kobold, działa w Polsce od  ponad 27 lat. Jej produkty wyróżniają się nowoczesnym designem, przemyślaną funkcjonalnością i rozpoznawalnym stylem, wyznaczając trendy na rynku urządzeń dla domu. Zarządowi firmy zależało, by te cechy zastosować w nowej przestrzeni biurowej, do której przenoszono główną siedzibę. O pomoc w jej zaprojektowaniu poproszono renomowaną pracownię Massive Design, znaną z tworzenia oryginalnych i funkcjonalnych, ale przede wszystkim topowych przestrzeni biurowych.

Czytaj więcej