Dział: FACILITY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Lato w hotelu: minimum środków, potężny efekt

Polska aura nawet w szczycie sezonu może zaskakiwać szarością nieba, grafitem burzowych chmur, brązem na miedzach i w kałużach… A przecież Polacy, gdy wyjeżdżają na urlop, chcą zapomnieć o codzienności. Odpowiednie techniki mogą sprawić, że niezależnie od pogody pokój hotelowy będzie oazą skąpaną w słonecznym blasku.

Czytaj więcej

Placemaking to dziś nie tylko zagospodarowanie terenu. Biurowce muszą żyć razem ze swoim sąsiedztwem

Brama Miasta w Łodzi już od wielu lat gości festiwal filmowy TME Polówka

Era monofunkcyjnych dzielnic biznesowych tętniących życiem za dnia, a wymarłych po godzinie 17:00, to już przeszłość. Dziś, by w pełni realizować swoje zobowiązania wobec lokalnych społeczności, deweloperzy powierzchni biurowych muszą budować w taki sposób, by inwestycje wtapiały się w miasto i funkcjonowały razem z nim.

Czytaj więcej

12 zagadnień, które warto przeanalizować, aby stworzyć idealne biuro

Dobrze funkcjonująca firma potrzebuje przestrzeni biurowej, ponieważ biuro jest niewątpliwie kluczowym narzędziem w biznesie. Wspiera ono biznes, ułatwia sprzedaż, pomaga w pozyskaniu klienta, daje przestrzeń do efektywnej pracy. Dobrze dopasowane odpowiada na potrzeby biznesu i wspiera jego rozwój.

Czytaj więcej

Wdrożenie zielonych rozwiązań: Seris Cleaning na drodze do ekologicznego sprzątania

Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne to jedno z ważniejszych wyzwań dla gospodarki na kolejne lata. W listopadzie 2022 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD), która zobowiązuje firmy do podejmowania i raportowania działań m.in. w zakresie ochrony naszego ekosystemu, w tym redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej

Prefabrykacja przyszłością budownictwa?

Budownictwo prefabrykowane przeżywa w Polsce istny renesans. Co ciekawe, nie kojarzy się już z blokowiskami z tzw. wielkiej płyty. Obecnie przywodzi na myśl raczej nowoczesne osiedla wielorodzinne powstające w stosunkowo szybkim tempie.

Czytaj więcej

Rynek ochrony osób i mienia w Polsce – wyzwania i szanse w 2024 r.

Rozwój technologiczny ma ogromny wpływ na niemal wszystkie branże usług w Polsce. Rynek ochrony i sposoby świadczeń w tej dziedzinie są przykładem jednego z najbardziej i najszybciej zmieniających się sektorów. Jakie wyzwania stoją przed tą branżą i jak je rozwiązywać? O tym w wywiadzie z redaktor prowadzącą „REM” opowiada Aleksander Wilczewski, dyrektor ZARZĄDZAJĄCY BauWatch Polska.

Czytaj więcej

Transformacja systemów nadzoru i utrzymania technicznego – siła zintegrowanych rozwiązań

W szybko zmieniającym się świecie bezpieczeństwa i konserwacji obiektów, na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Niektóre z nich skupiają się jedynie na wsparciu wybranych części obsługi nieruchomości, co odpowiada klientom szukającym tylko technologii bezpieczeństwa lub tylko automatyzacji procesów utrzymania technicznego. Są także podmioty oferujące integracje tych usług, dzięki czemu zarządcy nieruchomości mogą zlecić opiekę nad swoim budynkiem lub kompleksem jednej firmie. Wśród europejskich liderów dostarczających zintegrowane technologie bezpieczeństwa i konserwacji (w tym zdalnej i predykcyjnej) są między innymi M2C i Innovis.

Czytaj więcej

Zdalne zarządzanie najmem nieruchomości. Technologia weszła na rynek mieszkań

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest bardzo dynamiczny i wciąż rośnie. Wymaga również elastycznego podejścia, przede wszystkim ze względu na zmieniające się oczekiwania i potrzeby zarówno właścicieli nieruchomości, jak i osób je wynajmujących. Jak więc zapewnić kompleksowe usługi w zakresie najmu, gwarantując jednocześnie wysoką jakość, powtarzalność i terminowość? Z pomocą przyszła technologia, którą wykorzystała fabryka startupów The Heart. Tak powstała aplikacja flatte oferująca usługę zdalnego zarządzania najmem mieszkań i domów.

Czytaj więcej

Koszty eksploatacyjne: utrzymanie czystości

Utrzymanie czystości to serwis pozornie nieskomplikowany, bo przecież każdy potrafi sprzątać. Nic bardziej mylnego. Sprzątanie w obiektach komercyjnych zdecydowanie różni się od sprzątania budynków mieszkalnych. Dodatkowo inaczej sprząta się biurowce, inaczej centra handlowe, obiekty magazynowe czy hotele.

Czytaj więcej

Koszty eksploatacyjne: ochrona osób i mienia

Model ochrony obiektów komercyjnych uległ przez ostatnie lata wielu zmianom. Główną z nich determinuje rozwój nowych technologii, który w obecnych czasach znacznie przyśpiesza. W jaki sposób dzisiaj chroni się obiekty komercyjne, jak zwiększa bezpieczeństwo, minimalizuje ryzyko i optymalizuje koszty ochrony? Na te pytania staram się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Czytaj więcej