Dział: FACILITY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Budując kontrakty na miarę nowych czasów

W polskiej branży facility management (FM) Lech Wodecki, obecny prezes zarządu Apleona Polska, znany jest jako dynamiczna postać, wnosząca spory powiew świeżości rynkowej. Już jako młody menedżer zarządzał dużymi organizacjami FM. Obecnie jest liderem marki, która dzięki wzrostowi organicznemu i akwizycji stała się w krótkim czasie czołową firmą świadczącą usługi FM, ze specjalnością w technicznej obsłudze nieruchomości oraz zintegrowanym FM. Rozmawiamy z nim o tym, w jaki sposób postrzega relacje z klientami, rolę standaryzacji oraz przyszłość swojej organizacji.

Czytaj więcej

Ponowne wykorzystanie materiałów w remontach

Współczesne wyzwania związane z ochroną ŚRODOWISKA wymagają nowatorskich podejść do redukcji odpadów i zrównoważonego użytkowania zasobów. W tym kontekście ekologiczny ruch reuse (jako jedno z trzech „r” w akronimie RRR – reduce, reuse, recycle), czyli ponowne wykorzystanie mebli biurowych oraz materiałów budowlanych, staje się coraz bardziej potrzebnym rozwiązaniem. Ideą tego ruchu jest unikanie marnotrawstwa dzięki znalezieniu nowego zastosowania dla używanych ruchomych mebli, zabudów, a nawet materiałów budowlanych. Pozwala to zarówno na dbanie o środowisko, jak i na ograniczenie kosztów zakupu nowego wyposażenia.

Czytaj więcej

Pięć kluczowych zasad kształtujących udane i zrównoważone środowisko pracy wg Kinnarps

Nowe metody pracy stawiają kolejne wymagania wobec przestrzeni biurowych. Biuro musi być miejscem tworzącym wartość, atrakcyjnym i zrównoważonym, w którym ludzie czują się dobrze, ale także rozwijają się i mają możliwość osiągania jak najlepszych wyników. Co decyduje o sukcesie biura w dobie pracy hybrydowej? Jak powinno wyglądać biuro przyszłości uwzględniające ewoluującą koncepcję WELL-BEingu w przestrzeni pracy?

Czytaj więcej

Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 od Hako – profesjonalne czyszczenie nawet najmniejszych powierzchni

Czy profesjonalne maszyny czyszczące – takie, które w jednym cyklu pracy szorują i osuszają, przeznaczone są tylko dla wielkich powierzchni? Czy tylko hala sportowa, szpital lub galeria handlowa mają szansę na dokładne maszynowe czyszczenie? HAKO POLSKA przedstawia Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 – profesjonalne szorowarki, które zachowując wszystkie zalety większych szorowarek, sprawdzą się w małych biurach, gabinetach, sklepikach i przychodniach.

Czytaj więcej

Różnorodność w biurach Jak stworzyć przestrzeń odpowiadającą indywidualnym potrzebom pracowników

Różnorodność w miejscu pracy jest atutem zarówno dla firm, jak i pracowników, ponieważ może rozwijać empatię, a przez to innowacyjność, kreatywność – w sposób, w jaki rzadko robią to jednorodne środowiska. Potrzeba jednak starannej pielęgnacji i świadomej organizacji, zarządzenia tym tematem, aby uwolnić prawdziwy potencjał różnorodności – nie tylko ją stwierdzać, lecz także włączać. W Skanska dążymy do bycia pracodawcą równych szans, miejscem pracy, które nazywamy domem poza domem. Chcemy przyciągać zróżnicowaną grupę pracowników oraz zapewniać włączające otoczenie, w którym wszystkie osoby mają poczucie przynależności, są sobą w pełni, a dzięki temu są efektywne i mogą się rozwijać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W ten sposób wpisujemy się w światowe trendy, a także je tworzymy, chociażby dla branży, w której operujemy.

Czytaj więcej

Nowoczesne biuro – bliżej zmieniających się potrzeb pracowników

Doświadczenia związane ze skutkami pandemii na nowo zdefiniowały potrzeby i oczekiwania pracowników. Model zdalny szybko zyskał popularność, jednak równie szybko ujawnił swoje niedoskonałości, zwłaszcza w sferze work-life balance. Jakie cechy powinno mieć nowoczesne biuro, by stało się skuteczną alternatywą dla home office? Co zrobić, by pracownicy docenili jego atuty i chcieli do niego wrócić?

Czytaj więcej

Tworzyć więcej, wykorzystując mniej – wywiad z ekspertem marki Tork

Marka Tork to jeden z liderów rozwiązań wspomagających dbanie o higienę w przestrzeniach publicznych i komercyjnych, w tym biurach. O potencjale produktów marki Tork oraz jej zaangażowaniu w ekologiczne inicjatywy w rozmowie z naszą redakcją opowiedział Wojciech Nizio, regional brand activation firmy Essity.

Czytaj więcej

Ochrona + marketing? Rozwiązania technologiczne dla wspólnego zastosowania w ochronie i marketingu. Synergia danych, podział kosztów

Mówisz: „ochrona”, myślisz: „monitoring” i „ochroniarz”. Czując się niepewnie w czasach, gdy koszty prowadzenia biznesu szaleją, niechętnie rozważamy zmiany i nowe rozwiązania. Czy słusznie?

Czytaj więcej

Jak dobrze wybrać obsługę techniczną?

Serwis techniczny jest najmniej widocznym z serwisów budynkowych. Najczęściej widzimy pracowników zajmujących się utrzymaniem czystości czy ochroną fizyczną. Rzadziej dostrzegamy techników, co jednak nie znaczy, że mają oni mniej pracy od pozostałych. Co zatem należy do zadań firmy technicznej i jak wybrać najlepszą firmę dla naszego budynku?

Czytaj więcej

Społeczny wymiar przestrzeni

W wielu organizacjach toczy się dziś dyskusja na temat tego, jak powinien wyglądać model hybrydowy, a także jak przeprojektować biuro, by odpowiadało na nowe potrzeby rozproszonych zespołów. Jednym z ważnych wątków jest rozmowa o nowej roli biura, które ma być miejscem budowania społeczności, wspierającym rozwój organizacji. Dlatego tak ważne jest teraz znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak zaprojektować przestrzenie, które będą wspierały wymianę wiedzy, budowanie relacji i współpracę w zespołach. W artykule wyjaśniam, jak uwzględnić społeczny wymiar przestrzeni w projektowaniu środowisk pracy.

Czytaj więcej

Powrót Mam do biura

Od kilku lat rozwija się prorodzinna polityka w biurach. Pracodawca wychodzi naprzeciw różnym problemom. Współcześnie doceniamy pracownice, które urodziły dzieci, wiemy, że mogą być wartościowymi członkiniami zespołu. Ułatwianie świeżo upieczonym mamom powrotu do biura staje się coraz popularniejsze.

Czytaj więcej

Świadome zarządzanie energią w budynkach

W dobie kryzysu energetycznego, rosnących kosztów energii oraz zrównoważonego rozwoju spotykamy się coraz częściej z koniecznością szukania optymalnych rozwiązań technologicznych dających wymierne oszczędności finansowe. W ostatnim czasie oszczędzanie energii stało się głównym tematem rozmów. A to za sprawą stale rosnących cen energii oraz wysokiej inflacji, czego skutkiem są coraz wyższe koszty utrzymania nieruchomości. Zjawisko to niekorzystnie wpływa na atrakcyjność nieruchomości dla najemców. Zarządcy i właściciele nieruchomości stale szukają sposobów na obniżenie kosztów mediów. Dlatego bardzo ważne jest świadome zarządzanie energią w budynkach DZIĘKI monitoringowi oraz optymalizacji zużycia energii.

Czytaj więcej