Dział: FACILITY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakość życia w miejscu pracy a zwyczaje żywieniowe Polaków

Według Eurostatu polscy pracownicy spędzają w pracy średnio 41,1 godziny tygodniowo [1]. Z tego względu to, w jaki sposób pracownik odżywia się w pracy jest kluczowe dla jego zdrowia. Tempo życia i dynamiczny charakter środowiska pracy mają istotny wpływ na różne aspekty naszego życia, w tym co i jak jemy, a wybór odpowiedniego modelu żywieniowego nabiera szczególnego znaczenia.

Czytaj więcej

Biuro dostosowane do potrzeb i przygotowane na różnorodność

Czym w ogóle jest inkluzywność? To jedno z tych wyrażeń, podobnie jak „gender” czy „zrównoważony rozwój”, które modnie krążą i dobrze mieć na ich temat zdanie. Problem w tym, że tego rodzaju terminy są mocno nadużywane – do tego stopnia, że ludzie przestają w nie wierzyć. Brzmią jak kolejny banał, coś co każda szanująca się firma musi mieć w swojej misji, wizji i wartościach, by być na czasie.

Czytaj więcej

Czym i dla kogo jest technical due diligence?

Technical due diligence to wszechstronny proces weryfikacji nieruchomości. Przeprowadzany jest w celu oceny jej aktualnego stanu technicznego i perspektyw inwestycyjnych, zarówno w przy zakupie nieruchomości, jak i rozbudowie, niezależnie od tego, czy jest to obiekt biurowy, handlowy czy przemysłowy. Rezultatem audytu jest raport zawierający wyniki analizy aktualnego stanu technicznego nieruchomości uwzględniający warunki techniczne i formalne, które mają wpływ na rozważane przez naszych klientów decyzje biznesowe. Dzięki TDD mamy możliwość kompleksowo wesprzeć rozwój firm.

Czytaj więcej

Czy twój parking jest gotowy na eMobility?

Do ładowania samochodów elektrycznych na parkingach firmowych wykorzystuje się 3-krotnie więcej energii niż w stacjach ogólnodostępnych. Zarządcy nieruchomości wciąż rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają w elektryfikacji transportu.

Czytaj więcej

Szybciej i taniej? Da się! Automatyzacja procesów w obiektach logistycznych

Automatyzacja i digitalizacja w przemyśle i produkcji jest już dla nas normą. Zastępowanie lub wspieranie ludzi robotami oraz szerokie korzystanie z technologii, przyspieszające produkcję i zwiększenie przepustowości oraz wolumenów, jest codziennością.

Czytaj więcej

Utrzymanie czystości – prosta usługa czy skomplikowana procedura?

Na zeszłorocznej konferencji REM usłyszałam, że biurowce muszą być przyjazne dla ludzi w nich pracujących, tzn. nowoczesne i bezpieczne. Jednym słowem – ma się w nich dobrze pracować. Osobiście nie mam nic przeciwko takim wymaganiom, ale od razu nasuwa się myśl, że utrzymanie takiego budynku w czystości będzie o wiele droższe.

Czytaj więcej

Budując kontrakty na miarę nowych czasów

W polskiej branży facility management (FM) Lech Wodecki, obecny prezes zarządu Apleona Polska, znany jest jako dynamiczna postać, wnosząca spory powiew świeżości rynkowej. Już jako młody menedżer zarządzał dużymi organizacjami FM. Obecnie jest liderem marki, która dzięki wzrostowi organicznemu i akwizycji stała się w krótkim czasie czołową firmą świadczącą usługi FM, ze specjalnością w technicznej obsłudze nieruchomości oraz zintegrowanym FM. Rozmawiamy z nim o tym, w jaki sposób postrzega relacje z klientami, rolę standaryzacji oraz przyszłość swojej organizacji.

Czytaj więcej

Ponowne wykorzystanie materiałów w remontach

Współczesne wyzwania związane z ochroną ŚRODOWISKA wymagają nowatorskich podejść do redukcji odpadów i zrównoważonego użytkowania zasobów. W tym kontekście ekologiczny ruch reuse (jako jedno z trzech „r” w akronimie RRR – reduce, reuse, recycle), czyli ponowne wykorzystanie mebli biurowych oraz materiałów budowlanych, staje się coraz bardziej potrzebnym rozwiązaniem. Ideą tego ruchu jest unikanie marnotrawstwa dzięki znalezieniu nowego zastosowania dla używanych ruchomych mebli, zabudów, a nawet materiałów budowlanych. Pozwala to zarówno na dbanie o środowisko, jak i na ograniczenie kosztów zakupu nowego wyposażenia.

Czytaj więcej

Pięć kluczowych zasad kształtujących udane i zrównoważone środowisko pracy wg Kinnarps

Nowe metody pracy stawiają kolejne wymagania wobec przestrzeni biurowych. Biuro musi być miejscem tworzącym wartość, atrakcyjnym i zrównoważonym, w którym ludzie czują się dobrze, ale także rozwijają się i mają możliwość osiągania jak najlepszych wyników. Co decyduje o sukcesie biura w dobie pracy hybrydowej? Jak powinno wyglądać biuro przyszłości uwzględniające ewoluującą koncepcję WELL-BEingu w przestrzeni pracy?

Czytaj więcej

Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 od Hako – profesjonalne czyszczenie nawet najmniejszych powierzchni

Czy profesjonalne maszyny czyszczące – takie, które w jednym cyklu pracy szorują i osuszają, przeznaczone są tylko dla wielkich powierzchni? Czy tylko hala sportowa, szpital lub galeria handlowa mają szansę na dokładne maszynowe czyszczenie? HAKO POLSKA przedstawia Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 – profesjonalne szorowarki, które zachowując wszystkie zalety większych szorowarek, sprawdzą się w małych biurach, gabinetach, sklepikach i przychodniach.

Czytaj więcej

Różnorodność w biurach Jak stworzyć przestrzeń odpowiadającą indywidualnym potrzebom pracowników

Różnorodność w miejscu pracy jest atutem zarówno dla firm, jak i pracowników, ponieważ może rozwijać empatię, a przez to innowacyjność, kreatywność – w sposób, w jaki rzadko robią to jednorodne środowiska. Potrzeba jednak starannej pielęgnacji i świadomej organizacji, zarządzenia tym tematem, aby uwolnić prawdziwy potencjał różnorodności – nie tylko ją stwierdzać, lecz także włączać. W Skanska dążymy do bycia pracodawcą równych szans, miejscem pracy, które nazywamy domem poza domem. Chcemy przyciągać zróżnicowaną grupę pracowników oraz zapewniać włączające otoczenie, w którym wszystkie osoby mają poczucie przynależności, są sobą w pełni, a dzięki temu są efektywne i mogą się rozwijać zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W ten sposób wpisujemy się w światowe trendy, a także je tworzymy, chociażby dla branży, w której operujemy.

Czytaj więcej

Nowoczesne biuro – bliżej zmieniających się potrzeb pracowników

Doświadczenia związane ze skutkami pandemii na nowo zdefiniowały potrzeby i oczekiwania pracowników. Model zdalny szybko zyskał popularność, jednak równie szybko ujawnił swoje niedoskonałości, zwłaszcza w sferze work-life balance. Jakie cechy powinno mieć nowoczesne biuro, by stało się skuteczną alternatywą dla home office? Co zrobić, by pracownicy docenili jego atuty i chcieli do niego wrócić?

Czytaj więcej