Autor: Renata Hartle

Manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Dziale Powierzchni Biurowych, Colliers International. Jest jedną z pierwszych osób, które tworzyły i wdrażały na polski rynek zintegrowane rozwiązania technologiczne dla biur. Bogate doświadczenie zdobyła, prowadząc innowacyjne projekty dla nieruchomości komercyjnych w krajach Europy Centralnej oraz USA. Jako Manager w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers International doradza najemcom oraz właścicielom budynków w zakresie innowacyjnych technologii oraz w strategicznym planowaniu rozwiązań typu „flex office”. Po nawiązaniu strategicznego partnerstwa Colliers z holenderskim twórcą platformy Office App odpowiada również za wdrożenie na polskim rynku w pełni zintegrowanego systemu do zarządzania biurami oraz budynkami. Poprzez aplikację klient otrzymuje dostęp do blisko 70 funkcjonalności, m.in. mobilnego dostępu do biura, rezerwacji biurek czy rejestracji gości, usprawniających funkcjonowanie w przestrzeni biurowej, zwłaszcza w nowej rzeczywistości wykreowanej przez COVID-19.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sztuczna inteligencja w nieruchomościach – od teorii do praktyki

Tylko w kwietniu tego roku ponad 1000 różnych narzędzi sztucznej inteligencji zostało opublikowanych na rynku. Jak to możliwe, że AI (Artificial Intelligence) nagle stała się aż tak rozwinięta i potężna i jaki będzie to miało wpływ na świat nieruchomości komercyjnych w najbliższej przyszłości? Jak nie zostać w tyle i przygotować się do wykorzystania tych narzędzi?

Czytaj więcej

Budynek inteligentny – czyli jaki?

Definicja inteligentnego budynku rozwija się od lat wraz z rozwojem technologii. Czym jest więc inteligentny budynek dziś, a czym będzie w przyszłości? O zmieniającej się definicji i o tym. jak mierzyć to, co jeszcze do niedawna było niemierzalne – technologię w nieruchomościach.

Czytaj więcej

Budynki muszą być dzisiaj smart

PropTech oraz smart rozwiązania dla nieruchomości od kilku lat wkraczają do coraz większej liczby budynków. Jednak do tej pory tradycyjny rynek nieruchomości adaptował nowinki technologiczne w dość umiarkowanym tempie. Pandemia COVID-19 zdecydowanie przyspieszyła te zmiany, kreując nowe potrzeby i styl pracy.

Czytaj więcej