Czego potrzebują dziś firmy i biura? Perspektywa firmy i pracownika

PROPERTY

Rzeczywistość nas ostatnio nie rozpieszcza. Niezwykła przewrotność losu wymusza na nas weryfikację planów i wiele zmian strategii działania, dostarcza też emocji, jakich nawet sama pandemia nam nie dała. „Nieprzewidywalność” – to jedno słowo przyprawia dziś wielu zarządzających i pracowników o rozstrój żołądka. Czego w takim świecie i zmienności potrzebują dziś administracje na pierwszym froncie wsparcia? Czego w tym wsparciu potrzebują same firmy i osoby nimi kierujące? Przyjrzyjmy się aspektowi dzisiejszych potrzeb, które w dobie zmienności z pewnością przełożą się na wspólny efekt.

Gdy już myśleliśmy, że pandemia COVID-19 dostarczyła nam wszystkich znaczeń słowa „kryzys”, spadła na nas kolejna bomba. Po jej wybuchu ujawniły się potężne barwy nieprzerobionych spraw, niedopracowanych systemów pracy i problemów kadrowych. Wcześniej nie miały one tak wielkiego znaczenia. Wcześniej przecież tylko chorowaliśmy. Wydawało się nam to końcem świata. Pracownicy szli chorować, czasem wracali po chwili, a czasem po 2 tygodniach. Jednak wracali. Dziś rzeczywistość przyniosła nam jednak totalną zmianę.

I to w niej przyszło nam ponownie zrewidować wszystkie modele zarządzania, wykorzystywane procedury i relacje w zespołach, czyli trzy kluczowe elementy w zarządzaniu każdym biznesem. W czasie pandemii świetnie sobie poradziliśmy. Stworzyliśmy regulamin higieny pracy, dbałości o zdrowie i zmianę pracy. Wiele firm zdało ten egzamin celująco.

Niestety, przyszła nowa rzecz, która ten dopiero co wypracowany model organizacji zburzyła. Wymusiło to przemodelowanie organizacji firmy na jeszcze większą ska...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Dostęp do portalu
  • 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
  • ... i wiele więcej!

Przypisy