Dział: ARTYKUŁY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji.

Czytaj więcej

PlanRadar: Nowe technologie kluczem do rozwoju branży budowlanej

Nowoczesne technologie wkraczają do branży budowlanej i nieruchomościowej coraz pewniejszym krokiem. O tym, jak wygląda ten proces i jak będzie on ewoluował w przyszłości rozmawiamy z Krzysztofem Studzińskim – Regional Managerem PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

Wynajmij mieszkanie z Milluu

Wynajem mieszkania może być świetnym źródłem dochodu pasywnego, o ile najemca jest uczciwy i płaci na czas. Co zrobić gdy zaczynają się problemy? Z Milluu nie będziesz się musiał o to martwić.

Czytaj więcej

Zadowoleni pracownicy, nie zawsze za sprawą wysokiego wynagrodzenia

Pracodawcy, którzy potrafią trafnie odpowiedzieć na pytanie - Co faktycznie wpływa na satysfakcję z pracy? - mogą liczyć na bardziej zadowolonych i lojalnych pracowników. Przeprowadzone przez Nuvalu Polska wraz z agencją badawczą SW Research badanie „Love Your Work” pozwoliło określić, jakie czynniki – z bardzo szerokiego spektrum, od kwestii emocjonalnych, przez finansowe po relacje w zespole - mają wpływ na stosunek Polaków do pracy i pracodawcy. Za co więc pracownicy kochają swoją pracę?
 

Czytaj więcej

PlanRadar: Dokumentacja budowlana to fundament dobrze przeprowadzonej inwestycji.

Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy. Jego równie ważnym elementem jest skrupulatne prowadzenie dokumentacji, mającej znaczący wpływ na końcowy rezultat działań. O „papierkowej” stronie realizacji inwestycji oraz konsekwencjach jej zaniedbania opowiada Krzysztof Studziński, kierownik zespołu PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej

PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.

Czytaj więcej

Property Inspect - wprowadzenie do profesjonalnego raportowania stanu nieruchomości

W Property Inspect kochamy oprogramowanie ułatwiające życie. Co ważniejsze, uwielbiamy łączyć się z profesjonalistami z branży nieruchomości i pomagać im w osiąganiu większej wydajności, oszczędzaniu czasu i kosztów oraz wyposażaniu firm w doskonałą technologię do zarządzania ich nieruchomościami.

Czytaj więcej

Nowa siedziba PZU – zrównoważone budownictwo z myślą o człowieku

Bezpieczna, komfortowa i zrównoważona przestrzeń do pracy to nie tylko marzenie pracowników, ale także cel stawiany sobie dzisiaj przez odpowiedzialne organizacje. Budowanie i aranżacja wnętrz z myślą o zdrowiu użytkowników obiektu oraz poszanowanie środowiska pokazują, jak ważne dla firm stają się dzisiaj wartości proekologiczne. Nowopowstała siedziba centrali największego polskiego ubezpieczyciela, PZU Park, wybudowana przez firmę Skanska, to biurowiec zlokalizowany na warszawskiej Woli, który jest zieloną i ekologiczną przestrzenią przyjazną dla 4500 pracowników PZU.

Czytaj więcej

Przepis na niższe rachunki za energię elektryczną - 2 kroki z TRILUX to nawet 80% oszczędności

Dla zarządców nieruchomości i inwestorów kryzys energetyczny to nie lada wyzwanie. Oświetlenie ogromnych przestrzeni komercyjnych generuje proporcjonalne rachunki za energię elektryczną. Inwestycje w zielone źródła energii, to pierwszy wybór dla poszukujących oszczędności i redukcji kosztów utrzymania nieruchomości. Równie istotny jest proces zarządzania wyprodukowaną energią. Jak zatem kontrolować zużycie kWh, aby rachunki nie obniżały drastycznie rentowności obiektu? Odpowiedź to tylko trzy litery: LED.

Czytaj więcej

Jak przygotować magazyn pod działalność farmaceutyczną? Eksperci Cushman & Wakefield doradzają

Sposób przechowywania produktów farmaceutycznych, odpowiedni podział stref magazynowych, zabezpieczenie łańcucha dostaw – to tylko kilka z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania powierzchni magazynowej dla firmy farmaceutycznej. Eksperci C&W, mając możliwość wspierania czołowego gracza w takim procesie, radzą jak odpowiednio sprostać wyzwaniu.

Czytaj więcej

Logistyka obawia się trudności w prowadzeniu biznesu, ale nadal chce inwestować

Warszawa – 17 listopada 2022 rok – W logistyce nastroje są średnie, co jest pochodną trudnego otoczenia społeczno-gospodarczego. Najemcy tego sektora w zdecydowanej większości (72 proc.) oceniają swoją sytuację jako trudniejszą niż rok wcześniej, głównie ze względu na inflację i rosnące koszty – wynika z raportu CBRE i Panattoni Europe „Confidence Index 2022”. Jednocześnie 64 proc. przedstawicieli sektora spodziewa się inwestycji w logistykę w swoich firmach w ciągu najbliższego roku. To więcej niż rok wcześniej, gdy takie plany miało 46 proc. zapytanych. Jak wskazują eksperci CBRE, operatorzy logistyczni oceniają sytuację lepiej niż firmy z branż produkcyjnej i handlowej.

Czytaj więcej