Autor: Marzena Bywalec

Właścicielka firmy AREAS Consulting. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju międzynarodowych firm w Polsce jako menedżer w zakresie ekspansji, wynajmu i zarządzania majątkiem nieruchomości komercyjnych w firmach: Auchan Retail, Jerónimo Martins i Plus Discount z grupy Tengelmann. Ukończuła studia Executive MBA, podyplomowe z zakresu: wyceny, zarządzania i obrotu nieruchomościami oraz kurs Instytutu CCIM – CI 101.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Klucz do sukcesu strategii rynkowej – transakcje M&A

Fuzje i przejęcia (M&A – mergers & acquisitions) to transakcje stanowiące kluczowe narzędzia strategii korporacyjnych, które pozwalają firmom na osiągnięcie różnorodnych celów. Polegają one na łączeniu, nabywaniu lub sprzedawaniu przedsiębiorstw w celu zwiększenia konkurencyjności, zdolności adaptacyjnych, rozszerzenia działalności i uzyskania korzyści skali. Szczególnie ważne stają się w handlu i usługach, gdzie lokalizacja nieruchomości komercyjnych może decydować o sukcesie.

Czytaj więcej

Ekspansja JM na Słowacji to klucz do sukcesu w CEE

Biedronka to popularna sieć sklepów w Polsce, należąca do międzynarodowego detalisty Jerónimo Martins, który posiada sklepy w Portugalii i Kolumbii. 19 sierpnia bieżącego roku ukazały się informacje o tym, że Jerónimo Martins rozpoczął ekspansję w Słowacji, rejestrując spółkę „Jerónimo Martins Slovensko”. Słowacja stała się kolejnym krajem w strategii rozwoju tej firmy. Jakie korzyści przyniesie to spółce i SŁOWACKIM KONSUMENTOM – o tym w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej