Autor: TRILUX

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nowy poziom światła

Co musi osiągnąć oświetlenie, aby sprostać wymaganiom firm, pracowników i środowiska nie tylko dziś, ale także w przyszłości? Pod hasłem "Gdzie jest światło, tam jest życie" TRILUX przedstawia innowacyjne rozwiązania dla niemal wszystkich profesjonalnych zastosowań na rynku oświetleniowym. Joachim Geiger, CSO & CMO firmy TRILUX, wyjaśnia: "Przekładamy odpowiedzialność ekologiczną i zrównoważony rozwój ekonomiczny na najnowocześniejsze, przyjazne dla użytkownika i bezpieczne rozwiązania. Dostosowane do potrzeb oświetlenie, które wyróżnia się efektywnością, jakością, inteligencją i zrównoważonym rozwojem, staje się coraz ważniejszym elementem budowania konkurencyjności i przyszłości firm". Innowacje TRILUX zostały zaprezentowane na targach Light + Building.

Czytaj więcej

TUGRA – oprawa z wymiennymi modułami IoT Szkielet inteligentnych budynków od TRILUX

Internet rzeczy (IoT – internet of things) to koncepcja, w której przedmioty codziennego użytku dzięki wbudowanym czujnikom i połączeniu z internetem zbierają dane z otoczenia, komunikują się ze sobą i wymieniają zgromadzone informacje. Oprawy oświetleniowe, które znajdują się w każdym z pomieszczeń, są doskonałą podstawą do stworzenia komunikacyjnej sieci inteligentnego budynku. Nowa oprawa TUGRA od TRILUX z wymiennymi modułami IoT w pełni wykorzystuje cyfrowy potencjał instalacji oświetleniowej, aby lepiej dostosować nieruchomość do potrzeb jej użytkowników.

Czytaj więcej

Przepis na niższe rachunki za energię elektryczną - 2 kroki z TRILUX to nawet 80% oszczędności

Dla zarządców nieruchomości i inwestorów kryzys energetyczny to nie lada wyzwanie. Oświetlenie ogromnych przestrzeni komercyjnych generuje proporcjonalne rachunki za energię elektryczną. Inwestycje w zielone źródła energii, to pierwszy wybór dla poszukujących oszczędności i redukcji kosztów utrzymania nieruchomości. Równie istotny jest proces zarządzania wyprodukowaną energią. Jak zatem kontrolować zużycie kWh, aby rachunki nie obniżały drastycznie rentowności obiektu? Odpowiedź to tylko trzy litery: LED.

Czytaj więcej

Melanopsyna – nowa bogini w przestrzeni biurowej

Od zarania dziejów człowiek prowadził swoje życie zgodnie z naturalnym światłem dziennym. W toku ewolucji przyzwyczailiśmy się do światła słonecznego i naturalnego rytmu dnia i nocy. Światło wywiera wpływ na człowieka stale, na różne sposoby. Towarzyszy w codziennym życiu, wspiera w pracy i tworzy emocje. Daje poczucie orientacji i bezpieczeństwa. Jego odpowiednia barwa i ilość w odpowiednim czasie wywiera pozytywny wpływ na wydajność, samopoczucie i zdrowie. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe w przestrzeniach biurowych w decydujący sposób przyczyniają się do sukcesu nowych koncepcji pracy, umożliwiając tym samym elastyczne wykorzystanie przestrzeni, dostosowując je do potrzeb użytkownika oraz pojawiających się różnych sytuacji.

Czytaj więcej