Leroy Merlin Strefa Wnętrz – showroom spełniający oczekiwania klientów

News ARTYKUŁY

Czy odpowiednie oświetlenie może nadać wnętrzom DIY klimat showroomu? W Leroy Merlin Strefa Wnętrz udało się to osiągnąć. Modernizacja tego miejsca przyniosła nie tylko korzyści związane z energooszczędnością, ale również uczyniła je bardziej przyjaznym dla klientów i pracowników. Projekt ten jest przykładem innowacyjnego podejścia ekspertów z firmy TRILUX.

Leroy Merlin Strefa Wnętrz powstał w 2010 roku. W tamtym czasie projektowanie oświetlenia było znacznie inne niż obecnie, dlatego zastosowane oprawy oświetleniowe odbiegały od dzisiejszych standardów. Modernizacja tego obiektu była konieczna. Jak wyjaśniają Karol Czich z Leroy Merlin i Paweł Boryś, Business Development Manager w TRILUX, „pierwszym etapem projektu była wizja lokalna, polegająca na sprawdzeniu istniejącej aranżacji i wykonaniu dokumentacji fotograficznej. Obejmowało to zarówno wnętrze, jak i otoczenie budynku. Następnie przystąpiliśmy do prac projektowych, które obejmowały dobór i rozmieszczenie opraw, obliczenia natężenia światła oraz projektowanie systemu sterowania z podziałem na obwody dla różnych grup opraw. Ostatnim etapem było programowanie, konfiguracja i uruchomienie systemu sterowania zgodnie z wymaganiami inwestora”.

 

Ten sklep różni się od innych obiektów sieci Leroy Merlin - znajduje się w nim wiele gotowych aranżacji i rozwiązań dla domu. Dlatego jednym z głównych celów tego projektu było dobranie odpowiedniego oświetlenia, aby nadać wnętrzu charakter showroomu i odpowiednio wyeksponować wybrane grupy produktów. W projekcie zastosowano głównie system linii ciągłych E-Line Next LED, który dzięki możliwości indywidualnej konfiguracji i późniejszej rozbudowie idealnie odpowiada na potrzeby klienta.

Największym wyzwaniem dla zespołu projektowego była aluminiowa konstrukcja GRID z ponad 720 elementami świetlnymi, do której trzeba było znaleźć nowe, kompatybilne i energooszczędne rozwiązanie. Istniejące moduły świetlne na bazie T5 zastąpiono w pełni spersonalizowanymi oprawami z specjalnymi kloszami mikropryzmatycznymi. Dodatkowo, konstrukcję GRID uzupełniono projektorami JUNO z soczewką w kształcie kropli. „Wybór opraw JUNO był podyktowany innowacyjnym kształtem punktu świetlnego. Unikalny kształt soczewki pozwolił nam równomiernie oświetlić ekspozycje towaru, unikając nadmiernego oświetlenia dróg komunikacyjnych. Dzięki temu klient skupia się na wystawionym asortymencie” – podkreśla Karol Czich.

 

Dopełnieniem koncepcji oświetleniowej w Leroy Merlin Strefa Wnętrz są oprawy LIMBA i TUGRA, które doświetliły zielone wyspy roślin i podniosły walory estetyczne wnętrza. Zastosowane rozwiązania, w połączeniu z inteligentnym systemem zarządzania oświetleniem LiveLink, przyniosły zamierzone efekty. „Podczas modernizacji obiektu postawiliśmy przed sobą i wykonawcą wiele celów - od redukcji kosztów energii i emisji CO2, poprzez poprawę wizualnych aspektów, aż po inteligentne zarządzanie oświetleniem. Wszystkie te cele zostały osiągnięte na najwyższym poziomie” – podsumowuje Karol Czich z Leroy Merlin.

„Największą satysfakcję sprawia nam fakt, że spełniliśmy oczekiwania inwestora, zyskując jego zaufanie i partnerstwo w dalszym rozwijaniu naszych wspólnych celów biznesowych” – dodaje Paweł Boryś, Business Development Manager w TRILUX.

Przypisy