TUGRA – oprawa z wymiennymi modułami IoT Szkielet inteligentnych budynków od TRILUX

FACILITY

Internet rzeczy (IoT – internet of things) to koncepcja, w której przedmioty codziennego użytku dzięki wbudowanym czujnikom i połączeniu z internetem zbierają dane z otoczenia, komunikują się ze sobą i wymieniają zgromadzone informacje. Oprawy oświetleniowe, które znajdują się w każdym z pomieszczeń, są doskonałą podstawą do stworzenia komunikacyjnej sieci inteligentnego budynku. Nowa oprawa TUGRA od TRILUX z wymiennymi modułami IoT w pełni wykorzystuje cyfrowy potencjał instalacji oświetleniowej, aby lepiej dostosować nieruchomość do potrzeb jej użytkowników.

Internet rzeczy w oświetleniu led

TUGRA wprowadza nas w erę opraw LED, idących o krok dalej niż podstawowa funkcja oświetlania przestrzeni. Wymienne moduły IoT, które można indywidualnie dopasować do potrzeb obiektu, umożliwiają zbieranie szerokiego przekroju danych w chmurze. Ruch użytkowników, natężenie światła dziennego, stężenie CO2 i czadu czy obraz rejestrowany za pomocą kamery – to dopiero początek wachlarza możliwości, nad którym pracują specjaliści TRILUX.
 

POLECAMY


TUGRA – jak to działa?

Czujniki umieszczone w modułowych zaślepkach oprawy gromadzą informacje i przekazują je za pomocą sygnału internetowego do bazy danych w chmurze. Te analizowane są przez inteligentny system zarządzania LiveLink Premium od TRILUX, który następnie optymalizuje procesy związane z oświetleniem.

Oszczędność energii elektrycznej

Połączenie danych gromadzonych przez czujniki obecności i natężania światła dziennego to podstawa do optymalizacji wykorzystania oświetlenia na poziomie zarówno pomieszczeń, jak i poszczególnych stanowisk pracy. Zapomnijcie o pustych biurach, w których po godzinach oprawy nadal pracują. Procesy zarządzania oświetleniem parkingowym i zewnętrznym również mogą zostać zautomatyzowane w zależności od parametrów oświetlenia dziennego i natężenia ruchu w danym obszarze.

Optymalizacja przestrzeni użytkowej

Czujniki, które stale monitorują informacje o ruchu użytkowników, pozwalają zrozumieć, w jaki sposób w czasie rzeczywistym wykorzystywane są poszczególne części budynku. Analiza dużego zbioru danych to dla najemców i właścicieli budynku wskazówka do podejmowania świadomych decyzji dotyczących infrastruktury i obniżenia kosztów operacyjnych (np. o wynajęciu niewykorzystywanej powierzchni dla innego podmiotu).
 


Design, który nie jest tylko dodatkiem

TRILUX poza rozwojem technologicznym i ulepszaniem parametrów oświetleniowych stawia na doskonałe i uniwersalne wzornictwo. TUGRA jest oprawą o nowoczesnym cylindrycznym kształcie, która stanowi nie tylko źródło światła, lecz także istotny element aranżacji podkreślający architekturę obiektu. Indywidualny charakter przestrzeni możemy uzyskać, dodatkowo wybierając dowolny kolor zaślepek z palety RAL.
 

Przypisy