WITTCHEN i jego droga do białych certyfikatów

News ARTYKUŁY

Oświetlenie miejsca pracy to znacznie więcej niż ilość luksów na jeden metr kwadratowy. Z jednej strony jest to klucz do komfortu pracy i zadowolenia pracowników, a z drugiej - realny wpływ na zużycie energii i zmniejszenie śladu węglowego, a w konsekwencji troska o Matkę Ziemię. Firma WITTCHEN S.A., jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek dóbr luksusowych w Polsce, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Z tego powodu, do współpracy przy swoim wieloetapowym projekcie, firma zaprosiła specjalistów TRILUX, którzy pomogli stworzyć niezwykle komfortowe warunki do pracy w całym obiekcie oraz poprawić efektywność energetyczną przedsiębiorstwa, w wyniku czego firma WITTCHEN S.A. uzyskała biały certyfikat.

Obiekt w Palmirach to dla firmy WITTCHEN miejsce strategiczne. To centrala firmy i centrum logistyczne w jednym. To stąd dystrybuowane są produkty do klientów na całym świecie. Chcąc spełnić swoje cele biznesowe, w które wpisane są rozwój i ekspansja firmy, stworzyć komfortową przestrzeń do pracy, która jest zarówno funkcjonalna, jak i inspirująca, a do tego zmniejszyć swój ślad węglowy, WITTCHEN postanowił zrewolucjonizować swoje oświetlenie.

Budowanie zaufania

Współpraca na linii TRILUX - WITTCHEN zaczęła się od koncepcji oświetlenia wykonanej przez Marcina Bonio, Senior Project Managera w TRILUX, dla budowanego w 2017 roku biurowca firmy. Do realizacji tego projektu użyto oprawy zwieszane SOLVAN oraz system nabudowanych profili świetlnych. Realizacja spotkała się z dużą satysfakcją ze strony Inwestora, dzięki czemu rozwiązania oświetleniowe TRILUX pojawiły się także w kolejnych etapach projektu: budowie nowej hali (system linii świetlnych E-Line) oraz modernizacji istniejącej hali magazynowej (oprawy Mirona, Deveo oraz E-Line, sterowane za pomocą systemu LiveLink WiFi). „Jesteśmy wymagającym klientem, który ceni sobie jakość otrzymywanych produktów i usług. Przy każdej realizacji dokonujemy szeregu analiz i alternatywnych możliwości. Proces oceny potencjalnych dostawców oświetlenia uwzględniał różne czynniki, takie jak jakość produktów, terminowość dostaw, konkurencyjność cenową czy wsparcie techniczne. TRILUX zdecydowanie spełnił nasze oczekiwania” – tak o współpracy mówił Hubert Pieńkowski z WITTCHEN S.A..

Wychodzenie naprzeciw potrzebom klienta

Projekt dla WITTCHEN z założenia miał na celu dostarczenie oświetlenia, które spełnia potrzeby firmy w zakresie komfortu i bezpieczeństwa pracowników oraz minimalizuje wpływ na środowisko. WITTCHEN jasno określił swoje oczekiwania. Po pierwsze, firmie zależało na znacznym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej, co było kluczowym elementem jej zobowiązań w zakresie zrównoważonej działalności. Wielkim i pozytywnym skutkiem modernizacji oświetlenia, w kontekście dbania o środowisko naturalne i postępowania w duchu eco-friendly, była również redukcja szczytowej mocy pobranej, która umożliwiła w kolejnym etapie wybudować własną stację do ładowania pojazdów elektrycznych na terenie firmy do użytku publicznego.  Po drugie, z uwagi na funkcję, jaką pełni biurowiec w Palmirach – to nie tylko powierzchnia biurowo-magazynowa, ale i wielkopowierzchniowy OUTLET firmowy w jednym – nie było zaskoczeniem, że dla producenta w segmencie dóbr luksusowych ważne były również estetyka i design samych opraw, jak ich walory związane z precyzyjnym wyeksponowaniem oświetlonego produktu oferowanego do sprzedaży. Po trzecie, dla zapewnienia komfortu pracy, zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w halach magazynowych, istotnym było także zapewnienie odpowiedniej jakości oświetlenia. "Podczas realizacji poszczególnych etapów pojawiały się wyzwania, na które reagowaliśmy na bieżąco. Wychodziliśmy również naprzeciw potrzebom klienta, proponując rozwiązania, które będą dla niego atrakcyjne jako inwestora w perspektywie długoterminowej.” Tak prace nad tym projektem, wspomina Marcin Szymański, Project Manager w TRILUX, który kontynuował projekt.

Satysfakcja z osiągniętych wyników

Rezultaty ze zrealizowanego projektu są imponujące. Dzięki przeprowadzonej, w hali magazynowej, modernizacji oświetlenia i zaimplementowaniu systemu sterowania oświetleniem, poziom jakości oświetlenia wzrósł, a zużycie energii elektrycznej spadło o 120 MWh rocznie. W wyniku wykazanej efektywności energetycznej firma WITTCHEN uzyskała białe certyfikaty, co pozwoliło na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji. Dodatkowo, oświetlenie TRILUX zainstalowane w przestrzeni biurowej nadało wnętrzom szyku i elegancji idealnie podkreślając charakter marki.

Projekt dla firmy WITTCHEN w Palmirach pełen był inspiracji i innowacji. Co ważne, spełnił oczekiwania klienta co do jakości, efektywności i samego wzornictwa opraw. To doskonały przykład tego, jak nowoczesne oświetlenie LED może wpłynąć na efektywność biznesu, inspirując pracowników i przyczyniając się do osiągnięcia sukcesu. „Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i kompleksowo, dzięki czemu wszystkie nasze realizacje są unikalne. Największą satysfakcję przynosi nam zaufanie i zadowolenie klienta, z którym możemy realizować wspólne cele. Profesjonalna współpraca i dobra relacja pomiędzy partnerami pozwala osiągać najlepsze efekty. Tak właśnie było podczas tej realizacji.” – dodaje Marcin Szymański.

Przypisy