Autor: Michał Miazek

Założyciel International Mentoring Community of Real Estate. Przez ostatnie lata związany z handlem, rynkiem nieruchomości komercyjnych oraz rynkiem badawczym. Ekspert rynku detalicznego, manager sprzedaży z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z klientem B2B, B2C i Retail. Wcześniej odpowiedzialny za rozbudowę i wdrażanie procesów sprzedażowych w międzynarodowych firmach handlowych. Posiada szerokie kompetencje sprzedażowe, strategiczne i biznesowe. Swoje doświadczenie zdobywał również na stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem procesami. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mentoring odpowiedzią na trudne czasy

W dzisiejszych czasach coraz mocniej dążymy do samodoskonalenia się i nabywania nowych umiejętności. Ale czy robimy to w sposób skuteczny? W jakim stopniu te działania wpływają na naszą markę osobistą? Między innymi o tym rozmawiamy dziś z Anną Zacharą-Widłą i Michałem Miazkiem, współzałożycielami International Mentoring Community of Real Estate (IMCR), nowej formuły na rynku, polegającej na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem bezpośrednio z międzynarodowymi ekspertami.

Czytaj więcej

Zrównoważony handel – mit czy byt, w którym musimy się odnaleźć?

Jest wiosna 2021 – mija równo rok od pierwszego lockdownu spowodowanego pandemią wirusa Covid-19 i wciąż stoimy w obliczu kolejnych ograniczeń na bardzo szeroką skalę. Rynek jest w stanie znieść bardzo dużo, co pokazał i udowodnił ubiegły rok, niemniej każda branża ma swój próg wytrzymałości, którego nie możemy przekroczyć. Myśląc o sytuacji na rynku i potrzebie przemieszczania się, aby zaspokoić podstawowe potrzeby, obawiamy się kolejnych obostrzeń. Trzeba postawić sobie pytanie, ile ograniczeń jako społeczeństwo jeszcze jesteśmy w stanie znieść i ile jeszcze nowych warunków przyjdzie zaakceptować przedsiębiorcom walczącym o utrzymanie miejsc pracy, płynności finansowej, a w efekcie swojej rodziny.

Czytaj więcej

Kluczowe decyzje zapadną jutro – Michał Miazek odpowiedzialny za relacje z członkami PRCH

Na przełomie 2019 i 2020 r. wszyscy liczyliśmy, że ten kolejny rok nie może być gorszy od mijającego. Mieliśmy nadzieję na kontynuację odbicia gospodarczego. Prawda stara jak świat potwierdza, że wszystko, co przemija, nas już nie dotknie, że będzie tylko lepiej. Czy kolejny raz się pomyliliśmy? Czy podejmując strategiczne decyzje wynikające z kolejnych planów rozwoju i realizacji nowych, ambitnych założeń biznesowych, byliśmy w pełni świadomi zmiany otoczenia do tego stopnia? 

Czytaj więcej

Pandemia czy może „handlodemia”? Czy miejsca handlu czeka schyłek, czy powrót do normalności?

Każdej wiosny wyczekujemy pierwszego weekendu na wymarzony odpoczynek. Na kilka dni, gdzie zapominamy o wszystkim, odcinamy się od świata znanego nam codziennie. W tym roku wyczekiwany moment przyszedł z opóźnieniem. Sytuacja spowodowana nadal wysokim zagrożeniem rozpowszechniania się wirusa zmusza społeczeństwo do zmiany planów – tych wypoczynkowych, ale i kulinarnych, związanych chociażby z tak lubianą przez Polaków kuchnią regionalną. Bo wszyscy mamy świadomość, że ser owczy najlepiej smakuje w górach, a świeża ryba nad polskim morzem.  

Czytaj więcej