Dołącz do czytelników
Brak wyników

ARTYKUŁY

5 grudnia 2022

Mentoring to inwestycja

0 115

Koniec roku to czas refleksji i podsumowań. Zastanawiamy się nad naszymi osiągnięciami i sukcesami. Dobrze jest spojrzeć w lustro z uśmiechem i przekonaniem, tak… to ja. Tak, znów się udało. Analizujemy również te słabsze momenty i niepowodzenia. Rozmyślamy nad tym, co mogliśmy zrobić lepiej oraz w którym momencie mogliśmy podjąć inną, być może bardziej trafną decyzję. Zamykamy pewien rozdział i zastanawiamy się na ile wykorzystaliśmy dane nam szanse. Od nowego roku, który z założenia ma być lepszy, oczekujemy więcej. Chętnie planujemy działania, aby zrealizować swoje marzenia. Nowy rok przynosi nam postanowienia. Chcemy więcej, chcemy prościej i z większą korzyścią dla siebie. Czy to egoistyczne? Absolutnie nie.

Najcięższa praca to praca nad sobą. Inwestycja w siebie zawsze przyniesie nam korzyści. Gdy się rozwijamy, nabieramy pewności, odkrywamy w sobie nowe, nieznane wcześniej umiejętności i predyspozycje. Wymierne efekty zawsze się pojawią, bo za każdą zmianą zawsze stoi najpierw zmiana w nas samych. Dobrze jest, gdy ktoś nas w tej zmianie wesprze, poprowadzi i wskaże najlepszy kierunek. Z pomocą przychodzi nam mentoring, oparty na bogatym i wszechstronnym doświadczeniu mentora oraz otwartości podopiecznego. To wyjątkowe spotkanie dwóch osób, z którego każda czerpie coś unikatowego dla siebie. Mentoring jest wyjątkowy również dlatego, że łączy w sobie rozwój stricte zawodowy i merytoryczny z tym osobistym ukierunkowanym na wzmocnienie naszych atutów i pracę nad słabościami. Wymiana wiedzy pomiędzy odpowiednio dobranym mentorem a podopiecznym za każdym razem powinna być ukierunkowana na nasze potrzeby. Parafrazując słowa wybitnego matematyka Pitagorasa, że „Trudno jest iść przez życie wieloma drogami jednocześnie”, warto skupić swoją uwagę na tej jednej i przemyślanej ścieżce. Warto tego szukać, aby na końcu drogi stać się bardziej produktywnym i spełnionym zawodowo i prywatnie. Bez rozpraszania, móc podążać w określonym, najlepszym dla siebie kierunku. Rozważmy zatem skorzystanie z wiedzy i doświadczenia tych, którzy przeszli więcej od nas. Podejmując takie wyzwanie, z pewnością zrobimy dla siebie coś wyjątkowego.

Dla tych, którzy chcą zadbać o swój rozwój i stawać przed kolejnymi wyzwaniami, istnieje na rynku miejsce, gdzie to wszystko jest możliwe. International Mentoring Community of Real Estate (IMCR) jest najnowszą na rynku inicjatywą, która stwarza realne możliwości nauki od najlepszych w branży. To tu znajdziemy możliwości rozwoju u boku wybitnych ekspertów z obszaru retail & real estate, którzy podzielą się ze swoimi podopiecznymi tym, co najcenniejsze – swoją wiedzą i doświadczeniem, a także wesprą na każdym etapie tej drogi. Co ważne, nie jednorazowo, nie spontanicznie, a w postaci całorocznych programów mentoringowych. Dzięki unikalnemu podejściu oraz ciągłości programu, budują  jeszcze więcej i stwarzają przestrzeń do wyrażenia siebie  w szerszej perspektywie. Dołączenie do społeczności  IMCR umożliwia dostęp do najlepszych zagranicznych ekspertów, którzy w specjalnie stworzonych programach poprowadzą swoich podopiecznych we wspólnie obranym kierunku. Możemy skorzystać z programu, który nauczy nas poruszać się w sferze marek retailowych i budowania ich strategii (autorem programu jest Chris Igwe) czy też poznać tajniki pracy dyrektora centrów handlowych w różnych częściach globu (program Shannon Quilty). IMCR idzie jednak dalej i nowocześniej oferując także 12-miesięczne spotkanie z dwiema wyjątkowymi innowatorkami z zakresu zrównoważonego rozwoju, który dziś staje się bezsprzecznie tematem numer jeden. Jako, że Skandynawia uznawana jest za prekursora wielu przemian w tym obszarze, właśnie stamtąd pochodzą nasze mentorki. 

Co najcenniejsze, wszyscy mentorzy obecni w programach wspieranych przez International Mentoring Community of Real Estate, a będzie ich z czasem coraz więcej, to doświadczeni praktycy. Osoby, które swoimi osobowościami wspierają jednostki i działania ukierunkowane na rozwój personalny na całym naszym globie. Dziś są dla Ciebie, na wyciągnięcie ręki, aby móc dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Doświadczenie praktyczne jest dziś najbardziej poszukiwanym elementem wiedzy.

Inwestujmy w siebie i swoje dobre samopoczucie, a nowy rok przyniesie nam więcej pewności, której od siebie oczekujemy i której poszukujemy.

Kontakt: www.imcre.eu

Przypisy