Autor: Angelika Majkut

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Elektrownia Powiśle – postindustrialny budynek z niepowtarzalną atmosferą

Ruszyła rewitalizacja obiektu, która doskonale wpisuje się w światowy trend przywracania do życia zabytkowych przestrzeni, które łącząc historię z nowoczesnością, na nowo budują miejski krajobraz.

Czytaj więcej

Miejsce z duszą inspirowane historią

O historii powstania Fabryki Norblina w samym sercu Warszawy rozmawiamy z Kingą Nowakowską, dyrektor operacyjną i członkiem zarządu Grupy Capital. 

Czytaj więcej

Zapraszamy specjalistów do współpracy

Jego biuro projektowe projektuje rocznie dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni biurowych, a wśród nagród na koncie ma „CBRE Office Superstar 2018” za najlepsze biuro w branży BPO/SSC, najlepsze biuro w Krakowie, w 2019 r. najlepszą salę konferencyjną i najlepsze biuro we Wrocławiu, a w 2020 r. wygrało „World Design Awards”. O aktualnych trendach w projektowaniu, a także o znaczeniu akustyki i oświetlenia w przestrzeniach biurowych rozmawiamy z Konradem Krusiewiczem, założycielem i właścicielem pracowni architektonicznej The Design Group.

Czytaj więcej

Biuro z odzysku, czyli odpowiedzialne projektowanie

Zamiast wyrzucać wykorzystują ponownie. Od nowego wolą używane. Nie znoszą plastiku, chyba że pochodzi z recyklingu. Kto nie słyszał o zero wasterach, trendzie zero lub less waste, musiał chyba przespać kilka ostatnich lat. Tymczasem jest on na tyle silny, że wkracza już do naszego życia zawodowego. W grudniu 2019 r. swoją premierę miało pierwsze biuro less waste w Polsce.

Czytaj więcej

Projektowanie przyszłości

O większości współczesnych projektach biurowych mówi, że są do siebie tak łudząco podobne, jakby ktoś dokonał operacji kopiuj-wklej, dodając, że nie wie, czy to źle. Poddaje w wątpliwość sens prowadzenia badań środowiskowych, mając zastrzeżenia do ich metodologii. Pracuje za to nad systemem automatyzacji procesów projektowych, wierząc, że wkrótce konserwatywna branża nieruchomości się zmieni, ale jednocześnie nie wierzy, że przyniesie to wielkie zmiany w roli architekta w procesie projektowania biura – o swoich przemyśleniach dotyczących projektowania przestrzeni biurowej opowiada nam Zbigniew Kostrzewa, architekt, założyciel pracowni InDesign. 

Czytaj więcej

Dobry budynek to element większej całości, jakim jest miasto

O budynkach, które od 30 lat tworzy pracownia JEMS Architekci, mówi się, że są nietypowe, charakteryzują się przede wszystkim prostotą i klasyczną formą. W jej portfolio znajdują się tak ważne obiekty ostatnich lat, jak Hala Koszyki czy Browary Warszawskie. O tym, dlaczego w przyszłości będziemy budować uniwersalne projekty komercyjne, które zostaną z nami na lata, o efekciarstwie ukrytym pod przykrywką efektu „wow", o cichej obecności architektury i odpowiedzialności architekta za wygląd panoramy miasta, rozmawiamy z Marcinem Sadowskim i Maciejem Miłobędzkim, członkami zarządu pracowni.

Czytaj więcej

Nie wystarczy postawić kwiatek w biurze

Boom na biophilic design wciąż ma się dobrze. Odkąd młodzi ludzie coraz bardziej interesują się ekologią i zdrowym trybem życia, chcą być bliżej natury, a do swoich mieszkań masowo kupują paprocie czy monstery.

Roślinność już dawno wkroczyła do naszych biur, ale czy osiągamy dzięki niej to, na co liczymy? O obcowaniu pracowników z zielenią, filtracji przez nią złych składników z powietrza i szczegółach inwestycji, jakie ponoszą organizacje, rozmawiamy z Haliną Kamińską, projektantką i architektem krajobrazu, pełniącą funkcję CEO w firmie Florabo.

Czytaj więcej

Wizja biura przyszłości to ucieczka od problemów teraźniejszości

O trudnym zawodzie workplace managera i jego przyszłości, przenikających się kompetencjach koniecznych na tym stanowisku, o tym, dlaczego office manager odgrywa rolę „tłumacza" i dlaczego częściej mówimy o nowych technologiach w biurze niż o niedziałającym wi-fi, rozmawiamy z Karoliną Dudek, która pełni funkcję prezesa Polskiego Instytutu Środowiska Pracy, jest autorką książki o przestrzeni biurowej Koniec ery calvadosu. Design i praca w późnej nowoczesności, a na co dzień pracuje jako workplace strategy manager w BNP Paribas Real Estate.

Czytaj więcej

Wieżowce ze wschodniej perspektywy

Polak, który w wieku 32 lat został najmłodszym specjalistą z tytułem RICS Fellow (FRICS) w Europie Środkowej i Wschodniej, a także w krajach WNP (kraje byłego ZSRR) i znalazł się w czołówce najmłodszych osób z tym tytułem na świecie. Na co dzień pracuje w Kazachstanie, pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego w spółce Global Development LLP i odpowiadając za nieruchomości biurowe. W marcu 2019 r. budynek z zarządzanego przez niego portfolio, Park View Office Tower, zdobył nagrodę BREEAM Regional Award: Asia w ramach BREEAM Awards w Londynie. Jako pierwszy obiekt w Kazachstanie otrzymał jedno z najwyższych międzynarodowych wyróżnień (najbardziej zielony budynek w Azji). O zarządzaniu nieruchomościami za wschodnią granicą opowiada Łukasz Skowroński, dyrektor zarządzający w spółce Global Development LLP.

Czytaj więcej

Nowa siła FM na polskim rynku

Firma AGIS Management Group postawiła na usługi Facility Management. Nowy pion powstał m.in. dzięki wieloletniemu doradcy zarządu Tadeuszowi Leszczyńskiemu, który objął honorowe stanowisko Senior Head of FM. Struktura tego zespołu to doświadczony w branży zarząd, w którego skład wchodzą Jerzy Szulc, dyrektor generalny i Artur Romański, dyrektor operacyjno-handlowy, w randze wiceprezesów. Obaj panowie obecni są na rynku FM od lat. O zmianach w strukturze firmy rozmawiamy z Agnieszką Kamińską, prezes zarządu firmy AGIS Management Group.

Czytaj więcej