Elastyczność przede wszystkim

FACILITY

Pandemia COVID-19, która nadeszła do Polski na początku 2020 roku, spowodowała bezprecedensowe zmiany w naszym codziennym życiu. Warto jednak podkreślić, że jedynie przyspieszyła trendy, które ewoluowały na rynku biurowym już od ponad 10 lat. A my wszyscy musieliśmy odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nauczyć się w niej funkcjonować. Słowem, które zagościło w naszym życiu na dobre, stała się „elastyczność” – w odniesieniu nie tylko do przestrzeni biurowej, lecz także ogólnego modelu organizacji pracy w biurze i funkcjonowania firmy jako całości.

Upowszechnianie się modelu pracy zdalnej zmusiło wiele firm do zweryfikowania swojego zapotrzebowania na powierzchnię biurową. Niepewność ekonomiczna w połączeniu z nowymi narzędziami do pracy zdalnej spowodowała wzrost znaczenia elastyczności. Biura, w których pracownicy dotychczas spędzali 8 godzin przy biurku, stają się miejscami wspierającymi współpracę z pozostałymi członkami zespołu, nawiązywanie więzi czy pracę w skupieniu, a nawet miejscami zapewniającymi możliwość relaksu i odpoczynku. Nowe biura są z reguły bardziej kompaktowe, urozmaicone i podzielone na mniejsze strefy.

Ze względu na szybko zmieniające się potrzeby organizacji niezwykle ważne staje się uwzględnianie już na etapie projektowania potencjalnych zmian w przyszłości. Płynność organizacyjna firm sprawia, że przestrzenie muszą być bardzo elastyczne i ewoluować razem z użytkownikami oraz ich potrzebami. Rozwiązania modułowe i elastyczne planowanie u...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy