Palący problem – ochrona przeciwpożarowa w obiekcie logistycznym

FACILITY

Systemy ochrony przeciwpożarowej to instalacje, których każdy zarządca nieruchomości z pewnością ma nadzieję nigdy nie wykorzystać w pełni. Pożar jest zdecydowanie jedną z bardziej dramatycznych sytuacji, która może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pracowników. Może również w mgnieniu oka strawić cały obiekt wraz z wyposażeniem. Jak chronić się przed takimi wydarzeniami i o czym nie zapominać?

Systemy ochrony przeciwpożarowej (ppoż.), które są bardzo ważną częścią obsługi technicznej nieruchomości, takiej jak magazyn logistyczny, pozwalają na sprawne wykrycie zagrożenia pożarowego, umożliwienie ewakuacji użytkownikom obiektu, ochronę mienia oraz minimalizację szkód będących skutkiem pożaru. Jednak nie tylko z powodu zalet takich systemów, warto o nich pamiętać. Właściciel bądź zarządca nieruchomości jest bowiem prawnie zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego na terenie obiektu. Na mocy ustawy o ochronie przeciwpożarowej z sierpnia 1991 r., do jego podstawowych obowiązków należą:

  • przestrzeganie wymagań techniczno-budowlanych, instalacyjnych i technologicznych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego,
  • wyposażenie budynków w wymagane przepisami urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice,
  • zapewnienie przeglądów, napraw i konserwacji urządzeń przeciwpożarowych,
  • zadbanie o bezpieczeństwo osób przebywających w budynku oraz zapewnienie bezpi...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy