Autor: PlanRadar

PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 11 tys. klientów w 50 krajach na całym świecie i stabilnie rozwija współpracę z wiodącymi firmami w Polsce.

Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.

PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak cyfryzacja może usprawnić sektor budowlany?

Sektor budowlany w Europie od lat zmaga się z problemem niskiej produktywności. Dotyczy to również polskiego rynku. Badania przeprowadzone przez PlanRadar wskazują, że jednym z powodów tego stanu rzeczy jest brak narzędzi cyfrowych w codziennej pracy na placach budowy i zarządzaniu inwestycją, co utrudnia choćby raportowanie oraz wewnętrzną komunikację. Inną bolączką wskazywaną jako źródło spadającej efektywności pracy, jest fakt, iż wiele dokumentów ma postać analogową i pozbawiona jest cyfrowego obiegu. Nie jest żadną też tajemnicą, że rynki środkowoeuropejskie mają nadal wiele do nadrobienia względem Zachodu pod kątem transformacji cyfrowej. O naturze cyfrowych platform sprzyjającym inwestycjom budowlanym oraz rozwiązaniach obecnych na rynku, rozmawiamy z Krzysztofem Studzińskim - Regional Managerem w PlanRadar, firmie dostarczającej wiodącą platformę do cyfrowej dokumentacji, komunikacji i raportowania w projektach budowlanych, zarządzania obiektami i nieruchomościami oraz Andrzejem Przesmyckim, CEO w PM – Inwestor Zastępczy, firmie, która z sukcesem wdrożyła taką aplikację.

Czytaj więcej

PlanRadar wprowadzi SiteView – obrazowanie rzeczywistości 360° oparte na AI. Nowa funkcja pomoże lepiej wizualizować projekty budowlane

PlanRadar, jedna z wiodących cyfrowych platform do zarządzania budową, nieruchomościami i obiektami, zapowiada wprowadzenie opartej na sztucznej inteligencji funkcji SiteView, która poszerzy i tak już liczne możliwości platformy w zakresie dokumentacji, komunikacji i raportowania. SiteView umożliwi użytkownikom robienie zdjęć 360° projektu podczas chodzenia po placu budowy. Uzyskane obrazy będą automatycznie mapowane na plan 2D, tworząc szczegółowy wizualny zapis aktywności na każdym etapie realizacji budowy.

Czytaj więcej

Przyszłość branży budowlanej i nieruchomości. Co czeka nas w 2024 roku?

Mówi się, że 2022 rok był dla budownictwa najtrudniejszy, jednak 2023 wcale nie przyniósł ulgi. Czego więc możemy się spodziewać po kolejnych czterech kwartałach? Z jakimi wyzwaniami będą musieli się zmierzyć przedstawiciele sektora? Jakie trendy będą kluczowe w najbliższych miesiącach? Jak ukształtuje się sytuacja na rynku real estate? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił nam Krzysztof Studziński, Regional Manager PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

PlanRadar podsumowuje 2023 rok w branży budowlanej i nieruchomości

Za nami 12 miesięcy pełnych wyzwań i dynamicznych przemian w branży budowlanej i nieruchomości. W minionym roku sektor zmagał się m.in. ze wzrostem cen i kosztów pracy, deficytem pracowników oraz małą liczbą nowych zamówień na rynku. Nie zabrakło także pozytywnych aspektów, jakim był wzrost popytu na rynku mieszkaniowym oraz informacja o przekazaniu Polsce środków z KPO. O tym, jak wyglądała sytuacja w branży w 2023 r., opowiada ekspert PlanRadar.

Czytaj więcej

W ciągu trzech lat branża budowlana zwiększy wydatki na nowe technologie nawet o 31 proc.

Z najnowszego badania PlanRadar wynika, że prawie 8 na 10 specjalistów budowlanych w Polsce ma trudności z wprowadzaniem nowych technologii w swoich firmach. Dla 23 proc. z nich jedną z największych przeszkód w unowocześnieniu sektora jest tradycyjny sposób myślenia przedstawicieli branży. Pomimo tych barier wszyscy respondenci zadeklarowali gotowość do wdrażania innowacji i usprawnień w swoich organizacjach, a co trzeci badany potwierdził, że jego firma zamierza zwiększyć nakłady finansowe w tym obszarze o ponad 31 proc. na przestrzeni najbliższych trzech lat.

Czytaj więcej

PlanRadar: Siłą napędową rozwoju branży budowlanej i nieruchomości jest cyfryzacja

Najbliższe lata dla sektora budowlanego i nieruchomości zapowiadają się dynamicznie. Jednym z kół napędowych przemian będzie wzmożony popyt na rynku oraz transformacja cyfrowa. O tym, co czeka branżę w najbliższej przyszłości i jaką rolę odgrywają i będą odgrywać w jej rozwoju nowoczesne technologie, rozmawiamy z Krzysztofem Studzińskim, Regional Managerem PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

PlanRadar: Nowe technologie kluczem do rozwoju branży budowlanej

Nowoczesne technologie wkraczają do branży budowlanej i nieruchomościowej coraz pewniejszym krokiem. O tym, jak wygląda ten proces i jak będzie on ewoluował w przyszłości rozmawiamy z Krzysztofem Studzińskim – Regional Managerem PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

PlanRadar: Dokumentacja budowlana to fundament dobrze przeprowadzonej inwestycji.

Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy. Jego równie ważnym elementem jest skrupulatne prowadzenie dokumentacji, mającej znaczący wpływ na końcowy rezultat działań. O „papierkowej” stronie realizacji inwestycji oraz konsekwencjach jej zaniedbania opowiada Krzysztof Studziński, kierownik zespołu PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej

PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.

Czytaj więcej