Autor: Krzysztof Kogut

      

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Mobilność korporacji napędzana elektrycznością

Auta elektryczne w polskich flotach będą stawały się coraz popularniejsze,  choć jeszcze wciąż niewiele firm decyduje się całkowicie zrezygnować z samochodów napędzanych silnikami benzynowymi. Sporym wyzwaniem okazuje się zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, która mogłaby sprostać szybkiemu ładowaniu, co okazuje się nie lada problemem w obliczu wciąż niskiej liczby publicznie dostępnych punktów ładowania. Z Damianem Królem, ekspertem obszaru e-mobility, rozmawiamy o roli flot w upowszechnianiu aut elektrycznych.

Czytaj więcej

Wszystkie media pod kontrolą – korzystajmy z dostępnych możliwości

Rosnące ceny energii i pozostałych mediów to fakt, który musimy zaakceptować. Na rynku dostępne są różne narzędzia wspierające zarządców nieruchomości. Na czym się skupiają i jaka jest ich idea? Jak mądrze wybrać narzędzie, które będzie ułatwiało pracę i dodatkowo pozwalało wprowadzać działania optymalizacji zużycia mediów w budynku?

Czytaj więcej

Kobiece spojrzenie na biznes

Jako pierwsza kobieta i pierwsza Polka objęła stanowisko w czołowej agencji doradczej z rynku nieruchomości komercyjnych. Dziś, będąc uważnym obserwatorem branży od prawie 20 lat, mówi, jak ważną rolę w życiu każdej organizacji odgrywa zmiana i w jaki sposób środowisko pracy może wspomagać procesy biznesowe organizacji. Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzająca Colliers International w Polsce, dzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat w wiosennym wydaniu „Real Estate Managera”.

Czytaj więcej

Sylwia Müller na czele CBRE GWS

Sylwia Müller trafiła do CBRE Global Workplace Solutions na początku tego roku, wprost z europejskich struktur Ataliana, dla którego zajmowała się integracją różnych spółek usługowych. Jej obecność w Polsce to najlepszy dowód na na coraz ważniejszą rolę, jaką odgrywają krajowi eksperci świadczący zintegrowane usługi FM w regionie CEE. Europa Środkowo-Wschodnia oraz Rosja staną się obszarem działań CBRE GWS i pokażą, jak silnym graczem regionalnym będzie spółka pod przewodnictwem tej niezwykle doświadczonej liderki, która rozumie globalny kontekst FM. 

Czytaj więcej

Współczesny FM to nie tylko usługa techniczna

„Moim zdaniem, na kształt rynku FM w tym momencie ogromny wpływ ma możliwość pozyskania i zatrzymania wykwalifikowanego personelu składającego się z doświadczonych pracowników fizycznych w danej branży oraz możliwość ich dalszej edukacji i rozwoju w celu rozszerzania ich kompetencji i kwalifikacji, a także wykwalifikowanej i doświadczonej kadry zarządzającej” – powiedział nam Tomasz Nosal, dyrektor ds. Facility Management i zarządzania nieruchomościami, prokurent w dynamicznie rozwijającej się Spółce Grupy Alba.

Czytaj więcej

Rynek pracy w nieruchomościach – stan na 2019/2020 r.

Współczesny rynek pracy kompletnie zmienia sposób, w jaki funkcjonują dostawcy i zamawiający z rynku nieruchomości komercyjnych. Problemy w dostępie do kadr właściwie na wszystkich poziomach, poczynając od pracowników liniowych, a na managerach wyższego szczebla kończąc, sprawiają, że obie strony muszą radykalnie zmieniać swoje podejście do pozyskiwania zasobów ludzkich, ale także organizacji własnych usług. HR Design Group co roku publikuje raport prezentujący przekrojowo najważniejsze aspekty związane z zatrudnieniem i rynkiem pracy w nieruchomościach. Przedstawiamy jego najważniejsze wnioski. 

Czytaj więcej

XIII Real Estate Management Congress za nami!

Kolejna edycja naszego dorocznego kongresu już za nami! Tegoroczne wydarzenie, jakie odbyło się w dniach 24–25 października, spotkało się z ciepłym odbiorem uczestników, którzy mieli szansę wziąć udział w panelach tematycznych i wykładach poświęconych w tym roku przede wszystkim tematyce kolejnych generacji budynków i temu, jak wspierają one biznes podstawowy swoich użytkowników. Kongres wspierany był w tym roku bardzo mocno przez Polską Radę Facility Management, która współtworzyła program wydarzenia.

Czytaj więcej

Odnawiając zasoby świata

Veolia Industry Polska to dojrzały i uznany dostawca usług FM znany w szczególności szeroko w zachodniej części kraju, a także w wielu aglomeracjach i największych miastach kraju. W powszechnej świadomości marka znana jest przede wszystkim z dostaw mediów dla mieszkańców miast i produkcji energii. W świecie biznesu natomiast Veolia kojarzona jest z obsługą instalacji przemysłowych dużych centrów handlowych, a od niedawna z logistyką. O zmianach, jakie dokonały się w ostatnim czasie w organizacji, rozmawiamy z Patrykiem Jóźwiakiem, dyrektorem ds. operacyjno-technicznych i członkiem zarządu w Veolia Industry Polska, oraz Wojciechem Prochaską kierownikiem projektu reprezentującym nowe pokolenie doradców handlowych, oferującym usługi FM w nowym formacie. 

Czytaj więcej

APA Group z nagrodą Innowator Śląska 2019

– Z innowacją jest jak z podróżą kosmiczną. Każdy z nas czytał jakieś książki fantastyczne, ale gdyby nam przyszło zbudować statek, myślę, że nie mielibyśmy punktu startowego. To jest właśnie innowacja – coś, czego nie ma w społeczeństwie – mówi Artur Pollak, prezes firmy APA Group, i dzieli się przemyśleniami o innowacyjności i trudnościach z nią związanych.

Czytaj więcej

Profesjonalizm w branży utrzymania czystości

– Serwis utrzymania czystości wciąż bywa czasami lekceważony. Tymczasem firmy sprzątające obsługują dziś tysiące metrów kwadratowych, w czasach kiedy liczą się czas i ekonomia procesu sprzątania. Tutaj nie ma miejsca na chaotyczne działania. Wszystko można dokładnie policzyć – od wydajności powierzchniowej maszyny zaczynając – twierdzi Eduard C. Kutyma.

Czytaj więcej

Podstawy rozumienia terminu Facility Management

Prezentujemy pierwszy, najważniejszy rozdział z Wielkiej Księgi FM, zawierający definicję terminu Facility Management oraz jego wykładnię biznesową, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć, czemu służy ta funkcja. W tym opracowaniu prezentujemy również wartości, jakie dojrzały FM może wnosić do każdego rodzaju organizacji, oraz wstępnie określamy, kto realizuje zadania z obszaru FM. 

Czytaj więcej

Zdrowi pracownicy to podstawa!

Usługi prozdrowotne dla pracowników stają się powoli standardem, jeśli chodzi o najpopularniejsze rodzaje benefitów pozapłacowych. Jednak prosta usługa wspomagająca zdrowie w postaci dostępu do prywatnej opieki medycznej czy jednorazowego masażu nijak się ma do rozbudowanej idei zintegrowanego corporate wellness. O tym, w jaki sposób postrzegana jest dziś ta usługa, rozmawiamy z Julitą Kazimierczak, która wdrażała programy z tego obszaru w jednym z największych banków w Polsce.

Czytaj więcej