Zamość szuka inwestora z wizją

INVESTMENT & CONSTRUCTION

Zamojska starówka jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Wciąż jednak odczuwalny jest niedosyt prestiżowej infrastruktury hotelowo-konferencyjnej, która pozwalałaby zaspokoić potrzeby przybywających gości, przy pełnym wykorzystaniu unikatowych w skali Europy walorów architektonicznych. Inwestycja w zabytkowych murach Pałacu Zamoyskich ma szansę stać się lśniącą nowym blaskiem perłą Starego Miasta.

Przeznaczony do rewitalizacji na zasadach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) dawny pałac, należący niegdyś do rodziny Zamoyskich, z uwagi na swoją lokalizację oraz powierzchnię (6570 m2) z dwoma przyległymi dziedzińcami, daje możliwość zaoferowania gościom i mieszkańcom znacznie więcej niż pokoje hotelowe. Ma szansę stać się zauważalnym nie tylko w regionie, ale też na mapie Polski „miejscem z klimatem”. Studium architektoniczno-konserwatorskie dopuszcza między innymi koncepcję zadaszenia dziedzińca wewnętrznego, zamieniającą go tym samym w użytkowe atrium o powierzchni 1074 m2. Dziedziniec główny to blisko 10 000 m2 reprezentacyjnej przestrzeni ze starodrzewiem i wyeksponowanym centralnie pomnikiem Jana Zamoyskiego, stwarzający warunki do realizacji podziemnego parkingu, tak bardzo potrzebnego na terenie starówki.

Miasto czeka na pomysły i oferuje współpracę i wsparcie. Zaprasza inwestorów do wypracowania partnerskiej umowy, która umożliwi optymalizację podziału obowiązków, kompetencji i ryzyka. Jesteśmy gotowi na wyzwania związane z rewitalizacją tego ważnego dla miasta miejsca – mówi Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa.

Zainwestuj w unikatowy, zabytkowy obiekt znajdujący się na terenie Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

REKLAMA

  • około 250 000 gości z Polski i zagranicy odwiedzających rocznie zamojską starówkę,
  • zróżnicowana infrastruktura turystyczna, handlowa, usługowa i oświatowa,
  • w najbliższym otoczeniu: muzea, sklepy, punkty usługowe, kawiarnie, restauracje, park.
     

Oferta inwestycyjna Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Zespołu Rezydencjalnego Pałacu Zamoyskich została umieszczona w bazie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu nr oferty 06-286: www.baza.paih.gov.pl

Zapraszamy na naszą stronę Invest in Zamość: www.investin.zamosc.pl

Przypisy