Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

2 marca 2015

Obniżenie kosztu posiadania biura dla wybranych najemców

0 203
Praktyka total office occupancy cost dla niektórych najemców to fakt rynkowy, który w Polsce w najbliższej przyszłości będzie występował coraz częściej.

Wyłączenia na pewne rodzaje kosztów bądź capy dla niektórych najemców to dwa oblicza tego samego zagadnienia, czyli obniżenia kosztu posiadania biura (total office occupancy cost) dla wybranych najemców. Praktyka taka to fakt rynkowy, który w Polsce w najbliższej przyszłości będzie występował coraz częściej z uwagi na rosnącą przewagę najemcy na rynku biurowym. Choć nie sprzyja to klarowności rozliczeń, nie musi być to niekorzystne dla nieruchomości, o ile koszty te są naliczane i pokrywane w pełni. 

POLECAMY

Ponieważ w praktyce o zastosowaniu jednego z powyższych narzędzi decyduje LL (z reguły bez wiedzy pozostałych najemców), który zgadza się w ten sposób, aby konkretny najemca nie ponosił przypadającego na niego kosztu (a w zamian za to pozyskuje tego najemcę dla swojej nieruchomości), to właściciel ten powinien ponieść wobec powyższego ten koszt ze swoich wpływów z czynszu. 

Działania takie powinny zatem być (a właściwie rynkowo już są) dopuszczalne, jednak war...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy