„Mierz siłę na zamiary”

FACILITY

Tytułowy zwrot pochodzi – jak wiadomo – z „Pieśni filaretów” Adama Mickiewicza, napisanej w 1820 roku. Niektórzy błędnie go interpretują, sądząc, że w omawianym powiedzeniu chodzi o to, że należy dostosować zamiary do możliwości i sił, jakie mamy, a nie porywać się z motyką na słońce, tzn. decydować się na coś, co i tak pozostaje poza naszym zasięgiem. Tymczasem wymowa Mickiewiczowych słów jest zupełnie inna. Zwrot „mierz siły na zamiary” mówi o tym, że trzeba dostosowywać możliwości do zamiarów, czyli stawiać sobie ambitne cele, a potem dążyć do ich zrealizowania, gdyż przy olbrzymiej motywacji zawsze znajdziemy w sobie siłę, by go osiągnąć.

Inny wielki człowiek Johann Wolfgang von Goethe powiedział, że „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Te słowa w biznesie dają o osobie znać szczególnie boleśnie. Raz zdobyta pozycja firmy na rynku nigdy nie jest dana na zawsze.

POLECAMY

O powodzeniu podejmowanych działań decydują ludzie. Ich gotowość do zmian, doskonalenia umiejętności i wdrażania nowych rozwiązań. Potrzeba wdrażania zmian spoczywa nie tylko na pracodawcach, ale także na pracownikach, którym stawia się coraz wyższe wymagania.

Coraz częściej edukacja to nie etap w życiu, ale niekończący się proces odbywający się w domu, szkole, pracy, wszędzie i zawsze z pomocą różnych ludzi (nauczycieli, rodziców, współpracowników, przełożonych). Współcześnie nie można przestać się uczyć, bo przecież „kto nie idzie do przodu, ten się cofa.”

W branży profesjonalnego utrzymania czystości właśnie teraz jest czas na stawianie...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy