Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

1 lutego 2021

Building of the week: UNIT.City w Kijowie projektu APA Wojciechowski

46

Unit.City to innowacyjny park technologiczny, który jest zlokalizowany na terenie fabryki motorów w stolicy Ukrainy. Obiekt jest świetnie zlokalizowany w pobliżu centrum miasta. Lotnisko Zulyany oddalone o niecałe 30 minut jazdy od obiektu, obok się znajduję Park Lukjaniwski a także Kijowska Politechnika na odległości 2,5 km.

Zadanie projektowe rozpoczęliśmy od wykonania koncepcji urbanistyki dla całego terenu dzielnicy poprzemysłowej. Teren objęty rewitalizacją obejmuje 24ha. Na przedmiotowym obszarze zlokalizowano budynki o różnych funkcjach. Znajdą się tu budynki biurowe z lokalami usługowymi, laboratoria, budynki mieszkalne, uniwersytet, szkoła.

Celem projektu jest stworzenie zespołu budynków służących rozwojowi nowoczesnych technologii. Powstająca inwestycja będzie przyjazną przystanią dla start-upów oraz przestrzeni co-workingowych. W bezpośrednim sąsiedztwie budynków biurowych, staną kwartały mieszkalne z funkcjami uzupełniającymi. Nowa zabudowa będzie wkomponowana w otoczenie zabytkowej, poprzemysłowej dzielnicy Kijowa.

Myśląc o takim dużym obszarze miasta  ważnym było wpisanie się w socjalny, kulturowy ekonomiczny i urbanistyczny kontekst. Unit. City –policentryczne urbanistyczne założenie, ekosytem, który oferuje rożnego rodzaju komunikacje. Identyczność, różnorodność, proekologiczność  i elastyczność to główne pryncypia, którymi kierowaliśmy się pracując nad projektem.

UNIT będzie wielofunkcyjnym kompleksem który połączy strefy BUSSINESS, LIFESTYLE, INNOVATION, LIVING, EDUCATION.

System przestrzeni publicznych, które organizują życie między budynkami kompleksu jest ważnym elementem przestrzennym.  EVENT PLAZA, CULTURAL PLAZA, BUSSINESS PLAZA, INNOVATION PLAZA, CENTRAL PARK to przestrzenie, które są zwornikami poszczególnych stref i łącząc się ze sobą tworzą kręgosłup założenia.

Inwestor UNIT.City:  UDP (Ukrainian development partners)

Inwestycja jest w trakcie budowy. Realizowane są 3 budynki biurowe i EVENT PLAZA jako serce założenia.

Więcej na stronie: https://www.apa.com.pl/pl/projekty/493-unit-city#

Przypisy