Appartme rent – nowa jakość obsługi najmu

RESIDENTIAL

Rynek mieszkaniowy zmienia się dynamicznie i dziś znajduje się pod sporą presją. Wzrost stóp procentowych, lawinowo malejąca zdolność kredytowa Polaków oraz sytuacja popandemiczna i związana z aktualną sytuacją geopolityczną w naszym regionie sprawia, że rynek nieruchomości przechodzi znaczące zmiany.

Odpowiedź na nowe potrzeby znajduje polska firma S-Labs, wprowadzając na rynek Appartme rent. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania nieruchomością oparte na automatyce mieszkaniowej Appartme, która znana jest już z wielu inwestycji Murapol, Skanska, Marvipol i innych deweloperów na rynku Polskim. Rozwiązanie łączy zarządców z najemcami i przenosi ich do ery cyfrowego smart najmu.

Najem instytucjonalny – czym jest PRS?

Luka mieszkaniowa szacowana na około 2 miliony mieszkań oraz rosnące i zmieniające się potrzeby mieszkaniowe wymagają coraz większej profesjonalizacji rynku najmu. Dlatego inwestorzy instytucjonalni, firmy zarządzające nieruchomościami oraz deweloperzy stworzyli sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce znany także jako najem instytucjonalny.

Znaczącą przewagą najmu instytucjonalnego nad indywidualnym jest to, że wynajmowane mieszkania budowane są z myślą o przyszłej funkcji, czyli tak zwane Buil-to-rent (BTR). Oprócz określonego standardu i jakości mieszkania budynek projektowany z myślą o PRS wyposażony jest zazwyczaj w atrakcyjne przestrzenie wspólne – basen, siłownie, kawiarnie, przestrzenie co-workingowe, pralnie czy zakłady usługowe.

Kryzys uchodźczy związany z wojną na Ukrainie podbił znacząco statystyki niedoboru mieszkań – szacuje się, że na rynku brakuje dziś około 1,5–2,5 miliona mieszkań! Pozostańmy przy liczbach – w Polsce na 1,3 mln studentów w akademikach przypada... 130 tysięcy łóżek. To tylko dwa przykłady na deficyt mieszkań. Deficyt, na który odpowiedzią jest PRS, czyli najem instytucjonalny.

Kto inwestuje w PRS?

Profesjonalizacja rynku najmu i wprowadzanie wyższych standardów mieszkań to wyzwanie, które rynek stawia przed inwestorami PRS. Za kilka lat dzisiejsi dwudziestolatkowie, dla których teraz ekologia, elastyczność, którą daje IoT i funkcjonalności smart home są bliższe niż cokolwiek innego, będą główną grupą najemców. Dlatego warto już dziś zaplanować rozwiązania do zarządzania najmem, które łączą zaawansowaną technologię z systemem zarządzania i dają realną oszczędność kosztów energii cieplnej i elektrycznej zarówno wynajmującym, jak i najemcom.

PRS to wyspecjalizowana i wymagająca na poziomie zarządzania inwestycją grupa aktywów. Dlatego Appartme rent dostarcza dla rynku PRS kompleksową ścieżkę end-to-end, która ułatwia zarządzanie procesami najmu i zarządzania inwestycją i nieruchomością, a najemcom daje pionierską usługę na rynku opartą o rozwiązania IoT.

Nowoczesne sposoby na zarządzanie nieruchomością – Appartme rent

Appartme to automatyka mieszkaniowa oparta o smartliving i elementy inteligentnego mieszkania. Wprowadzona na rynek została przyjęta z entuzjazmem zarówno wśród deweloperów, jak i odbiorców końcowych. Do znanego i lubianego narzędzia sterującego mieszkaniem dołączyliśmy innowacyjną platformę, która upraszcza i usprawnia przepływ danych pomiędzy systemami, tworząc jedno narzędzie do zarządzania nieruchomością.

Smart wynajem to naturalna konsekwencja dla całego nurtu smartliving. Inwestorzy są coraz bardziej świadomymi podmiotami, a ich oczekiwania, podobnie jak oczekiwania ich klientów, stale rosną. Wartości dodane do inwestycji, takie jak zagospodarowanie terenu czy strefy rekreacyjne mają tak samo duże znaczenie, jak nowoczesne technologie. Dzięki tym technologiom mogą nie tylko zwiększyć atrakcyjność swojej inwestycji, ale także dać profesjonalne narzędzie do zarządzania w ręce administratorów.

Appartme rent –smart wynajem

Appartme rent to połączenie centralnej platformy do zarządzania wieloma nieruchomościami z zastosowaniem urządzeń automatyki mieszkaniowej oraz jednej aplikacji mobilnej Appartme dla najemcy. Takie połączenie gwarantuje kompleksową, funkcjonalną i przejrzystą obsługę Twoich nieruchomości. Inwestorzy zwiększają dzięki temu atrakcyjność i zainteresowanie swoją inwestycja, a zyskują nowoczesne narzędzie do zarządzania w oparciu o automatyzację procesów.

 • Mieszkania pod kontrolą
  Automatyzacja procesów w oparciu o jedną platformę zarządzającą nieruchomością przynosi też znaczące korzyści zarządcom i administratorom budynków. Na platformie Appartme rent mogą zdalnie obniżać temperaturę w niewynajętych lokalach, ustawiać graniczne temperatury w częściach wspólnych, jak korytarze czy klatki schodowe. Oprócz tego rozwiązanie pozwala na zdalny dostęp do zaworów wody w każdym mieszkaniu, co w połączeniu z czujnikiem zalania pozwala na błyskawiczne odcięcie dostępu wody w przypadku awarii i uniknięcie kosztów spowodowanych ewentualnym zalaniem.
 • Koszty pod kontrolą
  Konkretne rozwiązania technologiczne pomagają obniżyć rachunki za ogrzewanie czy prąd. Dlatego Appartme rent stawia na bieżące monitorowanie zużycia wody, ciepła i energii, raportowanie tygodniowe i miesięczne, a także obrazowanie porównawcze, które pozwala na przewidywanie kolejnych rozliczeń. Zdalne odczyty liczników to dla nas standard.
 • Smart nieruchomość
  Appartme rent to rozwiązanie oparte o kontrolę dostępu - zarządzanie dostępem do bloku, domofon w aplikacji mobilnej, przywoływanie wind, możliwość rezerwowania miejsc parkingowych, czy zdalne otwieranie bram, furtek i szlabanów - inteligentne i niemal bezobsługowe zarządzanie budynkiem to nieruchomość na miarę XXI wieku. Szczególnie doceniane po zmianie, jakiej w podejściu do bezdotykowej obsługi dokonała w nas pandemia.
 • Wiele funkcji społecznościowych
  Wszystkie korzyści, jakie płyną z automatyki mieszkaniowej Appartme: sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wodą i prądem za pomocą telefonu czy przycisku z funkcja hotelową są dostępne dla najemcy w ramach wynajmowanego mieszkania. Ale dodatkową korzyścią dla najemcy jest także to, że w dowolnym momencie może komunikować się z zarządcą w sprawie usterek, uczestniczyć w forach dyskusyjnych wspólnoty czy zamawiać miejsce parkingowe i inne przestrzenie wspólne.

Kompleksowość usługi jest jednym z elementów, które wyróżniają najem instytucjonalny od pozostałych mieszkań na wynajem, dostępnych na rynku. I właśnie tą kompleksowość reprezentuje Appartme rent – nowe narzędzie do zarządzania nieruchomością

Przypisy