Appartme i Ista – nowy standard SMART inwestycji

RESIDENTIAL

Gdy technologia spotyka innowacyjne podejście do nieruchomości, rodzą się rozwiązania, które są realną odpowiedzią na wyzwania rynku i oczekiwania klientów. Polska marka Appartme łączy siły z międzynarodowym gigantem Ista, aby dostarczyć inteligentny system sterowania mieszkaniem na miarę naszych czasów. Zarządzanie mediami zapewniane przez automatykę mieszkaniową Appartme połączone zostało z odczytami wody i ciepła od Ista w jednej darmowej aplikacji mobilnej. To podniesienie wartości i prestiżu, ale także realne narzędzie dostosowane do potrzeb zmieniającego się rynku i oczekiwań klientów. Appartme w połączeniu z Ista to komfort, którego Twoi klienci oczekują.

Smartliving, smartloving

Automatyka mieszkaniowa Appartme od początku do końca została zaprojektowana z myślą o użytkowniku i jego zmieniających się potrzebach. Nie znajdziemy tu kolorowych świateł ani gadżetów znanych z rynku smart home. Appartme stawia na optymalizację codziennych czynności, tak aby każdy użytkownik mieszkania miał po prostu lepsze życie. Autor rozwiązania – polska firma S-Labs – stworzył produkt przeznaczony dla rynku pierwotnego, wierząc, że każde mieszkanie zasługuje na aplikację mobilną.

Z rozwiązania Appartme korzystają już najwięksi deweloperzy. System staje się standardem na rynku i w ciągu najbliższych kilku lat okaże się świetną inwestycją. W połączeniu z funkcjonalnościami i modelem biznesowym od Ista jest to oferta, która wyznacza nowe trendy na rynku budownictwa mieszkaniowego.

POLECAMY

Jedno niezawodne rozwiązanie

Jak skutecznie zwiększyć wartość i atrakcyjność swoich inwestycji na rynku nieruchomości? Appartme dostarcza narzędzie do zarządzania wieloma funkcjami mieszkania. To w pełni funkcjonalny i oszczędny system automatyki mieszkaniowej, który tworzy nowy standard mieszkalnictwa.

Unikalne rozwiązanie Appartme łączy dwa systemy sterowania: analogowe i mobilne. Dlaczego? Aby połączyć wszystkich użytkowników i każdemu dostarczać takie narzędzie, które łatwo się obsługuje. Automatyka mieszkaniowa Appartme pozwala na sterowanie czterema elementami mieszkania: ogrzewaniem, oświetleniem, elektrycznością oraz zaworami wody za pomocą aplikacji mobilnej lub przy użyciu manualnego przycisku z funkcją hotelową. Co więcej, aplikacja Appartme dzięki współpracy z Ista umożliwia kontrolę zużycia mediów, możliwość generowania raportów tygodniowych i miesięcznych, a także funkcje administracyjne.
 


Wyższy komfort mieszkania, oszczędność energii, nowoczesny smartliving – oto inteligentne rozwiązanie dla inwestycji deweloperskich, z którego zadowolony jest zarówno mieszkaniec, jak i deweloper.

4 Funkcje sterowania mieszkaniem

Sercem systemu automatyki mieszkaniowej Appartme jest aplikacja, która steruje 4 głównymi elementami mieszkania. Zarządzanie energią i wodą nawet wówczas, gdy nikogo nie ma w domu, daje realne korzyści i oszczędności i do tego pozwala żyć w duchu eco – a tego właśnie poszukują dziś najemcy. Dzięki Appartme Twoi klienci oszczędzają energię, mają niższe rachunki za prąd i ogrzewanie, a także są chronieni przed skutkami zalania przez sąsiadów.

Ogrzewanie
Precyzyjnie ustawiona temperatura jest najlepszym z możliwych sposobów na minimalizację kosztów, przy zachowaniu komfortu cieplnego. Dodatkowo, jeśli doliczyć czas, w którym nikogo nie ma w domu, w związku z czym się go nie ogrzewa, to na rachunkach naprawdę widać niższe sumy. W aplikacji ustawia się pożądaną temperaturę, a sterowanie odbywa się automatycznie za pomocą elektrozaworu. Co ma z tego klient końcowy? Duże oszczędności na rachunkach. To niewątpliwie atut, na który – szczególnie w obecnych czasach i okolicznościach gospodarczych – zwracają uwagę klienci.

Oświetlenie
Jednym kliknięciem przycisku funkcji hotelowej lub w aplikacji można wyłączyć światła w całym domu.

Woda
Odcięcie dopływu wody do mieszkania to gwarancja bezpieczeństwa. Zabezpieczenie domu przed skutkami zalania jest ważnym elementem w procesie decyzyjnym o zakupie mieszkania. Według danych PZU aż 58% szkód zgłaszanych do ubezpieczyciela spowodowanych jest zalaniem mieszkania lub sąsiadów.

Prąd w gniazdkach
System pozwala odciąć dopływ prądu do gniazdek elektrycznych w całym mieszkaniu. Cokolwiek było do nich podłączone – klimatyzator, lampa, prostownica do włosów czy żelazko – po wciśnięciu przycisku lub funkcji w telefonie zostanie wyłączone.

– Appartme daje pełną i – co ważne – również zdalną kontrolę nad mieszkaniem. Mamy możliwość tworzenia harmonogramów oraz budowania automatyzacji. Aktualna sytuacja gospodarczo-ekonomicza i wzrost cen związanych z energią skłaniają nas wszystkich do szukania oszczędności. System Appartme daje możliwość ich generowania na poziomie nawet 30%. Ważną i docenianą przez naszych klientów funkcją jest zabezpieczenie mieszkania przed zalaniem. W naszej działalności stawiamy na funkcjonalność i bezpieczeństwo – stwierdza Wojciech Sękul, sales representative z Appartme.

Jedna aplikacja

Appartme to jedna aplikacja do zarządzania wieloma elementami. Dostarczamy produkt, który jest realną odpowiedzią na nowe wyzwania rynku. To kompletny ekosystem, który wyznacza nowy standard w budownictwie mieszkaniowym i realnie wpływa na zainteresowanie Twoją inwestycją. Polska aplikacja jest sercem systemu Appartme i pozwala na pełną obsługę automatyki mieszkaniowej z poziomu smartfona. Dajemy możliwość obsługi mieszkania z dowolnego miejsca na świecie. Ważną częścią systemu są również integracje z naszymi partnerami biznesowymi, takie jak możliwość odczytu zużycia mediów czy odbieranie rozmów z wideodomofonu. Stale rozwijamy naszą aplikację i wprowadzamy nowe funkcjonalności, aby mieszkanie Appartme było jeszcze bardziej smart.

Manualny przycisk analogowy

Standard spotykany dziś tylko w hotelach można już wprowadzić w swojej inwestycji i mieszkaniu. Gdy wychodzisz z pokoju hotelowego i zamykasz za sobą drzwi, gasną wszystkie światła, wyłączają się sprzęty podpięte do gniazdka. Tak samo, a nawet lepiej, działa przycisk funkcji hotelowej w mieszkaniu wyposażonym w system Appartme.
Przycisk funkcji hotelowej to niezawodne rozwiązanie, które pozwala w prosty sposób zarządzać podstawowymi funkcjami mieszkania za pomocą czterech przycisków:

  • Oświetlenie – wyłączając oświetlenie w całym mieszkaniu za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, możesz zaoszczędzić nawet do 5% kosztów energii elektrycznej oraz ograniczyć swój ślad węglowy.
  • Elektryczność – ta funkcja chroni mieszkanie przed skutkami, jakie może spowodować żelazko lub prostownica, których ktoś zapomniał wypiąć z gniazdka. Wyłącza także urządzenia pracujące w trybie czuwania (stand by) oraz podpięte ładowarki i zasilacze.
  • Ogrzewanie – optymalizacja zużycia energii cieplnej. Niebieska dioda oznacza włączony tryb comfort, natomiast wygaszona – tryb eco. Temperatury dla poszczególnych trybów ustawiane są z poziomu aplikacji mobilnej Appartme. Pozwala to uniknąć przegrzewania i wychładzania mieszkania.
  • Woda – możliwość zamknięcia zaworów wody zabezpiecza mieszkanie przed zalaniem – i to za pomocą jednego kliknięcia.

Smart odczyt ista

Potrzeba budowania autoświadomości zużycia mediów, a także coraz częstsze zainteresowanie kontrolą wydatków ze strony indywidualnych klientów zapoczątkowały ideę udostępnienia informacji o zużyciu wody i ciepła w aplikacji mobilnej. Klient z poziomu smartfona w prosty i przejrzysty sposób ma dostęp do danych zużycia mediów. Kiedy ceny ogrzewania biją kolejne rekordy, narzędzie do kontroli zużycia ciepła – podane w przystępnej formie aplikacji mobilnej, jest realną odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy zaczynają dużo częściej kontrolować własne rachunki i poszukują sposobów na ich obniżenie. Do tej pory skupialiśmy się na śladzie węglowym czy dbaniu o kondycję naszej planety – teraz już nie tylko aspekty ekologiczne, lecz także ekonomiczne sprawiają, że zaczynamy korzystać z mediów w sposób świadomy i zrównoważony.

Duet, który się uzupełnia

Dzięki połączeniu z automatyką mieszkaniową Appartme dostarczamy klientowi i diagnozę, i lekarstwo na wysokie zużycie energii. Za pomocą kontroli odczytów Ista klient jest w stanie zbadać swoje aktualne zużycie mediów, a następnie korzystając z funkcji systemu Appartme, odpowiednio zareagować i obniżyć konsumpcję, np. przez obniżenie temeperatury w mieszkaniu czy gaszenie światła za każdym razem, gdy wychodzi z domu.

Pełna kontrola

Ista dostarcza cyfrowe pomiary na dwóch równoległych platformach:

  • Ista24.pl – portal stworzony dla zarządców, który jest niezbędnym narzędziem w procesie obsługi nieruchomości, a także archiwizowania dokumentacji rozliczeniowej.
  • Ista Connect – portal przeznaczony dla mieszkańca jest dostępny z poziomu komputera czy smartfonu, pozwala użytkownikowi monitorować własne zużycie, porównywać je do poprzednich okresów, referencyjnego zużycia w budynku, a także na generowanie użytecznych raportów.

Wszystkie rozwiązania są ze sobą zintegorawne, by zapewnić ciągłość działania i uprościć komunikację między zarządcą a mieszkańcem – i przenieść ją do XXI w.

Unikatowy model biznesowy

Zdalny odczyt mediów już jest obowiązkiem regulowanym przez prawo. Ista Polska to lider rynku indywidualnych rozliczeń ciepła w Polsce. Teraz jako pierwsza firma na rynku wprowadza innowacyjny model abonamentowy, gdzie koszty liczników, ich obsługa, rozliczenia czy koszty legalizacji ujęte są w abonamencie mieszkańca. Zarządca nie musi co 5 lat wymieniać ani legalizować liczników – zajmie się tym Ista. Nowy model biznesowy zadebiutował na początku tego roku i zdążył przekonać do siebie wielu inwestorów.
– Ista przygotowała ofertę abonamentową przeznaczoną dla deweloperów mieszkaniowych. Pozwala ona już na etapie budowy wyposażyć budynek w system Symphonic Sensor Net z uwzględnieniem wykonania rozliczeń kosztów zużycia ciepła i wody w lokalach po oddaniu budynku do użytku – tłumaczy Stanisław Czarnecki, sales manager New Construction w Ista.

Appartme rent – cyfrowy smart najem

Rynek mieszkaniowy zmienia się dynamicznie i dziś znajduje się pod sporą presją. W odpowiedzi na nowe potrzeby rynku stworzyliśmy kompleksowe narzędzie do zarządzania nieruchomością oparte na automatyce mieszkaniowej Appartme, wzbogacone o rozwiązania Ista.
Appartme Rent to połączenie centralnej platformy do zarządzania wieloma nieruchomościami z zastosowaniem urządzeń automatyki mieszkaniowej oraz jednej aplikacji mobilnej Appartme. Takie połączenie gwarantuje kompleksową i funkcjonalną obsługę nieruchomości, a inwestorzy zwiększają atrakcyjność i zainteresowanie swoją inwestycją, zyskując nowoczesne narzędzie do zarządzania, oparte na automatyzacji procesów i zdalnym monitoringu zużycia mediów. Nie do pominięcia jest też kwestia realnych oszczędności – pieniędzy i czasu, które dzięki Appartme Rent oraz Ista są pod ścisłą kontrolą.

Przypisy