Autor: Piotr Słomka

Cleanaria

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nieoczywisty alfabet profesjonalnego cleaningu

Poniższy alfabet to mieszanka haseł technologicznych i tych z tematyki zarządzania. To syntetyczne podejście do tematyki profesjonalnego cleaningu, które powinno dać czytelnikowi garść inspiracji, ewentualnie sprowokować do przemyśleń. Proszę nie mylić go z leksykonem, który z definicji powinien być publikacją wyczerpującą temat.

Czytaj więcej

W zdrowym budynku zdrowi ludzie

Sezon grypowy w Polsce trwa od początku września do końca marca. W tym czasie w latach 2018–19 odnotowano prawie 3,5 mln zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu powikłań pogrypowych zmarło 118 osób. Te liczby robią wrażenie. Możemy je jednak znacznie ograniczyć, podejmując kilka prostych niskokosztowych działań. Dzięki nim podniesiemy prestiż budynku oraz jako zarządcy zdobędziemy kolejną przewagę konkurencyjną.

Czytaj więcej

Wyścig ślimaków

Kurczące się zasoby ludzkie to prawdziwa zmora każdego usługodawcy. Wojna o ludzi do pracy właśnie rozgrywa się na naszych oczach. W tym artykule zastanowimy się, jakie strategie przyjąć, by znaleźć się po stronie zwycięzców.

Czytaj więcej

Personel wyedukowany

Nowoczesna edukacja zawodowa w branży utrzymania czystości jest jak parówka. Kupowana na stacji benzynowej, na chwilę zaspokaja poczucie głodu, ale ciężko się doszukać w jej składzie mięsa. Nie sadziłem, że kiedykolwiek napiszę tekst o wyższości rozwiązań ustawowych nad wolnym rynkiem, ale tak właśnie jest, jeśli analizie poddamy nieformalny system szkolnictwa zawodowego.

Czytaj więcej

Wyg(b)rałem idealnego dostawcę w kole fortuny

Nawet najlepszemu dostawcy na dziesięć wykonanych usług zdarzy się jedna wątpliwej jakości. Dostawcy, o których nie możemy powiedzieć, że są najlepsi, mają zdecydowanie bardziej wyrównany stosunek usług kiepskich i jakościowych. W tym artykule zastanowimy się, co możemy zrobić, by zminimalizować ryzyko wyboru nierzetelnego dostawcy, czyli jak rozpoznać tego dobrego. Z wyborem dostawcy jest bowiem często jak z loterią, na której możemy jednak trochę oszukiwać. Dzięki wiedzy możemy zwiększyć swoje szanse na wylosowanie usługi najbardziej spełniającej nasze oczekiwania.

Czytaj więcej