Autor: Ewelina Winczura

Absolwentka Cornell University w zakresie hotel real estate investments and asset management. Z branżą hotelarską związana od ponad 15 lat. Obecnie konsultantka w firmie doradczej Sallers, działającej w branży hotelarskiej i inwestycyjnej. Wprowadziła na r ynek polski 12 hoteli (w większości 4- i 5-gwiazdkowych). Ma doświadczenie w nadzorowaniu inwestycji – od planowania do otwarcia, w inwestycjach condo i apart hoteli oraz zarządzaniu operacyjnym funkcjonujących obiektów (m.in. hotelami sieci Zdrojowa Invest & Hotels).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zarządzanie hotelem i wynajem krótkoterminowy – prosty biznes, duże wyzwanie

Zarządzanie hotelem i apartamentami na wynajem krótkoterminowy może wydawać się prostym przedsięwzięciem, ale czy to wystarczy, aby odnieść sukces? Organizacja sprzątania, klucze, portale rezerwacyjne to tylko początek. Wymagana jest głęboka wiedza i doświadczenie, biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję, oczekiwania klientów i wzrastające ksozty.

Czytaj więcej

Wprowadzenie na rynek inwestycji hotelowej – czynniki sukcesu sprzedażowego

Czy można otworzyć hotel z pełnym obłożeniem? Oczywiście, że tak. W tym celu należy zacząć przygotowania wiele miesięcy wcześniej. Mimo że rynek usług hotelarskich się zmienia i czas między dokonaniem rezerwacji a przyjazdem (booking window) jest coraz krótszy, to i tak efekt podjętych działań sprzedażowych i marketingowych będzie oddalony w czasie. Co zrobić, aby biznes hotelowy już po otwarciu zaczął przynosić znaczne przychody?

Czytaj więcej

Związek na długie lata – jak dobrze wybrać firmę zarządzającą hotelem i apartamentami inwestycyjnymi

Dobrze, gdy związek z firmą zarządzającą trwa długie lata. Wybranie solidnego partnera jest jedną z kluczowych decyzji do podjęcia i może znacząco przyczynić się do sukcesu inwestycji. Hotelarstwo i pochodne biznesy wymagają czasu, a zwrot z inwestycji nie następuje szybko. W dużej mierze zależy on od poziomu usług, umiejętności analizy rynku i wyników, sprawnego revenue managementu i dobrej organizacji.

Czytaj więcej

Dzisiejsze skutki grzechów przeszłości – błędy w projektowaniu hoteli, apart i condo hoteli

Budowa i prowadzenie obiektów hotelowych może być nie tylko satysfakcjonującym zajęciem, ale i opłacalnym biznesem. Istnieje wiele modeli inwestowania w branżę hotelarską, poczynając od klasycznych hoteli przez condo i apart hotele po domy na wynajem krótkoterminowy, wioski wakacyjne czy second home z opcją okazjonalnego wynajmu. To jak powinny być zaprojektowane, zależy od wielu czynników, m.in. lokalizacji, sposobu zarządzania, modelu inwestycyjnego, marki i standardu.

Czytaj więcej