Autor: Jacek Bernatowicz

Doświadczony menedżer z ponad 20-letnim stażem na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych organizacjach z branży finansowej. Jako konsultant w firmie Sallers specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości hotelarskich, a także badaniu rentowności zarządzanych obiektów oraz planowanych inwestycji poprzez audyt, analizę wyników finansowych, prognozowanie i controlling oraz standaryzację procesów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zarządzanie hotelem i wynajem krótkoterminowy – prosty biznes, duże wyzwanie

Zarządzanie hotelem i apartamentami na wynajem krótkoterminowy może wydawać się prostym przedsięwzięciem, ale czy to wystarczy, aby odnieść sukces? Organizacja sprzątania, klucze, portale rezerwacyjne to tylko początek. Wymagana jest głęboka wiedza i doświadczenie, biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję, oczekiwania klientów i wzrastające ksozty.

Czytaj więcej

Wprowadzenie na rynek inwestycji hotelowej – czynniki sukcesu sprzedażowego

Czy można otworzyć hotel z pełnym obłożeniem? Oczywiście, że tak. W tym celu należy zacząć przygotowania wiele miesięcy wcześniej. Mimo że rynek usług hotelarskich się zmienia i czas między dokonaniem rezerwacji a przyjazdem (booking window) jest coraz krótszy, to i tak efekt podjętych działań sprzedażowych i marketingowych będzie oddalony w czasie. Co zrobić, aby biznes hotelowy już po otwarciu zaczął przynosić znaczne przychody?

Czytaj więcej

Związek na długie lata – jak dobrze wybrać firmę zarządzającą hotelem i apartamentami inwestycyjnymi

Dobrze, gdy związek z firmą zarządzającą trwa długie lata. Wybranie solidnego partnera jest jedną z kluczowych decyzji do podjęcia i może znacząco przyczynić się do sukcesu inwestycji. Hotelarstwo i pochodne biznesy wymagają czasu, a zwrot z inwestycji nie następuje szybko. W dużej mierze zależy on od poziomu usług, umiejętności analizy rynku i wyników, sprawnego revenue managementu i dobrej organizacji.

Czytaj więcej