Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp , News

8 listopada 2021

Zielona energia w Skylinerze

0 34

Warszawski Skyliner jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Budynek uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup  gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE.

Aspekty ekologiczne odgrywały bardzo istotną rolę na każdym etapie budowy biurowca należącego do Grupy Karimpol. Inwestor dużą wagę przywiązywał do tego, aby budynek był jak najbardziej przyjazny dla ludzi i środowiska. To założenie stanowiło wspólny mianownik działań związanych z projektowaniem Skylinera, jego budową oraz doborem jakościowych i naturalnych materiałów do wykończenia wnętrz.

POLECAMY

Do współpracy zaproszono także firmy dostarczające zielone rozwiązania gwarantujące m.in. korzystanie w całości z odnawialnych źródeł energii, którą do Skylinera dostarczy innogy Polska z Grupy E.ON. Zakup energii ekologicznej został potwierdzony gwarancją jej pochodzenia w 100 proc. z lądowych farm wiatrowych, co wpisuje się w zielony charakter budynku.

– Nowoczesne biurowce muszą być przyjazne i komfortowe dla użytkowników, a także ekologiczne. Ten aspekt jest dla nas szczególnie ważny. Na każdym etapie realizacji Skylinera oraz po oddaniu go do użytku dbamy o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, ale też zielony certyfikat innogy Polska. Dzięki niemu mamy pewność, że 100% energii zużywanej przez Skyliner pochodzi z odnawialnych źródeł energii – mówi Szymon Zduńczyk, d...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy