Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

27 lutego 2015

Wymogi najważniejszych najemców w Polsce

0 218
Dyrektor w Dziale Zarządzania Projektami z JLL, Mariusz Aleksandrowicz opowiada o atutach budynku z perspektywy najemcy.

Mówiąc o najbardziej pożądanych udogodnieniach w nowoczesnych obiektach komercyjnych z punktu widzenia infrastruktury technicznej, w pierwszej kolejności należy wspomnieć o zasilaniu gwarantowanym. W jego skład wchodzą m.in. zasilanie budynku z dwóch niezależnych linii elektroenergetycznych, agregat prądotwórczy uruchamiany automatycznie po zaniku napięcia z sieci energetycznej oraz podtrzymanie zasilania przez UPS‑y budynkowe. Jest to jeden z głównych elementów budynku, zapewniający ciągłość pracy oraz ochronę danych najemców.

POLECAMY

"Bardzo istotną rolę w nowoczesnych obiektach odgrywają systemy mające na celu zredukowanie zużycia energii." 

Jeden z takich systemów to automatyczne sterowanie oświetleniem i żaluzjami budynkowymi, dostosowujące natężenie światła do warunków zewnętrznych z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego. Do takich rozwiązań można zaliczyć również montaż kontraktronów (czujników) w oknach, które wyłączą system klimatyzacji w momencie gdy okno w danym pomieszczeniu bądź strefie zostanie otwarte. Kolejnym udogodnieniem, na które warto zwrócić uwagę zwłaszcza w wysokich budynkach, są wydzielone szybkie windy, na które czas oczekiwania spada poniżej 30 sek.

"Jeśli mówimy o oszczędzaniu energii, to warto też wspomnieć o coraz bardziej popularnym i pożądanym

...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy