Workplace – przyjazne i nowoczesne miejsce pracy

FACILITY

Na rynek pracowniczy wkracza właśnie pokolenie millenialsów, którego przedstawiciele mają bardzo wysokie oczekiwania względem pracodawców. Nie czują silnej potrzeby pozostania w jednym miejscu i nie boją się dużych zmian, takich jak nowa praca. Jak więc przekonać ich, aby wybrali naszą firmę? W jaki sposób wykorzystać biuro, by stało się magnesem na młode talenty, a także utrzymało je na długie lata? Wystarczą proste kroki, które zmierzają do stworzenia przyjaznego i nowoczesnego miejsca pracy.

Mówi się, że panuje aktualnie rynek pracownika. To on ma wybór, a pracodawcy zrobią wiele, aby przyciągnąć do siebie nie tylko wyspecjalizowaną kadrę, ale i pracownika biurowego, który zajmie się najprostszymi zadaniami. Do tej pory wystarczała odpowiednia pensja, elastyczne godziny czy owocowe czwartki, a teraz wszystko się zmieniło. To, co było nowością i dużym udogodnieniem, teraz stanowi konieczność. A czego oczekują współcześni pracownicy? Przede wszystkim przyjaznego miejsca pracy. Dzięki niemu mogą związać się na lata z pracodawcą i odczuwać satysfakcję ze współpracy z daną firmą.

Czy potrzebujesz zmian w obecnym biurze?

Łatwo zauważyć, że rynek pracy przeszedł wyraźną transformację. Ogłoszeń o pracę jest wiele, mamy mniejsze bezrobocie, a specjalistów – jak na lekarstwo. Oglądając ogłoszenia na portalu RocketJobs.pl, który pośredniczy w poszukiwaniu pracowników kreatywnych, można odnieść wrażenie, że jest większy popyt niż podaż na marketerów, specjalistów od social mediów czy handlowców. W innych branżach mamy podobną sytuację. Jak zatem pracownik, który staje się gorącym towarem, wybiera pracodawcę? Na podstawie benefitów, opinii o zatrudniającym i chemii, która pojawia się na pierwszych osobistych spotkaniach.

Jednak nawet najlepiej przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna okaże się bezskuteczna, jeżeli miejsce pracy będzie niedostosowane do współczesnych oczekiwań. Małe biura, brak jedności, nastawienie na wynik i zero benefitów. Według badań przeprowadzonych przez Mikomax Smart Office aż 87% managerów uważa, że nowoczesna i przyjazna przestrzeń odgrywa ogromną rolę przy wyborze pracy, stając się istotnym czynnikiem decyzyjnym. Jeżeli w firmie ciężko jest zatrzymać praco...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Dostęp do portalu
  • 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
  • ... i wiele więcej!

Przypisy