Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

11 marca 2022

Wola Center uzyskuje certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent

0 95

(Warszawa) – Wola Center, warszawski biurowiec klasy premium, nabyty przez fundusz Hines European Value Fund (HEVF 1) w 2020 roku, zarządzany przez globalną firmę Hines, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

Wola Center, inwestycja licząca 34 930 m2 powierzchni, została doceniona za jakościowe zarządzanie oraz wprowadzanie i stosowanie zrównoważonych rozwiązań, w tym wysokiej jakości infrastruktury rowerowej, a także działań w zakresie elektromobilności i bioróżnorodności. Analizie poddano strukturę, wyposażenie, zastosowane w budynku systemy i sposób, w jaki jest Na pozytywną ocenę wpłynęło także zastosowanie systemowych regulacji dotyczących kwestii ekologicznych i środowiskowych. Pozwoliło to firmie Hines na wprowadzenie w Woli Center kolejnych działań proekologicznych, w tym planowaną instalację punktów ładowania pojazdów elektrycznych, segregację odpadów oraz stworzenie hoteli dla owadów – konstrukcji stworzonej w celu zapewnienia im schronienia – z wabiącymi je roślinami. 

Aleksandra Niewolska, Property Manager, Hines Polska: „W Hines kładziemy nacisk na działania proekologiczne i zrównoważony rozwój, dlatego certyfikacja Wola Center to ważny moment dla całego zespołu. Ostateczna ocena na doskonałym poziomie jest świadectwem ekologicznej konstrukcji budynku oraz naszych starań w tworzeniu przestrzeni z myślą o środowisku naturalnym”. 
 


O Wola Center 

Wola Center to flagowy budynek biurowy Hines zlokalizowany na warszawskiej Woli. Dzięki nowoczesnemu lobby, systemowi informacji wizualnej oraz przestrzeniom wspólnym doskonale się prezentuje oraz zapewnia komfort dla najemców i gości. W atrium znajduje się recepcja i przestrzeń coworkingowa, a także strefa relaksu otoczona naturalną zielenią i kilkumetrowym drzewem znajdującym się w lobby. 

Ponadto w Woli Center zastosowano innowacyjny system sufitowy z ekologicznymi panelami filcowymi – materiałem naturalnym, zrównoważonym, odnawialnym i biologicznie degradowalnym – który podnosi walory estetyczne i zapewnia doskonałą akustykę. Materiały oraz urządzenia wykorzystane w budynku mają zerową zawartość lotnych związków organicznych (LZO), co przyczyniło się do uzyskania doskonałej oceny BREEAM In-Use. 

Wola Center to budynek biurowy klasy A znajdujący się w dogodnej lokalizacji przy ulicy Przyokopowej 33 na warszawskiej Woli, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyróżnia się wysokim standardem wykończenia i unikalną formą architektury. Powierzchnia jednego piętra w budynku wynosi ok. 4 500 m2, co jest wyjątkowym atutem tej lokalizacji na tle konkurencyjnych nieruchomości w okolicy. Oprócz powierzchni biurowej Wola Center oferuje również lokale handlowo-usługowe, eleganckie patio o powierzchni 1 000 m2. z dostępem do bezpłatnego Wi-Fi, zielone tarasy oraz rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów - parking, stojaki i szatnie z prysznicami. Zmotoryzowani mają do dyspozycji również dwupoziomowy parking na 319 samochodów.
 


O Hines 

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie ma biura w 255 miastach w 27 krajach. Hines zarządza aktywami inwestycyjnym o wartości 83,6 mld USD¹. Ponadto świadczy usługi pośrednictwa na poziomie nieruchomości dla ponad 367 obiektów o łącznej powierzchni 12,8 mln mkw. Dotychczas firma wybudowała lub nabyła i zmodernizowała 1 486 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 45,7 mln mkw. Obecnie realizuje 171 projektów na całym świecie. Ze względu na bogate doświadczenie w inwestowaniu w projekty różnych typów, przy odmiennych poziomach ryzyka oraz ogromne zaangażowanie w zrównoważony rozwój, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości.  

Od momentu wejścia do Europy w 1991 roku, firma Hines rozwinęła swoją europejską ofertę, obejmującą biura w 16 miastach oraz nieruchomości innego rodzaju w 62 miastach, w 13 krajach. Hines zarządza aktywami inwestycyjnymi o wartości około 21,7 mld euro i świadczy usługi pośrednictwa w nieruchomościach o łącznej powierzchni 3,9 mln mkw. w Europie: w Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. 
 


Więcej informacji znajduje się na stronie globalnej  www.hines.com, w zakładce Poland: Poland - Hines. 

¹Obejmuje zarówno globalną organizację Hines, jak i RIA AUM (stan na 30 czerwca 2021 r.) 

 

O Hines European Value Fund 1 (HEVF 1) 

HEVF 1 to denominowany w euro fundusz inwestycyjny z siedzibą w Luksemburgu, uruchomiony w lipcu 2017 roku, zarządzany przez Hines. Jego celem jest nabywanie portfela nieruchomości komercyjnych typu core-plus i value add w całej Europie w imieniu grupy inwestorów instytucjonalnych. 

W sierpniu 2018 roku firma Hines ogłosiła zamknięcie funduszu HEVF 1, którego całkowita wartość przekroczyła 720 mln euro zobowiązań kapitałowych, przewyższając pierwotny cel o ponad 40%. Jako flagowy fundusz wartości dodanej dla Hines w Europie, HEVF 1 prowadzi działalność na terenie całej Unii Europejskiej (oraz w Norwegii), posiadając pełną elastyczność w inwestowaniu w nieruchomości biurowe, handlowe, logistyczne, mieszkaniowe i mieszane na najważniejszych rynkach instytucjonalnych. 

Przypisy