Usługi utrzymania czystości w obiekcie – jak wybrać najlepszego zleceniobiorcę

FACILITY

Jak sprawić, by zespół pracowniczy był jeszcze bardziej wydajny i osiągał efekty? Poza dostępem do bonusów i systemów premiowych należy zapewnić im właściwe warunki pracy. Dużą rolę odgrywa porządek, ponieważ mocno wpływa on na efektywność. Nie jest bowiem tajemnicą, że w uporządkowanym biurze łatwiej jest planować, pracować i motywować innych. 

Prawdę mówiąc, obiekt obiektowi nie jest równy. Inaczej dba się o porządek w biurowcu czy w centrum handlowym, a inaczej w firmie produkcyjnej. Wciąż możemy spotkać się z dyżurami pracowników, którzy wspólnie dbają o czystość w obiekcie. Jednak z HR-owego punktu widzenia może to negatywnie wpływać na morale, jedność i motywację do dalszej pracy. Dlaczego?

Sprzątanie nadal jest kojarzone z degradacją w obowiązkach pracowniczych. Stąd tak wiele osób stara się go unikać, przez co wspólne dbanie o czystość nie będzie do końca możliwe. Umycie kubków czy przygotowanie biurka powinno leżeć w zakresie aktywnoci pracowników, ale odkurzanie czy zmycie podłogi może spowodować pierwsze konflikty i nieporozumienia już na etapie tworzenia grafików. Rozwiązanie?

Skorzystanie z usług utrzymania czystości, które oferują zewnętrzne firmy. Jak dobrać właściwego partnera? Przedstawiamy sprawdzony sposób weryfikacji.

KROK 1. – określenie potrzeb

Rocznie w same...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Dostęp do portalu
  • 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
  • ... i wiele więcej!

Przypisy