Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

20 stycznia 2017

Standardy w aranżacji wnętrz - zmiany w roku 2016

0 232
Wczorajsza wartość dodana, dziś jest standardem. Czyli rok 2016 w branży aranżacji wnętrz.

2016 można podsumować jednym zdaniem: Wczorajsza wartość dodana dziś jest standardem. Polski rynek podwyższa poprzeczkę z zakresie standardów bardzo szybko, szybciej niż w innych krajach europejskich. Odwiedzający nas szefowie spółek z Zachodniej Europy są często zaskoczeni jakością i ergonomią nowych przestrzeni. Wystarczy zerknąć na takie realizacje, jak nowe biura Wyborowej Pernod Ricard, JLL czy EY. To wnętrza, których zdaniem jest przyciągać pracowników i oczarowywać gości – perfekcyjnie przemyślane i wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Nowa wartość dodana: spokój

Takie są też wymagania w stosunku do firm fit-out. Dziś najemca przyjmuje za oczywiste, że cena wynegocjowana za zakres A-F, zakłada także wskazówki i rekomendacje w obszarach G-M, przewidywanie ryzyk dla zagadnień N-S i automatyczne dołączenie do zakresu punktów T-Z. Mówiąc prościej, klient żąda spokoju, a nie dostarczenia konkretnej usługi. Chce mieć pewność, że decydując się na współpracę z generalnym wykonawcą, jego rola będzie sprowadzać się do podejmowania decyzji, a nie rozwiązywania problemów. I że nie przepłaci. Stąd jako Tétris, wyprzedzając niejako zmiany na rynku, wprowadziliśmy w 2016 r. model pracy Design&Build. Oznacza on przejęcie przez wykonawcę odpowiedzialności za cały proces aranżacji wnętrza, w tym ryzyk i konsekwencji wszelkich ustaleń.

Wygrywa ten, kto spełnia nieuświadomione potrzeby klienta

Dziś firma aranżująca wnętrza musi być jednocześnie projektantem, wykonawcą i policjantem. A to dlatego, że każde niedopowiedzenie w projekcie może naruszyć budżet lub harmonogram, a to pociąga za sobą lawinę problemów, stresu i chaosu. Musimy być bardziej kreatywni w poszukiwaniu rozwiązań i do bólu elastyczni.

POLECAMY

Wykonawca, który oferował dobre usługi 6-7 lat temu, dziś miałby problem z przebiciem się. Rok 2017 dla branży fit-out oznaczać będzie jeszcze większy nacisk n

...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy