Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

1 grudnia 2021

Skyliner przyciąga globalnych gigantów IT

0 40

Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie firmy należą do grona liderów w zakresie usług IT. Na początku 2022 r. siedzibą spółek w Warszawie będzie flagowa inwestycja Grupy Karimpol przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

DXC Technology to globalny lider usług IT z listy Fortune 500 (coroczny ranking 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw), zatrudniający ponad 130 000 pracowników w ponad 70 krajach. Firma wspiera największe światowe marki, jak również klientów sektora publicznego. W Polsce DXC Technology zatrudnia ponad 2 000 osób.

-  Wybór Skylinera jako nowej siedziby DXC Technology idealnie wpisuje się w strategię naszej firmy, która dąży do wdrożenia w organizacji bardziej elastycznego modelu pracy - z mniejszą liczbą osób pracujących stacjonarnie za to w najlepszych w swojej klasie nowoczesnych przestrzeniach biurowych, gdzie można komfortowo współpracować, spotykać się z klientami oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne. Skyliner oferuje nam wszystko to, czego potrzebujemy, lokalizację w centrum biznesowej Woli z widokiem na miasto, dzienne światło, doskonałe połączenie komunikacyjne, a także najwyższą jakość systemów – mówi Jacek Skowroński, Head of HR Global Innovation & Delivery Center w DXC Technology.

Do Skylinera DXC Technology przeprowadza się razem z firmą Luxoft.

Luxoft to założona ponad 20 lat temu firma zajmująca się strategią cyfrową i inżynierią oprogramowania. Działa w ponad 22 krajach i zatrudnia ok. 13 000 osób. Od 2019 roku Luxoft jest częścią DXC Technology. Wspólna siedziba w biurowcu Skyliner to kolejny ważny krok w integracji obu podmiotów.

– Dzięki nowym najemcom Skyliner stanie się jeszcze bardziej technologiczny. Mimo że nasze organizacje pochodzą z różnych branż, to łączy nas podobne podejście partnerów biznesowych do realizowanych projektów. My również oferujemy swoim Klientom niestandardowe, ponadczasowe, innowacyjne i zindywidualizowane rozwiązania, które wdrażamy w inwestycjach Grupy Karimpol. Skyliner jest tego doskonałym przykładem. Co więcej, technologia – naturalne środowisko dla zespołów DXC Technology i Luxoft - jest wszechobecna również w naszym biurowcu. Pracownicy obu firm, będą mogli z niej korzystać już od wejścia do budynku – mówi Jarosław Prawicki, Dyrektor ds. Komercjalizacji z Grupy Karimpol.  

Nowi najemcy wprowadzą się do Skylinera w przyszłym roku i zajmą łącznie trzy piętra budynku. Najemcę w procesie najmu reprezentowała firma CBRE Polska.

Skyliner to jeden z najwyższych biurowców Warszawy zlokalizowany na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni biurowej i retailowej do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy budynku są przeznaczone na usługi i handel, jak również ofertę gastronomiczną. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Biurowiec jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport. 

Skyliner jest doskonale zlokalizowany względem stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego (zaledwie 8 metrów) i przy głównym węźle przesiadkowym tramwajów i autobusów. Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 428 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z szafkami oraz nowoczesnymi łazienkami. Budynek jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które umożliwią m.in. sczytywanie tablic rejestracyjnych. Posiada także aplikację, która pozwala na zdalne sterowanie parametrami pomieszczeń, a także rezerwację sal czy stanowisk do pracy.

Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biurowiec jest najnowszą inwestycją Grupy Karimpol. Został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie:

www.skylinerbykarimpol.pl


***

Grupa Karimpol to spółka deweloperska założona w 1991 roku. Jej celem jest budowa i wynajem powierzchni komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś Grupa działa w 5 krajach regionu: Polsce, Czechach, Austrii, na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy został otwarty w 1997 roku. Dotychczas Karimpol Polska zrealizował w Warszawie 8 projektów biurowych: Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II, III i IV oraz największy i najbardziej prestiżowy projekt Grupy - biurowiec Skyliner. Łączna powierzchnia najmu wszystkich inwestycji w Polsce wynosi blisko 200 tys. mkw. Przez ponad 25 lat działalności Grupa Karimpol stała się jedną z najsprawniej funkcjonujących prywatnych firm deweloperskich na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przypisy