Skanska na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej

INVESTMENT & CONSTRUCTION

Skanska to jedna z pierwszych, dużych firm budowlanych na świecie, których cel klimatyczny został uznany przez Science-Based Target Initiative jako zgodny z wytycznymi porozumienia paryskiego. Od wielu lat firma raportuje swój ślad węglowy dzięki stale ulepszanym procedurom gromadzenia danych o emisji CO2 do atmosfery. W jaki sposób deweloper śledzi i mierzy efekty realizacji celu klimatycznego? Przedstawiamy inspirujące studium przypadku.

Skanska od kilku lat systematycznie dąży do realizacji celu klimatycznego, określonego dla wszystkich spółek Grupy. Jego główne założenia to redukcja emisji CO2, za który firma jest odpowiedzialna, z uwzględnieniem również inwestycji realizowanych i dostarczanych na rynek – do 2030 roku o 50% (względem 2020 r.) oraz osiągnięcie w tym zakresie neutralności do 2045 roku.

POLECAMY

Czym jest neutralność klimatyczna dla dewelopera?

Według założeń celu klimatycznego Skanska do 2045 roku wszystkie budynki spółki mieszkaniowej będą bliskie zero-emisyjności lub zero-emisyjne – oznacza to, że przy pewnej skali działań kompensacyjnych netto n...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy