Autor: Skanska

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak będzie wyglądał rynek deweloperski w Polsce w 2027 roku?

Wzrost znaczenia budownictwa modułowego i automatyzacji mieszkaniowej oraz inwestycje efektywne energetycznie – to główne kierunki rozwoju branży, jakie prognozuje raport „Fundamenty przyszłości”. Wspólne opracowanie Skanska Residential Development Poland, Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz firmy 4CF stanowi nowość na polskim rynku i jest wynikiem analiz blisko stu ekspertów rynku nieruchomości.

Czytaj więcej

Jak będzie wyglądał rynek deweloperski w Polsce w 2027 roku? Premiera raportu „Fundamenty przyszłości”

Wzrost znaczenia budownictwa modułowego i automatyzacji mieszkaniowej oraz inwestycje efektywne energetycznie – to główne kierunki rozwoju branży, jakie prognozuje raport „Fundamenty przyszłości”. Wspólne opracowanie Skanska Residential Development Poland, Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz firmy 4CF stanowi nowość na polskim rynku i jest wynikiem analiz blisko stu ekspertów rynku nieruchomości.

Czytaj więcej

Spółki z grupy finansowej Societe Generale wprowadzą się do kompleksu biurowego Studio

Societe Generale Oddział w Polsce i SG Equipment Leasing Polska, spółki należące do francuskiej grupy finansowej Societe Generale, przeprowadzą się na początku 2024 roku do biurowca w kompleksie Studio, realizowanym przez Skanska. Obie spółki w procesie negocjacji i wyboru nowego biura wspierali eksperci z firmy doradczej CBRE.

Czytaj więcej

Więcej przestrzeni dla ROCKWOOL w Nowym Rynku D. Firma zatrudni w Poznaniu nowych pracowników

ROCKWOOL, producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D, zrealizowanym przez Skanska. Dodatkowe 900 mkw. zrównoważonej i nowoczesnej powierzchni, stworzonej zgodnie z zasadami ESG, pozwoli firmie na rekrutację kolejnych 70 pracowników.

Czytaj więcej

Nowe technologie w Nowym Rynku. Do biurowca wprowadzą się specjaliści z Wunderman Thompson Technology

Budynek E należący do kompleksu Nowy Rynek realizowanego przez Skanska, choć nadal w budowie, już teraz pozyskuje swoich przyszłych lokatorów. Na ok. 2 000 mkw. swoje biuro otworzy tu międzynarodowa firma Wunderman Thompson Technology. Do dyspozycji pracowników będą nie tylko wygodne i nowoczesne przestrzenie biurowe, ale również taras na trzecim piętrze budynku. Z nową siedzibą wiążą się też plany rozwojowe WTT – spółka chce powiększyć zespół specjalistów Sitecore oraz rozwijać projekty, między innymi dla nowego klienta Greene King. Otwarcie biura zaplanowane jest na lipiec 2023 roku.

Czytaj więcej

Nowy Rynek E coraz bliżej finału. Już wkrótce nowa przestrzeń rekreacji w Poznaniu

Realizacja budynku E w ramach poznańskiego kompleksu Nowy Rynek rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Teraz na biurowcu zawisła symboliczna wiecha, która oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci dostarczy na poznański rynek 28 500 mkw. zrównoważonej, innowacyjnej i zaprojektowanej zgodnie ze standardami ESG powierzchni biurowej. Oddanie do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Czytaj więcej

Pierwsze takie wyróżnienie w tej części Europy. Siedziba spółki biurowej Skanska w budynku Spark z odnowionym certyfikatem WELL Commercial Interior

Piąte piętro budynku Spark C, będące siedzibą spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej, zostało właśnie ponownie odznaczone prestiżowym certyfikatem WELL Commercial Interior. System ten skupia się na zdrowiu i komforcie użytkowników przestrzeni komercyjnych, w tym biurowych. Jego odnowienie oznacza, że standardy dotyczące jakości powietrza czy wody w budynku i jakość środowiska wewnętrznego są stale utrzymywane na najwyższym poziomie. To pierwsza taka recertyfikacja w Polsce oraz w regionie CEE, a druga w całej Europie.

Czytaj więcej

Skanska na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej

Skanska to jedna z pierwszych, dużych firm budowlanych na świecie, których cel klimatyczny został uznany przez Science-Based Target Initiative jako zgodny z wytycznymi porozumienia paryskiego. Od wielu lat firma raportuje swój ślad węglowy dzięki stale ulepszanym procedurom gromadzenia danych o emisji CO2 do atmosfery. W jaki sposób deweloper śledzi i mierzy efekty realizacji celu klimatycznego? Przedstawiamy inspirujące studium przypadku.

Czytaj więcej

Nowy Rynek D bez barier. Poznański biurowiec otrzymał certyfikat Fundacji Integracja

Fundacja Integracja uznała budynek D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek za obiekt bez barier. To oznacza, że jest on w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim. To już kolejna inwestycja szwedzkiego dewelopera zaprojektowana zgodnie z wymaganiami certyfikacji “Obiekt bez barier”.

Czytaj więcej

Biurowiec P180 z międzynarodowym najemcą z branży IT. Wprowadzą się tu specjaliści z Netcompany

Biurowiec P180, realizowany przez Skanska tuż przy metrze Wilanowska w Warszawie, zyskuje nowego najemcę. Na prawie 6 000 mkw. swoje biura urządzi Netcompany. Firma wspiera klientów z sektora publicznego i prywatnego w Europie w procesie cyfrowej transformacji. Otwarcie nowej siedziby planowane jest w październiku 2022 roku.

Czytaj więcej