Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 od Hako – profesjonalne czyszczenie nawet najmniejszych powierzchni

FACILITY

Czy profesjonalne maszyny czyszczące – takie, które w jednym cyklu pracy szorują i osuszają, przeznaczone są tylko dla wielkich powierzchni? Czy tylko hala sportowa, szpital lub galeria handlowa mają szansę na dokładne maszynowe czyszczenie? HAKO POLSKA przedstawia Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 – profesjonalne szorowarki, które zachowując wszystkie zalety większych szorowarek, sprawdzą się w małych biurach, gabinetach, sklepikach i przychodniach.

Tak mała, tak lekka – tak prosta w obsłudze!

Dbanie o czystość posadzki za pomocą wiadra i mopa w gabinecie dentystycznym czy fryzjerskim nie jest zbyt higieniczne ani nie wygląda profesjonalnie. Poza tym jest czasochłonne, a oprócz czasu poświęconego na mycie należy jeszcze odczekać, aż posadzka wyschnie, inaczej klientom czy pacjentom grozi poślizg na mokrej podłodze. Z kolei profesjonalne szorowarki, które myją i osuszają praktycznie w tej samej chwili, wydają się niedostępne. Mniejsze pomieszczenia zapełnione stołami, ławkami, szafkami oraz bardzo wąskie przejścia stanowią dla nich zbyt duże wyzwanie. Dlatego Hako opracowało sposób na wprowadzenie profesjonalnej technologii czyszczenia nawet do najmniejszych pomieszczeń. Scrubmaster B5 oraz Scrubmaster B25 to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń do 400 m2 i 1000 m2.

Szorowarka Scrubmaster B5 jest tak lekka i mobilna – niemal jak mop, a przy tym dokładna jak wszystkie profesjonalne szorowarki Hako.

Przy wadze 27 kg maszyny gotowej do pracy i wydajności teoretycznej do 1300 m2/h urządzenie sprawdzi się w rękach nawet drobnej osoby. Niezwykła zwrotność oraz unikatowa trójkątna szczotka sprawią, że szorowarka dotrze we wszystkie zakamarki, a dzięki zginanemu przegubowi będzie nią można posprzątać nawet pod stolikami czy ławkami. Szorowarka skonstruowana jest także na zasadzie podwójnej orbity – zgłoszonego do opatentowania systemu umożliwiającemu pełną kontrolę nad prędkością czyszczenia oraz trzymanie szorowarki jak najbliżej krawędzi. Warto zwrócić uwagę, że szorowarka Scrubmaster B5 dostępna jest również w wersji ze zbiornikiem Hako-AntiBac® (z powłoką antybakteryjną) dla obszarów o zwiększonych wymaganiach higienicznych, takich jak przychodnie i gabinety lekarskie.

Scrubmaster B5 to także maszyna łatwa w obsłudze. Dzięki przejrzystemu panelowi kontrolnemu czas szkolenia operatora ulega znacznemu skróceniu. Codzienne prace konserwacyjne można wykonać przy maszynie intuicyjnie – zbiorniki wody czystej oraz brudnej można łatwo zdjąć i w prosty sposób opróżnić/napełnić, a także wyczyścić przy umywalce.

Scrubmaster B5 – jeszcze więcej korzyści

Wśród korzyści można wymienić m.in.:

 • łatwy transport – dzięki uchwytowi transportowemu ułatwiającemu wnoszenie po schodach lub umieszczenie w bagażniku samochodu, a także blokadzie uchwytu oraz kółkom transportowym do przesuwania maszyny z punktu A do B,
 • łatwa wymiana – litowo-jonowy akumulator ze wskaźnikiem naładowania jest dostępny, a wymiana na nowy odbywa się bez narzędzi,
 • tryb cichej pracy – pozwoli na użycie maszyny w miejscach wrażliwych.
   

Kolejną maszyną wartą uwagi jest trochę większy, ale równie prosty w obsłudze Scrubmaster B25. Wiele przemyślanych rozwiązań zastosowanych w tej szorowarce wspiera użytkownika w codziennej pracy. Przykładem mogą być ergonomicznie ukształtowany uchwyt z bezstopniową regulacją wysokości zapewniający ulgę plecom i łatwa dostępność wszystkich elementów wymagających codziennej konserwacji. Obsługa maszyny jest intuicyjna, w czym pomaga również przejrzysty panel użytkownika.

Scrubmaster B5
Szerokość robocza 43 cm
Zbiornik wody czystej/brudnej 5/5 l
Teoretyczna wydajność powierzchniowa 1300 m2/h

Scrubmaster B25 łatwo można przetransportować. Dzięki składanemu uchwytowi szorowarka bez problemu mieści się w bagażniku samochodu.

Scrubmaster B25
Szerokość robocza 43 cm
Zbiornik wody czystej/brudnej 25/25 l
Teoretyczna wydajność powierzchniowa 1700 m2/h

Scrubmaster B25 – jeszcze więcej korzyści

Korzyści z tego urządzenia to m.in.:

 • automatyczny zrzut szczotki – wymiana nie wymaga narzędzi,
 • manewrowanie maszyną bez wysiłku dzięki napędowi Powerflow – nie trzeba wkładać wysiłku, by maszyna poruszała się do przodu,
 • maszyna według potrzeb może pracować w trybie cichym oraz jako opcja zostać wyposażona w zbiornik antybakteryjny (Hako AntiBac®),
 • dzięki powyższemu sprawdzi się w miejscach wrażliwych na hałas i wymagających szczególnych warunków higienicznych.
   

Nigdy nie jest za wcześnie na zrównoważony rozwój

Dlatego w ramach korporacyjnej odpowiedzialności Hako stawia na rozwój nawet najmniejszych profesjonalnych maszyn czyszczących, tak aby również one wyznaczały nowe standardy:

 • z trybem pracy Eco – przy małym poziomie zabrudzenia obie maszyny mogą pracować wydajnie, a także w sposób przyjazny dla otoczenia przy zużyciu do 30% mniej energii i tym samym redukcji poziom hałasu,
 • z Hako-AquaControl Scrubmaster B25 zaoszczędzi do 50% wody w procesie czyszczenia,
 • z wbudowanym systemem ładowania – dla usprawnienia procesu i ochrony baterii,
 • z Hako-AntiBac® (opcja) – zbiornik antybakteryjny zapewnia najwyższy poziom higieny oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów,
 • na cały cykl życia maszyny – kiedy tworzymy nasze maszyny, myślimy o wszystkich procesach od początku do końca jej funkcjonowania – od poszczególnych etapów produkcji minimalizujących emisję CO2 przez ekonomiczną, przyjazną dla środowiska eksploatację aż po recykling.

Przypisy