Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

21 grudnia 2021

Savills doradzał Nobl9 w wyborze biura w Poznaniu

0 24

Do zlokalizowanego w centrum Poznania kompleksu biurowego Nowy Rynek należącego do Skanska Property Poland wprowadził się nowy najemca, amerykański startup technologiczny Nobl9. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

Nobl9 buduje innowacyjną platformę łączącą monitoring SLO (z ang. Service Level Objectives) z celami biznesowymi, wspierając klientów w zakresie niezawodności oprogramowania i poprawy parametrów istotnych dla ich użytkowników. Firma została założona w 2019 r. przez Briana Singera i Marcina Kurca, po sprzedaży ich poprzedniego startupu, firmy Orbitera, która przeszła w ręce Google. W Poznaniu zlokalizowany jest zespół inżynierów oprogramowania (engineering team) Nobl9, który w 2021 roku podwoił się i na ten moment liczy 46 osób.

Nobl9 wprowadziło się do budynku D, w ramach inwestycji Nowy Rynek, w październiku i zajęło ok. 900 m kw. powierzchni biurowej na IV piętrze.

“Potrzeba zmiany biura na trzy razy większe podyktowana była systematycznym, acz stabilnym, wzrostem zatrudnienia w polskim zespole i naszymi planami rozwojowymi na kolejne kilka lat. W nowej przestrzeni jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki pracy dla około 100 osób - wciąż zatrudniamy doświadczonych programistów JavaScript, Go, inżynierów SRE oraz specjalistów stojących na straży jakości naszej aplikacji, czyli tzw. QA Engineers” - mówi Grzegorz Agaciński, VP of Engineering w Nobl9 i szef polskiego oddziału amerykańskiego startupu.

„Cieszymy się, że wybór nowej lokalizacji biura Nobl9 padł na nasz poznański Nowy Rynek. Liczymy, że najemca będzie czuć się dobrze w nowym miejscu i skorzysta z zalet przebywania w ramach większego kompleksu” – dodaje Małgorzata Wojtoń, menedżer leasingu w spółce biurowej w Skanska CEE.

„To już drugi raz, kiedy mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Nobl9. Początkowo pomogliśmy najemcy skorzystać z atrakcyjnej oferty podnajmu w innym budynku. Wraz z końcem umowy i rozwojem firmy, nasz klient zdecydował się na najem długoterminowy i przenosiny do projektu Nowy Rynek. Wybór nowej siedziby podyktowany był przede wszystkim świetną lokalizacją oraz architekturą obiektu, która wyróżnia go na tle innych budynków na biurowej mapie Poznania” - mówi Piotr Skuza menedżer regionalny z poznańskiego oddziału Savills.

Nowy Rynek to kompleks biurowy zlokalizowany w centrum Poznania, blisko dworca kolejowego Poznań Główny i centrum handlowego Avenida. Docelowo projekt będzie składał się z pięciu budynków o całkowitej powierzchni 100 000 m kw. Wyróżnia go nowoczesne architektura oraz ogólnodostępne części wspólne na zewnątrz kompleksu, otwarte dla mieszkańców Poznania.

Faza D, w której będzie mieścić się biuro Nobl9, dostarcza około 39 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i jako pierwsza inwestycja w regionie będzie ubiegać się o certyfikat WELL Core&Shell. Jest to także jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie powstał chodnik z zielonego betonu oczyszczającego powietrze.


Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości.  Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

Przypisy