Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

21 marca 2022

Santander na dłużej w Business Garden Poznań

0 139

Santander Bank renegocjował umowę i przedłużył najem biura o powierzchni blisko 17 440 mkw. w Business Garden Poznań. To największa transakcja najmu powierzchni biurowej na rynku poznańskim w ciągu ostatniego roku. Najemcę w transakcji reprezentował Colliers.

Przedłużenie umowy najmu czyni Santander największym najemcą Business Garden Poznań. Kompleks oferuje łącznie 88 tys. mkw. biur w dziewięciu nowoczesnych budynkach biurowych klasy A. To największa tego typu biurowa inwestycja w Poznaniu.

– Po zmniejszeniu liczby podpisywanych umów w trakcie pandemii, zauważamy wzrost aktywności w ostatnich miesiącach. Tak duża umowa jest sygnałem, że kondycja rynku nieruchomości komercyjnych w regionie się poprawia. Z Santander Bank współpracujemy już od 9 lat - cieszymy się, że możemy wspierać rozwój ich biznesu poprzez optymalizację portfela nieruchomości firmy. Renegocjacja umowy w Business Garden Poznań jest kolejnym kamieniem milowym w naszej długoterminowej relacji – mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers.
 

Paweł Skałba


– Poza atrakcyjnością przestrzeni biurowej dla najemców coraz istotniejsze stają się dodatkowe usługi w budynku. To jeden z kluczowych czynników przyciągających pracowników z powrotem do biur. W Business Garden Poznań do dyspozycji użytkowników jest m.in. kantyna, placówka medyczna, przedszkole i klub fitness. Rozbudowany ogród oferuje strefy relaksu, boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę czy stoły do tenisa stołowego – mówi Sebastian Bedekier, Partner, Dyrektor Regionalny odpowiedzialny za rozwój Colliers w Poznaniu i Szczecinie.

Nie bez znaczenia dla najemców jest również optymalna lokalizacja kompleksu, usytuowanego w obrębie ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej. Atutem jest też bliskość Portu Lotniczego Poznań-Ławica, dworca Poznań Główny, autostrady A2 i drogi ekspresowej S5. W pobliżu Business Garden Poznań znajdują się również liczne przystanki komunikacji miejskiej i rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, co zapewnia wygodne połączenie z centrum miasta i innymi dzielnicami Poznania.
 

Przypisy