Dołącz do czytelników
Brak wyników

INVESTMENT & CONSTRUCTION

13 grudnia 2021

NR 6 (Grudzień 2021)

RiiG IPS

0 40

Najnowocześniejszy gracz na rynku zarządzania parkingami, ma aż trzy asy w rękawie. Innovative Parking Solutions – tak rozwija się ten skrót, dokładnie oddaje ofertę spółki córki polskiego wiodącego producenta inteligentnych systemów parkingowych, firmy RiiG Ai.

As Pierwszy: Technologia


W czasach tak gwałtownego rozwoju technologii, zwłaszcza algorytmów sztucznej inteligencji, rok dzisiaj, to jak dekada w latach osiemdziesiątych, czy wiek 200 lat temu. Informacje o przełomowych odkryciach i udanych wdrożeniach są publikowane w czasie rzeczywistym i dostępne wszędzie na świecie. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowych naukowych grupach roboczych trzeba mieć jedynie (lub aż) zespół RnD potrafiący wdrożyć nową technologię i zintegrować ją z wcześniejszymi projektami. RiiG IPS taką możliwość posiada. Bazując na zespole i dorobku technologicznym RiiG Ai, która ma za sobą skuteczne wdrożenia bezszlabanowego systemu płatnego parkowania, inteligentnego czujnika przetwarzającego dane w miejscu parkowania, bezprzewodowego systemu parkingowego, systemu mapowania parkingów zewnętrznych, a także integracje z parkomatami i kasami wielu dostawców RiiG IPS może dostarczyć swoim Klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wpisujące się w światowe trendy na rynku parkingowym, gwarantując przy tym rozsądne warunki finansowe.

POLECAMY


As Drugi: Serwis


Chętnych do wejścia na nowy rynek zawsze jest wielu, zatrzymuje ich zwykle brak zaplecza serwisowego. Nie wystarczy dostarczyć lub przejąć urządzenia, trzeba zapewnić im jeszcze utrzymanie techniczne, zagwarantować aktualizacje oprogramowania i bieżące integracje z nowymi elementami pojawiającymi się w obiekcie, bez względu na to, czy jest to system rezerwacji miejsc parkingowych dla gości w obiekcie biurowym, czy prozaiczny, ale obowiązkowy system odnajdowania pojazdu na parkingu obiektu handlowego. Korzystając z dorobku spółki macierzystej, RiiG IPS dysponuje szybkim i sprawdzonym zespołem serwisowym, sprawnie i szybko wspierającym instalacje w ponad 240 obiektach na terenie całego kraju. Jeśli połączymy to z nowoczesnym centrum monitoringu, dostaniemy gwarancję stabilności i niezawodności oferowanego rozwiązania. Wiele procesów serwisowych jest całkowicie zautomatyzowanych, algorytmy wzywają do pracy człowieka tylko wtedy, gdy jest to konieczne.


As Trzeci: Doświadczenie


12 lat minęło jak mgnienie oka, tyle czasu upłynęło od instalacji pierwszego parkingu RiiG Ai. Lata pełne nowych wyzwań, ciekawych projektów, rozwiązań projektowanych na miarę, specjalnie dla wybranego obiektu. Właśnie tak powstało większość oferowanych dzisiaj w standardzie rozwiązań. Tysiące godzin pracy na parkingach, setki godzin analiz i rozwijania algorytmów analitycznych, kilkudziesięciu szczęśliwych Klientów, to krótkie podsumowanie doświadczenia z jakim RiiG IPS wchodzi na rynek. Zespół RiiG pojawia się już tam, gdzie jest pomysł na parking, często służąc poradą na etapie projektowania budynku czy placu. Wiedząc jak parking ma pracować wiadomo, co trzeba tam zainstalować, a krok wcześniej jest projekt, który może zaważyć nad łatwością tej instalacji. Specjaliści zespołu czuwają nad procesem aż do uruchomienia i inauguracji obiektu, a potem służą codzienną radą właścicielowi, często dokonując dodatkowych analiz lub proponując strategie związane z zarządzaniem i czerpaniem zysków z parkingu.


Innowacyjne Rozwiązania Parkingowe


RiiG IPS oferuje:

 • zarządzanie parkingami
 • zarządzanie strefami płatnego parkowania
 • instalację i serwis systemów opłat parkingowych
 • instalację i serwis systemów nawigacji parkingowej
 • analitykę odwiedzalności i zajętości
 • obsługę techniczną parkingów
 • dostęp do zdalnego centrum monitoringu
 • konsultacje w zakresie projektowania i modernizacji parkingów
 • windykację należności za opłaty parkingowe
 • obsługę systemu rezerwacji miejsc na parkingach biurowych
 • obsługę stref dedykowanych oraz stref o zróżnicowanych opłatach
 • pełną integrację dostarczanych rozwiązań z systemami działającymi w budynku
 • szybką reakcję serwisową
 • nowoczesną nakładkę systemową, na każdy, nawet najstarszy system szlabanowy
 • nawet 84 miesiące gwarancji na dostarczane systemy
 • gwarancję uśmiechu na twarzach Klientów i właścicieli zarządzanych parkingów
 • obsługę wdrożenia całkowitej automatyzacji procesów parkingowych

Fragment wypowiedzi prezesa RiiG Ai i RiiG IPS, pana Mateusza Mikołaja Rolewskiego na temat przyszłości parkowania:
„Kluczem do przyszłości, nie tylko branży parkingowej, ale też wielu innych jest całkowita automatyzacja. Od lat pracujemy nad tym, by parkujący Klient tracił jak najmniej czasu na znalezienie miejsca, zaparkowanie najbliższej preferowanej lokalizacji, rozliczenie parkowania w przypadku płatnych parkingów oraz co równie ważne, wyjazd z parkingu.

Wdrażane przez nas dzisiaj systemy potrafią już bardzo wiele, doprowadzają kierowców do najlepiej ukrytych wolnych miejsc, naliczają opłaty w oparciu o czas parkowania w strefie, nawigują do wyjazdu najszybszą drogą, biorąc pod uwagę również to co się dzieje za wyjazdem. Bardzo pomagają nam w tym nasze od lat rozwijane algorytmy, sprawiające, że system wiele decyzji podejmuje samodzielnie, rozpoznaje wielkość pojazdu, rozpoznaje stałych Klientów i prowadzi ich tam, gdzie zwykle parkują (jeśli wciąż są tam wolne miejsca). Analiza obrazu z kamer na wyjazdach pozwala skierować kierowców na łatwiejsze drogi, omijając korki.

To skok technologiczny w porównaniu z możliwościami nawet najbardziej zaawansowanego systemu sprzed zaledwie dziesięciu lat. Z drugiej strony to dopiero początek. Patrząc nad czym pracują producenci samochodów, my pracujemy nad parkingiem, na którym samochody parkują same. Rozwijamy system łączności z autem inteligentnym i integrację z naszym systemem naprowadzania na wolne miejsca. Pojazdy autonomiczne zajmują mniej miejsca parkując, bo nikt z nich nie wysiada – trzeba o tym pamiętać tworząc dedykowaną strefę, co pozwoli zwiększyć pojemność parkingu i przychód.

Patrząc w przyszłość widzę, jak inteligentne samochody parkują na naszych inteligentnych parkingach bez udziału kierowców, same rozliczają swój postój i wyjeżdżają wezwane przez właściciela. Już niedługo….”

Przypisy