Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

25 maja 2022

Operator systemów inteligentnych poszukiwany!
Branża security czeka na młodych i zainteresowanych technologiami

0 93

Według najnowszego raportu „Oferty pracy w Polsce kwiecień 2022” liczba ofert pracy dla pracowników ochrony wzrosła rok do roku o 24%. Dla porównania łączna liczba ofert pracy wzrosła jedynie o 9% w porównaniu do kwietnia 2021. Branża security to jeden z najdynamiczniej poszukujących pracowników sektor gospodarki i jeden z niewielu, który stale zwiększa zatrudnienie. Usługi związane z bezpieczeństwem to największy sektor usług dla biznesu w Polsce, w którym zatrudnionych jest około ćwierć miliona ludzi. Pomimo tego, deficyt pracowników branży szacowany jest na ok. 20 proc. Największe firmy sektora rekrutują dzisiaj nie tylko pracowników do standardowej ochrony fizycznej, ale także specjalistów nowych technologii, w tym absolwentów kierunków związanych z bezpieczeństwem i systemami IT.

Seris Konsalnet, największa firma branży ochrony i bezpieczeństwa w Polsce stawia na transformację usług, m.in. poprzez rozwój systemów zabezpieczeń najnowszej generacji czy rozbudowę portfolio o nowe obszary usług. Firma chce oferować klientom B2B cały wachlarz narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa, z którego można „uszyć” usługę na miarę potrzeb i możliwości odbiorcy. Dlatego od kilku lat firma inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii monitoringu i zintegrowane systemy obsługiwane przez specjalistyczny software. Naturalną konsekwencją obranej strategii rozwoju jest wzrost zapotrzebowania na pracowników o różnych kompetencjach i zdecydowanie rosnący poziom zatrudnienia kobiet. Obecnie firma prowadzi ponad 25procesów rekrutacyjnych na takie stanowiska, jak: menadżer ochrony, specjalista CRM, młodszy specjalista ds. kadr, technik/instalator systemów zabezpieczeń, technik obsługi obiektu, operator kontroli bezpieczeństwa, operator centrum monitorowania wideo, operator centrum monitorowania alarmów w szczególności we wszystkich województwach. 

Praca dla młodych entuzjastów technologii

Praca w ochronie jest nadal postrzegana przez pryzmat nisko wykwalifikowanych pracowników, którzy w ten sposób sobie dorabiają do renty czy emerytury albo podczas studiów. Tacy pracownicy też są potrzebni i poszukiwani, jednak nawet zaczynając od podstawowych pozycji można planować długoletnią karierę w firmie, co umożliwia jasno nakreślona ścieżka dla każdego stanowiska i system szkoleń podnoszących kwalifikacje. Ponadto, Seris Konsalnet poszukuje kandydatów wśród studentów i absolwentów takich kierunków, jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie bezpieczeństwem, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo morskie i specjalistów od bezpieczeństwa informacyjnego czy cyberbezpieczeństwa, które mają dzisiaj szczególne znaczenie. 
 


Zatrudniając młodych, firma stawia na budowanie długoletnich karier w swoich strukturach. 

– Nieustannie rozszerzamy ofertę usług, korzystamy z coraz to nowszych narzędzi cyfrowych, ochraniamy obiekty, które wymagają specjalistycznych kwalifikacji i znajomości najnowszych technologii bezpieczeństwa. Nie byłoby to możliwe bez zespołu o zróżnicowanych kompetencjach – mówi Katarzyna Budzik, Dyrektor HR Seris Konsalnet. - I nie chodzi tu tylko o samo pozyskanie kandydatów. Chcemy, aby inwestycja w ludzi była długofalowa i pozwalała na umacnianie naszej eksperckości na różnych poziomach działania firmy. Dlatego zależy nam na budowaniu jasnych ścieżek kariery i, co być może wciąż zaskakujące w branży ochrony, w Seris Konsalnet już teraz zapewniamy młodym ścieżkę rozwoju i drogę awansu.

Benefity, ścieżka kariery i szkolenia

Poza pakietem benefitów, porównywalnym z tym oferowanym w dużych przedsiębiorstwach handlowych, przemysłowych czy produkcyjnych, jak bezpłatna prywatna opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie, dofinansowania do świadczeń pracowniczych, młodzi pracownicy mogą liczyć na wsparcie firmy w zdobyciu dodatkowych uprawnień i umiejętności. Seris Konsalnet prowadzi szereg programów szkoleniowych dla pracowników, w tym m.in. kurs na pilota dronów używanych w ochronie, pomoc przy realizacji kursu na stewarda, na pracownika służby informacyjnej, kursu na ochronę imprez masowych, kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej czy zdobycie uprawnień na broń obiektową. 

Zaczynając pracę w Seris Konsalnet jako niewykwalifikowany młody kandydat w ciągu 5 lat można awansować z pracownika ochrony bez kwalifikacji do menadżera, zdobywając po drodze nowe kompetencje i umiejętności. Taka ścieżka kariery pozwala na wzrost wynagrodzenia nawet o 50%. 

Struktura zatrudnienia w Seris Konsalnet jest dzisiaj bardzo demokratyczna. Pod względem wieku najmłodsi pracownicy trzydziestokilkuletni stanowią 25%, pracownicy w wieku powyżej 50 lat – 50%, a najstarsi – 25%. Dużą część pracowników firmy stanowią kobiety, bo aż 21%. 

- Od 2019 roku jesteśmy częścią międzynarodowej Grupy Seris – jednej z dziesięciu największych firm w branży na świecie. Automatyzujemy procesy, stawiamy na rozwój technologii. – mówi Katarzyna Budzik. - Coraz bardziej będzie się też zmieniał profil pracownika, którego poszukujemy. Częściej będą poszukiwane wyższe lub bardziej specyficzne kwalifikacje. To naturalny proces, ale też dobry moment na związanie się z branżą – twierdzi Budzik.
 


Kogo i gdzie dzisiaj szukamy

Spośród 25 otwartych procesów rekrutacyjnych, Seris Konsalnet poszukuje kandydatów na następujące stanowiska: 

  • Operator Centrum Monitorowania Alarmów w Warszawie Menadżer Ochrony w Warszawie
  • Specjalista ds. Kadr oraz Młodszy Specjalista ds. Kadr w Warszawie i Łodzi.
  • Specjalista CRM w Warszawie
  • Projektant Instalacji Teletechnicznych w Warszawie
  • Technik/Instalator systemów zabezpieczeń w Bydgoszczy
  • Technik Obsługi Obiektu w Warszawie
  • Operator Kontroli Bezpieczeństwa w miejscowościach: Pyrzowice, Przecław, Nowa Wieś Wrocławska, Zakrzewo 

Więcej informacji o warunkach zatrudnienia w Seris Konsalnet znajduje się na stronie https://konsalnet.pl/o-firmie/praca/

 

O firmie Seris Konsalnet

Największa firma branży bezpieczeństwa i ochrony w Polsce oraz część międzynarodowej Grupy Seris – jednego z globalnych leaderów w branży Security. Firma działa od ponad 25 lat, świadcząc usługi w każdym segmencie rynku Security: ochronie fizycznej, monitoringu obiektów stacjonarnych oraz monitoringu GPS pojazdów, a także projektowaniu i realizacji technicznych systemów zabezpieczeń. Zapewnia ochronę fizyczną ponad 3500 obiektów, a usługę monitoringu świadczy dla 64 000 obiektów stacjonarnych i 13 000 pojazdów. Wśród Klientów Grupy Seris Konsalnet można znaleźć największe sieci handlowe, banki, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, obiekty strategiczne, firmy przemysłowe oraz jednostki wojskowe. Firma posiada zaawansowane zaplecze technologiczne: centralną stację monitorowania alarmów, systemy informatyczne oraz największy w Polsce dział projektowy. W skład Grupy wchodzi również spółka Seris Konsalnet Cleaning, oferująca usługi profesjonalnego utrzymania czystości dla firm.

Przypisy