Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

12 sierpnia 2016

Marek Belka w zespoleEcho Polska Properties

0 223
Marek Belka, były premier Rzeczpospolitej Polskiej oraz były prezes Narodowego Banku Polskiego dołączył do zespołu Echo Polska Properties.

Spółka jest własnością Echo Investment S.A. oraz południowoafrykańskiego funduszu RedefineProperties, która w sierpniu tego roku zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Luksemburgu, a we wrześniu – na giełdzie w Johannesburgu. 

POLECAMY

Marek Belka, który w sierpniu2016 roku obejmie funkcjęniezależnego członka rady dyrektorów (independent non-executivedirector) powiedział, że bardzo go cieszy perspektywa wykorzystania swojego doświadczenia w sektorze nieruchomości.

Marek Belka podkreślił, że zgodnie z czerwcową prognozą Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) produkt krajowy brutto Polski może wzrosnąć z ok. 3 proc. w 2016 roku, do 3,5 proc. w roku 2017 – w 2013 roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło zaledwie 1,3 proc.

„Wciąż widzimy dynamiczny rozwój działalności gospodarczej w Polsce. Przewiduje się, że wzrost zatrudnienia i płac, wyższe transfery socjalne oraz niskie ceny energii będą wspierać szybszy wzrost konsumpcji, co z kolei przekłada się na potencjał wzrostu rynku nieruchomości komercyjnych„ - dodał.

Jego zdaniem siłą napędową rynku nieruchomości, zwłaszcza w części komercyjnej, pozostaną większa dynamika działalności gospodarczej oraz rozwój infrastruktury.

“Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi mogąc mieć Marka Belkę w naszym zespole„ - powiedział Hadley Dean, prezes EPP. “Jestem przekonany, że jego głęboka wiedza makroekonomiczna i finansowa będzie dla nas bezcenna.”

Marek Belka– profesor ekonomii, były premier i minister finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego oraz dyrektor Departamentu Europejskiego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (IMF). W roku 1972 ukończył Wydział Społeczno-Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie otrzymał dyplom magistra ekonomiki handlu zagranicznego oraz tytuł doktora ekonomii. StypendystaColumbia University, University of ChicagoorazLondon School of Economics, tytułprof...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy