Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

21 lipca 2022

LKQ Europe zostaje w .KTW i powiększa powierzchnię najmu

0 81

LKQ Europe przedłuża umowę najmu w kompleksie biurowym .KTW w Katowicach. Począwszy od 2023 roku spółka będzie kontynuować rozwój swojego Centrum Innowacji i Usług w wyższym biurowcu. Tym samym stawia następny krok w realizacji strategii ukierunkowanej na rozbudowę i umacnianie pozycji rynkowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

LKQ Europe to wiodący dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Jest spółką zależną LKQ Corporation, największego na świecie podmiotu zajmującego się recyklingiem samochodów. LKQ Corporation obecnie kieruje do ponownego użycia ponad 90% materiałów z pojazdów wycofanych z eksploatacji – tylko w 2021 amerykańska spółka, notowana na giełdzie NASDAQ, sprzedała 14 milionów części samochodowych z recyklingu.

POLECAMY

LKQ Europe, z oddziałami w ponad 20 krajach, w których zatrudnia około 26 tys. osób, od 2011 roku zaopatruje w produkty 100 tys. niezależnych warsztatów samochodowych. Spółka jest główną siłą napędową transformacji na rynku motoryzacyjnym w Europie, przodując w zakresie cyfryzacji i elektryfikacji, a tym samym umożliwiając swojej firmie i klientom zapewnienie zrównoważonej, bezpiecznej i przystępnej cenowo mobilności dla wszystkich, dziś i w przyszłości.
 


Firma obecna jest w Katowicach od sierpnia 2021 roku. Centrum Innowacji i Usług to nowoczesny hub, który odpowiada za operacje administracyjne, rozwój cyfrowy i IT. Obecnie zajmuje 450 mkw. elastycznej i w pełni dostosowanej do potrzeb pracowników przestrzeni, jednak LKQ Europe od początku planowało powiększenie biura. Teraz ten plan wchodzi w życie – spółka zajmie na drugim i trzecim piętrze .KTW II powierzchnię pięć razy większą niż obecnie. Nie tylko zapewni to pracownikom komfortowe warunki, lecz także pozwoli spółce na dalszy rozwój.

– Katowice, z nowoczesną infrastrukturą i dynamicznym rozwojem, są idealnym miejscem do pozyskiwania międzynarodowych talentów. Jestem przekonany, że LKQ Europe już jest częścią historii sukcesu tego miasta. Budynek .KTW był dla nas naturalnym wyborem – nie tylko ze względu na doskonałą lokalizację, lecz także jego oddziaływanie na środowisko. Z niecierpliwością czekamy na przeprowadzkę do nowego biura, dzięki której będziemy mogli jeszcze bardziej efektywnie wdrażać naszą strategię, związaną z digitalizacją i innowacjami. Do 2024 roku planujemy rozbudować nasz zespół do 250 osób, które będą wspierać biznes i naszych klientów w całej Europie. Szukamy najlepszych specjalistów, którym możemy zaoferować nowoczesną, służącą współpracy przestrzeń i międzynarodowe środowisko pracy – mówi Scott Bamber, Managing Director, Centrum Innowacji i Usług LKQ.

Zgodnie z nową umową, LKQ Europe pozostanie w .KTW II przez kilka lat. Nowa powierzchnia jest obecnie w budowie i została zaprojektowana przy silnym wsparciu Colliers. Zespół ekspertów z nowej platformy Colliers Define zaprojektował biuro, korzystając z niedawno wdrożonej nowej identyfikacji wizualnej LKQ Europe. Projekt jest już w fazie realizacji i będzie dostosowany do elastycznego i opartego na współpracy środowiska pracy.

–  Katowice to miasto doceniane przez inwestorów oraz dynamicznie rozwijające się i odnoszące sukcesy firmy. LKQ Europe jest tego doskonałym przykładem. Proces wyboru powierzchni biurowej prowadzony był z pełnym zaangażowaniem ekspertów z naszej nowej platformy Colliers Define, którzy odpowiadają za projekt architektoniczny i nadzór nad wykonaniem nowej przestrzeni biurowej. Dziękujemy LKQ za zaufanie i powierzenie nam tego ważnego projektu – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.
 


Wynajęcie większej powierzchni w drugiej wieży pozwoli LKQ Europe na rozszerzenie działalności i przyciągnięcie większej liczby talentów w tej części Europy. Model biznesowy firmy doskonale wpisuje się w ideę kompleksu biznesowego .KTW – elastyczność przestrzeni, jaką mają do zaoferowania budynki, została celowo zaprojektowana tak, aby przyciągnąć firmy, które stale poszukują nowych rozwiązań sprzyjających ich rozwojowi, a do tego są świadome wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi świat.

– Podziwiamy LKQ Europe za angażowanie się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, wtórnego rynku motoryzacyjnego i dążenie do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji CO2. Cieszymy się, że firma tak mocno skoncentrowana na ochronie środowiska doceniła ekologiczne rozwiązania zastosowane w budynkach .KTW, potwierdzone certyfikatem BREEAM – mówi Kamil Krępa, Leasing & Asset Director w TDJ Estate.

System certyfikacji BREEAM to standard branży nieruchomości w ocenie oddziaływania budynków na środowisko. .KTW II na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie Excellent, co świadczy o tym, że został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i odpowiedzialnych systemów zarządzania. Natomiast inwestor, TDJ Estate, jako pierwszy deweloper z obszaru Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

LKQ Europe otworzy swoje biuro w .KTW II w 2023 roku. Do przeprowadzki przygotowują się również firmy PwC Service Delivery Center, Ammega, Rise.pl oraz SD Worx.

 

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku, centrum medyczne kancelaria notarialna oraz inne usługi uzupełniające. Pierwszy z biurowców, .KTW I, rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., natomiast budowa drugiego zakończyła się na początku 2022 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

***

LKQ

LKQ Europe, spółka należąca do LKQ Corporation z siedzibą w Zug w Szwajcarii, jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. osób w ponad tysiącu oddziałów, a przychód firmy w 2021 roku wyniósł około 6,1 mld USD. Organizacja dostarcza około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Europy.

W skład grupy wchodzą Euro Car Parts, Fource, RHIAG Group, Elit, Auto Kelly i STAHLGRUBER Group, a także specjalista ds. recyklingu Atracco. LKQ posiada również mniejszościowy udział w Mekonomen Group.

Dowiedz się więcej www.lkqcorp.com

***

Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 62 krajach, ponad 17 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 27 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości blisko 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $4,3 mld oraz aktywami w zarządzaniu o wartości ponad $77 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

***

Inwestor

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Zapraszamy na: www.tdjestate.pl

***

TDJ

TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Portfel TDJ Equity składa się między ze spółek notowanych na GPW - m.in. FAMUR, PGO, Zamet, Primetech oraz spółek niepublicznych – Teamtechnik, FPM i NiUW Glinik, Projekt+Solartechnik, MIYA. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate.
W obszarze TDJ Venture realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.tdj.pl

Dodatkowych informacji dla prasy udzieli:

Ewa Kopeć, Imago Public Relations
tel. +48 32 608 29 85
mobile: +48 609 883 545
e-mail: ewa.kopec@imagopr.pl

Przypisy