Koncentracja na najemcy kluczem do sukcesu na rynku biurowym

FACILITY

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce od ponad 2 lat przechodzi szereg znaczących zmian. W efekcie pandemii COVID-19 to wynajmujący wyznaczają nowe trendy, które bez wątpienia będą miały wpływ na kształtowanie się rynku w kolejnych latach. Dla inwestorów, właścicieli i zarządców nieruchomości nieodzowne jest dostosowywanie inwestycji do nowych, postpandemicznych realiów. W rezultacie m.in. ewolucję przechodzą powierzchnie biurowe.

W wyniku pandemii bezpieczeństwo zdrowotne stało się priorytetem w aranżacji i zarządzaniu nieruchomościami, z kolei dystans społeczny kluczowym kryterium. Konieczność zmian wygenerowała nowe modele prowadzenia biznesu, dostosowane do sytuacji na rynku powierzchni biurowych. Wbrew pierwotnym prognozom pandemia nie spowodowała zniknięcia biur z rynku. Zmienił się natomiast model pracy. Wiele firm przeszło na system hybrydowy, a to wymusiło na najemcach dostosowanie powierzchni biurowych do nowych realiów i potrzeb pracowników. Mimo popularyzacji systemu pracy home office i hybrydowego nie można mówić o rewolucji na rynku powierzchni biurowych. Sytuacja w sektorze jest dość stabilna. Zmienia się natomiast sposób wykorzystania powierzchni i nadrzędny cel, jaki ma spełniać biuro danej firmy. Najemcy bardzo często decydują się na przedłużanie umów i zmianę aranżacji przestrzeni, adoptując ją do potrzeb pracowników w nowym otoczeniu rynkowym.

W Globalworth mamy to na względzie i będąc długoterminowym partnerem dla naszych najemców, skupiamy się na zaoferowaniu jak największego zakresu usług. Już w 2020 r. wdrożyliśmy strategię zarządzania właścicielskiego, by...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy