Dołącz do czytelników
Brak wyników

Administration&Business

1 czerwca 2022

Komercjalizacja Centrum Królewska nie zwalnia

0 86

Centrum Królewska to biurowiec położony w Śródmieściu, z którego roztacza się panoramiczny widok na centrum Warszawy oraz Ogród Saski. Już niebawem wprowadzi się do niego kolejny najemca. EastHORN Clinical Services, firma z branży medycznej, wynajęła ponad 330 m kw. powierzchni. Firma doradcza Knight Frank wspierała właściciela budynku - Rezydent S.A. Najemcy w procesie negocjacji doradzał zespół z agencji nieruchomości Locus.

„Cieszymy się, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w centrum Warszawy jest w naszym portfolio. Kameralny charakter, indywidualne podejście właściciela oraz podejmowanie nieustannych działań zmierzających do dostosowania nieruchomości do zmieniających się potrzeb użytkowników jest doceniane przez coraz większą liczbę najemców. Dokładamy wszelkich starań, aby kolejne firmy równie chętnie wybierały ten budynek na swoja siedzibę,”– komentuje Janusz Garstka, Dyrektor działu Reprezentacji Właściciela w Knight Frank.

POLECAMY

EastHORN Clinical Services to działająca od 2004 roku organizacja, która skupia się na badaniach klinicznych. Obecnie jej działalność prowadzona jest w ponad 30 krajach, a projekty badawcze dotyczą między innymi takich obszarów medycyny, jak: onkologia, kardiologia, gastrologia, okulistyka, reumatologia, neurologia, nefrologia.

„Jesteśmy dumni obserwując jako właściciele nieustające zainteresowanie tak wyjątkowym warszawskim biurowcem jakim jest Centrum Królewska. To zapewne funkcja ponadczasowego projektu pracowni Kuryłowicz & Associates, świetnej lokalizacji łączącej wygodę bycia w samym centrum naszej stolicy z przepiękną zielenią Ogrodu Saskiego oraz zaangażowania doradczego firmy Knight Frank. Kontrakt z EastHORN Clinical Services to kolejna podpisana w tym roku umowa. Liczymy, że nowa siedziba tej firmy w Centrum Królewska przełoży się bardziej efektywną budowę relacji biznesowych, a co za tym idzie - na wymierny sukces finansowy. Staramy się maksymalnie wychodzić na przeciw oczekiwaniom naszych najemców, a jest wśród nich także Ambasada Królestwa Danii, stąd chociażby otwarcie nowych sal konferencyjnych na parterze Centrum Królewska już w przyszłym miesiącu,”  - dodaje Przemysław Lech Figarski, Prezes Zarządu w Rezydent S.A.

Centrum Królewska to butikowy biurowiec, położony w ścisłym centrum u zbiegu ulic Królewskiej i Marszałkowskiej, vis-à-vis Ogrodu Saskiego. Atutem biurowca jest dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej. Budynek oferuje około 7 300 m kw. powierzchni najmu na 14 kondygnacjach oraz zapewnia ponad 100 miejsc parkingowych w 3-poziomowym garażu podziemnym, co ma bezpośredni wpływ na bardzo korzystny, zwłaszcza jak na centrum, współczynnik miejsc parkingowych. W roku 2018 obiekt przeszedł gruntowną modernizację, która objęła zmianę pokrycia elewacji i uzyskał ponownie certyfikat BREEAM In-Use Estate z oceną Very Good w kategorii Building Management oraz Asset Performance.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Magdalena Michalak, PR & Marketing Director, +48 508 429 401, magdalena.michalak@pl.knightfrank.com
Iwona Mitros, PR & Marketing Manager, +48 507 218 966, iwona.mitros@pl.knightfrank.com

Knight Frank LLP z siedzibą w Londynie jest wiodącym i niezależnym globalnym doradcą w zakresie nieruchomości. Zatrudnia powyżej 19 000 pracowników w ponad 500 biurach w 60 krajach. Knight Frank doradza klientom, od indywidualnych właścicieli i nabywców, po największych deweloperów, inwestorów i najemców korporacyjnych.

Przypisy