Kierunek Dubaj Inwestowanie w nieruchomości za granicą - wywiad z Veroniką Plichtovą

TEMAT NUMERU

O bezpiecznym zakupie nieruchomości w Dubaju, łatwości inwestowania w nieruchomości za granicą i o tym, jak ważną rolę odgrywa na każdym etapie tego procesu zaufany doradca (lokalny rynkowy ekspert) rozmawiamy z VeroniKą Plichtovą – doświadczoną specjalistką z zakresu obrotu nieruchomościami, która z sukcesami pomaga klientom z Europy znaleźć w Dubaju swój wymarzony dom.

Jak i kiedy zaczęła się Twoja przygoda z Dubajem?

Przeprowadziłam się tutaj 2 lata temu ze względu na całkowity lockdown w Europie. Ciężko było mi się w tej sytuacji odnaleźć, więc zdecydowałam się przenieść do Dubaju. Dubaj również był zamknięty, jednak przez bardzo krótki okres. Świetnie poradzono tu sobie z pandemią i życie społeczne szybko wróciło do normy. Ostatecznie obowiązywało tu również mniej restrykcyjnych obostrzeń. Zauważając drzemiący w tym mieście potencjał, zaczęłam szukać pracy. Od razu wiedziałam, że chcę pracować w branży nieruchomości – ta gałąź rynku zawsze mnie pociągała i wierzyłam, że mogę być w tym świetna.

Jak wyglądały Twoje początki w branży nieruchomości?

Stanie się jednym z cenionych i odnoszących sukcesy pośredników w obrocie nieruchomościami w Dubaju nie jest oczywiście łatwym zadaniem. To konkurencyjna branża, od początku o tym wiedziałam i byłam przygotowana na ciężką pracę – przede wszystkim z klientami, których potrzeby musiałam poznać. Zrozumienie tego rynku, obowiązujących na nim trendów oraz sposobu jego działania było trudnym zadaniem. Najistotniejszą kwestią było dla mnie zdobycie zaufania potencjalnych klientów. Inwestorzy mają tu bowiem wiele możliwości, dlatego musiałam się czymś wyróżnić.

Dubaj był mi w pewien sposób pomocny, ponieważ dostarczył mi prawie wszystkich zasobów w tym rozwiązań technologicznych, których potrzebowałam, aby dotrzeć do moich potencjalnych klientów, móc się z nimi skontaktować oraz śledzić ich poczynania. Mogłam szybko uzyskać listę dostępnych aktualnie nieruchomości (online), sprawdzić cechy każdej z nich i dostarczyć moim partnerom wszelkich informacji – nie było to trudne. Wyzwaniem było stanie się bardziej ich przyjacielem niż tylko pośrednikiem w handlu. Prosta i jasna komunikacja, którą starałam się od początku wyróżniać, ułatwiła mi to i pozwoliła osiągać pierwsze sukcesy.

Co charakteryzuje rynek nieruchomości w Dubaju?

Przede wszystkim dynamicznie rozwijająca się gospodarka, stabilne i przyjazne środowisko biznesowe, szeroki wybór nieruchomości oraz zakres ich cen, ulgi podatkowe, światowej klasy infrastruktura, solidny rynek najmu, duża populacja emigrantów (cechujące miasto otwartość i tolerancja) i potencjał wzrostu – jest to jedna z najszybciej rozwijających się metropolii na świecie.

Co sprawia, że ten rynek jest atrakcyjny dla inwestorów – także z Europy?

W ostatnich latach Dubaj stał się jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na światowym rynku nieruchomości. Jest magnesem przyciągającym inwestorów z całego świata – absolutnym hitem, ze względu na m.in. wspomniane wcześniej korzystne przepisy podatkowe, bezpieczeństwo (jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie), doskonałą infrastrukturę i kwitnącą gospodarkę. W nadchodzących latach spodziewanych jest również kilka atrakcyjnych trendów, które będą kształtować przyszłość rynku nieruchomości w tym miejscu. Jednym z nich jest odchodzenie od dalszego, niekontrolowanego rozrastania się miast w kierunku tzw. smart cities. Przy szybkim wzroście populacji, który powoduje m.in. zwiększony ruch drogowy i zanieczyszczenie, wielu odpowiedzialnych deweloperów koncentruje się na rozwoju wspólnot mieszkaniowych, które płynnie i bezproblemowo integrują pracę z rozrywką niwelując te problemy. Coraz większy nacisk kładzie się na zagęszczenie zabudowy i inwestycje łączące przestrzenie komercyjne z mieszkaniowymi. Wreszcie, nowe rozwiązania technologiczne cały czas umożliwiają nam projektowanie bardziej innowacyjnych budynków o niższym zużyciu energii i w bardziej przystępnych cenach – niedrogich opcji mieszkaniowych. Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem szukającym kolejnej wielkiej okazji z szansą na zysk, czy właścicielem domu ciekawym tego, dokąd zmierza ten rynek, nie ma wątpliwości, że to dynamiczne miasto ma i nadal będzie miało wiele do zaoferowania w nadchodzących latach.

Jak myślisz, dlaczego ludzie wybierają Cię na swojego partnera? Jakie cechy sprawiają, że jesteś dobra w tym co robisz?

Jednym z powodów dla których wyróżniam się na tle konkurencji, jest to, że zawsze skupiam się przede wszystkim na interesie i zadowoleniu klienta – jego potrzebach. Wiem, że aby mój klient ostatecznie chciał zainwestować swoje pieniądze, a następnie mógł czerpać z tej inwestycji zyski, muszę dostarczyć mu w pełni wiarygodnych i aktualnych informacji na temat rynku i tego, co sprzedaję. Za każdym razem, dostarczam im tym samym najlepszych możliwych inwestycyjnych rozwiązań i pomysłów. Wiedza na temat lokalnego rynku nieruchomości w połączeniu z umiejętnościami miękkimi i cechująca mnie empatia pozwalają mi szybko zawęzić pole poszukiwań i wybrać dla nich najlepszą ofertę.

Podstawą działania VP Investments jest zapewnienie najbardziej uczciwej i przejrzystej oferty oraz profesjonalnej obsługi opartej na wzajemnym zaufaniu. Dokładam wszelkich starań, aby pomóc klientom na każdym etapie inwestycji – od rozpoczęcia poszukiwań nowego domu, wynajmu nieruchomości po formalności np. uzyskania statusu wizowego czy otwarcie konta bankowego. Moi klienci wiedzą, że mogą mi zaufać. Wiedzą, że mają we mnie tutaj – na miejscu, silnego, lokalnego partnera i że będę ich wspierać przez cały proces zakupu.

A czy zawsze udaje Ci się zadowolić wszystkich swoich klientów? Jak to możliwe?

Wszystko sprowadza się do mojego wysokiego zaangażowania w wykonywaną pracę – branża nieruchomości zdecydowanie jest moją pasją. Przede wszystkim uwalniam swoich klientów od stresu związanego z koniecznością samodzielnego przeszukiwania Internetu i ofert, co jest już dla nich dużą ulgą i powodem do zadowolenia. Badając rynek i dostarczając im aktualnych informacji oraz udzielając najlepszych porad zdobywam ich zaufanie. Pracuję przy tym oczywiście ze świetnym zespołem ludzi, najlepszymi specjalistami w mieście. Współpracuję ze sprawdzonym konsultantem, który w imieniu klienta zajmuje się wszystkimi działaniami finansowymi, takimi jak otwieranie rachunków bankowych, dokonywanie przelewów, czy nawet założenie firmy/spółki. Mam również profesjonalny zespół, który na dalszym etapie zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przede wszystkim oferuję moim klientom absolutny profesjonalizm.

Porozmawiajmy teraz o sytuacji, kiedy to miałaś trudności w nawiązaniu relacji i porozumienia z klientem. Jak sobie z tym poradziłaś?

Kiedyś musiałam pomóc klientowi, który miał jasno sprecyzowane życzenia, ale i ograniczenia. Przy ustalonym, nieprzekraczalnym budżecie, moim zdaniem było mimo wszystko znaleźć oferty, które zawierały pożądane przez niego cechy i udogodnienia. Zacząłem od skupienia się na nieruchomościach w ustalonym przedziale cenowym, niestety kosztem marzeń klienta. Ostatecznie, zauważając jego niezadowolenie, pokazałam mu przykłady domów oferujących rozwiązania, których oczekiwał, jednocześnie jednak uświadamiając znaczną różnice w budżecie, którego nie posiadał. Klient docenił moją pomoc i szczerość. Udało nam się wypracować kompromis, określić jego must have i uzgodnić ścisły budżet, tak aby wszystkie oferty spełniały jak najwięcej jego podstawowych wymagań, a jednocześnie były w jego zasięgu – przystępne cenowo.

A jak myślisz, co sami klienci powiedzieliby o Tobie i Twoich usługach?

Duża część mojej obecnej działalności oparta jest na poleceniach i referencjach, wystawionych przez moich dotychczasowych klientów. Dziś zarządzam całymi portfelami nieruchomości większości moich klientów, co mówi samo za siebie – potwierdza to, że darzą mnie zaufaniem. Ich lojalność jest dla mnie największą nagrodą.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Przypisy