Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

27 października 2021

iTechArt wybiera Polskę i zajmuje najwyżej położone biuro w Łodzi

0 22

Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times weszła do Polski i za chwilę wprowadza się na 18 piętro Hi Piotrkowska. iTechArt zatrudnia już 50 specjalistów w Łodzi i do końca roku planuje osiągnąć ponad setkę w Polsce. – Doskonałe położenie i niepowtarzalny duch miasta, połączone z niskim poziomem biurokracji, świetną obsługą inwestora i pomocą władz sprawiły, że jako swoją pierwszą lokalizację w kraju wybraliśmy właśnie Łódź – mówi Paweł Cebula, Unit Director iTechArt Group Polska.

ITechArt jest międzynarodową firmą z biurami m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Wiedniu, Miśku i Kijowie. Globalnie zatrudnia 2800 pracowników. W Polsce zlokalizowała się w Łodzi, a następnie w Warszawie i Wrocławiu. W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji, w tym znakomita część tak zwanych „unicornów”, czyli startupów z Doliny Krzemowej, które posiadają bardzo wysokie finansowanie Venture Capital.

POLECAMY

- Cieszymy się, że coraz więcej firm z sektora IT budujących przyszłość globalnej gospodarki decyduje się na Łódź jako miejsce swoich biur i rozwoju. Pokazuje to nie tylko, że nasze miasto buduje odpowiedni klimat dla takich inwestycji, ale również jest w stanie zapewnić wykwalifikowaną kadrę opuszczającą mury Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego czy prywatnych uczelni trzymających wysoki poziom kształcenia – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

- Mamy portfolio bardzo ciekawych projektów m.in. z obszaru healthtech, fintech, real estate czy edukacji. Nasze usługi wybierają firmy, które chcą szybko się rozwijać przy pomocy najnowszych technologii. Są to często marki mało znane w Polsce, za którymi stoją miliardy dolarów inwestycji w Ameryce i które szybko wchodzą na giełdę. Wymagają najwyższej klasy, świetnie wykształconych specjalistów, a takich możemy znaleźć właśnie tu, w Polsce i Łodzi – dodaje Paweł Cebula.

ITechArt rekrutuje w tej chwili w głównej mierze doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem, ale zapowiada też inwestycję w łódzkich juniorów. – W tym roku jest za wcześnie, bo musimy mieć silny zespół mentorów dla technologicznej „młodzieży”, ale już od przyszłego roku planujemy rozwijać partnerstwo z uczelniami. To zdecydowanie dobra wiadomość dla juniorów, którzy napotykają na wiele trudności na rynku pracy. Firma taka, jak iTechArt, daje możliwość zatrzymania największych talentów w Łodzi – mówi Paweł Cebula.

iTechArt zajmie 18. piętro najwyższego budynku biurowego w Łodzi – Hi Piotrkowska. Tym samym biuro technologicznego „jednorożca” ulokowane będzie najwyżej w mieście, tuż pod bardzo ciekawie zapowiadającą się restauracją na najwyższym piętrze kompleksu. – Dbamy o to, żeby nasi specjaliści pracowali w najlepszych lokalizacjach i mieli najdogodniejsze warunki do pracy. Jako jeden z kolejnych na to dowodów mogę podać ciekawostkę – wśród kilku pierwszych pracowników funkcji wsparcia znajduje się Hapiness Managerka. Jej zadaniem będzie właśnie zapewnienie wszelkiego rodzaju udogodnień dla naszych inżynierów – podsumowuje Paweł Cebula.

- Od samego początku kompleks Hi Piotrkowska został zaprojektowany, aby być wizytówką centrum Łodzi i wykreować tu nowe funkcje biznesowe. Takie miejsce powinno podążać za trendami i łączyć nowoczesną, wygodną i elastyczną przestrzeń biurową. Dlatego cieszymy się, że iTechArt wybrał nasz kompleks na lokalizację swojego biura w Łodzi.  - skomentowała Justyna Drużyńska, Dyrektor Operacyjny w Master Management Group. Firma planuje finalne wykończenie biura na grudzień tego roku.

Kim jest iTechArt?

Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times. Na pokładzie iTechArt pracuje 3 000 błyskotliwych inżynierów, w niemal 300 różnorodnych pod kątem technologii i skali projektach. Naszymi klientami są zarówno wschodzące gwiazdy z Doliny Krzemowej, jak i gigantyczne organizacje z listy Fortune 500. Jesteśmy świetni w obszarze Web, Mobile, Big Data, QA & Testing oraz DevOps. W Polsce na razie jesteśmy w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Znaleźliśmy się w rankingu magazynu "Inc." jako jedna z "250 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w regionie Nowego Jorku" oraz "jedna z 5000 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Ameryce". W sumie zostaliśmy wpisani na listę Inc. 5000 cztery razy, co jest wynikiem zaledwie 5% kandydatów.

Ponadto, zostaliśmy uznani za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Ameryce przez Financial Times. Znaleźliśmy się dwa razy bliżej podium w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednocześnie, na tej liście znaleźli się nasi klienci o miliardowych obrotach: SmileDirectClub i Lemonaid Health.

Jesteśmy zdobywcą niemieckiej nagrody Stevie® Awards 2021: Gold Stevie® w nominacji "Najszybciej rozwijająca się firma roku" oraz Bronze Stevie w nominacji "Firma roku - usługi dla biznesu".

Zdobyliśmy również brązową nagrodę "2021 American Business Awards" w kategorii "Najszybciej rozwijająca się firma technologiczna roku - do 2500 pracowników".

Zdobyliśmy Grand Trophy i Gold Globee® Award na corocznej gali Disruptor Company Awards. W uzasadnieniu  znalazły się słowa, że pomimo wyzwań roku 2020, iTechArt nadal rósł w tempie wykładniczym”. W przeszłości po tę nagrodę sięgały takie firmy jak IBM, HP czy Samsung.

Zdobyliśmy "UK Business Tech Awards" 2021 w kategorii "Duża firma technologiczna roku”.

Zostaliśmy wpisani na krótką listę "UK IT Industry Awards 2021" w kategorii "Services Company of the Year". Nagroda ta jest przyznawana firmom, które inspirują kolejne pokolenia specjalistów IT i tworzą przyszłość technologii informatycznych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w listopadzie.

Przypisy