Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

1 lipca 2021

NR 3 (Czerwiec 2021)

Interaktywny spacer po obiekcie z przewodnikiem

0 605

Żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości, gdzie tempo zmian jest niewyobrażalne. W każdej dziedzinie biznesu szukamy możliwości zmiany tradycyjnych metod i narzędzi, tak by dostosowywać je do rosnących wymagań konsumentów oraz do nowych warunków życia. Realia funkcjonowania podczas pandemii spowodowały, że sięgnęliśmy po innowacyjne narzędzie, które umożliwiło nam pokazanie nieruchomości dzięki wirtualnemu i interaktywnemu spacerowi.

Jako 1. biuro nieruchomości w Polsce oraz 2. na świecie wykorzystaliśmy innowacyjną technologię Virtual Reality z przewodnikiem

Na drodze naszego biura Merkadom Nieruchomości pojawił się unikalny dom wymagający niestandardowego podejścia. Zaczęliśmy szukać narzędzi adekwatnych do zaprezentowania jego potencjału. Tak trafiliśmy na firmę, która łączy spacer wirtualny z elementami interaktywnymi oraz filmem. Idea niezwykle przypadła nam do gustu. W końcu znaleźliśmy coś, co bardzo namacalnie pozwala nam przedstawić to, co widzimy w rzeczywistości. Niesamowita jakość wykonania była czynnikiem, który jednoznacznie przekonał nas, że warto spróbować. Podjęliśmy współpracę z firmą NewMediaVR i przystąpiliśmy do realizacji nowego projektu.

POLECAMY

Obrót nieruchomościami wydawać się może dziedziną, w której bez namacalnej sprzedaży nie dojdzie do transakcji. Przekonujemy się jednak, że aktualne wydarzenia zachodzące na całym świecie zmieniają wszystkie dotychczasowe poglądy i tym samym zmieniają również rynek nieruchomości. Wchodzimy coraz mocniej w fazę, w której narzędzie i techniki prezentowania nieruchomości w wymiarze wirtualnym stają się niezbędne. Bez wyjścia poza stare schematy i zastosowania nowych metod biura nieruchomości z czasem nie będą miały racji bytu.

Profesjonalne zdjęcia z homestagingiem uznajemy za oczywistość, choć w wielu biurach standardem są te z telefonu. Od kilku lat w branży rozwijało się zastosowanie spacerów wirtualnych, dzięki którym klient samodzielnie, w zaciszu domowym mógł poruszać się po nieruchomości. Niestety, niewielu klientów z tego korzystało, bo przecież można było przyjść na prezentację w dowolnym momencie.

W trakcie pandemii biura nieruchomości masowo zaczęły stawiać na robienie wirtualnych spacerów niemal przy każdej ofercie. Dla nas ten sposób prezentacji nie był czymś nowym – dotyczył każdego domu, który trafił w nasze ręce. Jednak czegoś zawsze nam w tym brakowało. Forma ta nie dawała nam możliwości pokazania życia, które chcieliśmy uchwycić i tym samym oddać realną atmosferę danej nieruchomości. Film zdecydowanie bardziej nam to umożliwiał. Natomiast połączenie spaceru z filmem, pozwalające zawrzeć ruchome elementy w prezentacji, okazało się strzałem w dziesiątkę w uwypukleniu walorów rezydencji w Miękowie.

Innowacyjne podejście do prezentacji nieruchomości, które pomaga agentom przy sprzedaży, a klientom 
daje możliwość zobaczenia obiektu bez wychodzenia z domu.
Technologia VR umożliwia zaprogramowanie dowolnych interakcji w prezentacji.

 

Na czym dokładnie polega technologia Virtual Reality?

Poznańska firma P.W. Digital, właściciel brandu NewMediaVR, stworzyła innowacyjne rozwiązanie z użyciem wirtualnej rzeczywistości, które polega na płynnym połączeniu panoram składających się z wysokiej jakości zdjęć 360º oraz filmu w technologii HDR. Dzięki temu powstaje niesamowicie atrakcyjna prezentacja obiektu zawierająca elementy ruchome oraz interaktywne. Proces tworzenia oraz postprodukcji wymaga dużych umiejętności i czasu, ale efekty są bardzo imponujące. Dodatkowo można skorzystać z funkcji przewodnika, który oprowadzi nas po wszystkich prezentowanych atrakcjach, i tworzyć treści VR nawiązujące do storytellingu.

Za pomocą interakcji, przewodnika i swobody poruszania się widz ma pełną kontrolę nad prezentacją oraz wyborem kierunku zwiedzania. Interaktywne spacery 360º pozwalają przenieść użytkownika w opisywane miejsce. Natomiast fotorealizm prezentacji tworzy bardzo silny i atrakcyjny przekaz.

Możemy również dodać nieskończoną liczbę punktów interakcji: od dołożenia plików pdf czy plików z materiałami wideo, po dźwięk kierunkowy. Prezentacja może również przybrać formę strony internetowej. Rozbudowane menu idealnie sprawdza się podczas prowadzenia pokazów czy konferencji prezentujących nowy produkt, proces czy usługę.

Istnieje także możliwość zaprogramowania dowolnej interakcji z otoczeniem, jak zmiana pory dnia, zapalenie światła, wyświetlenie fil...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy