Integracja usług dla rynku najmu instytucjonalnego odpowiedzią na potrzeby Klientów tego sektora

Administration&Business

Fliko i Appartme łączą siły dla rynku PRS

Niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek najmu instytucjonalnego w Polsce oraz potrzeby jego Klientów wskazują, że dostarczenie kompleksowego narzędzia integrującego technologie i systemy oraz automatyzującego procesy najmu zdefiniuje kolejną falę innowacji w tym obszarze. Kluczem do sukcesu staje się dostarczenie użytkownikowi końcowemu jednej platformy upraszczającej przepływ danych między wieloma systemami, tworząc centralną przestrzeń dla wszystkich informacji i procesów.

Aby to było możliwe konieczna jest współpraca systemów do zarządzania najmem z dostawcami zaawansowanej technologii i rozwiązań IoT. Taki właśnie kierunek  wybrało Fliko oraz Appartme, rozpoczynając współpracę, której celem jest dostarczenie dla rynku #PRS kompleksowej ścieżki end-to-end w zakresie obsługi najemców, która wspomoże budowanie pozytywnych doświadczeń użytkownika w całym okresie trwania najmu, a także ułatwi właścicielom zarządzanie całym procesem.

Firmy rozpoczynają współpracę, aby zaoferować rynkowi kompleksowe narzędzie integrujące usługi automatyki mieszkaniowej dostarczane przez Appartme wraz z systemem do zarządzania najmem przygotowanym przez Fliko. Stworzą cyfrowe połączenie pomiędzy właścicielami, a najemcami. Zarządcy mieszkań na wynajem, czy też właściciel nieruchomości otrzymują platformę w ramach której w jednym miejscu będą mogli tym wszystkim zarządzać w wygodny i zautomatyzowany sposób, podnosząc efektywność wynajmowanych lokali i komfort swoich klientów. Ponadto, będą mogli m.in. zdalnie sterować temperaturą, obwodami i zakręcać wodę w nie wynajmowanych mieszkaniach, jak również zdalnie odczytać zużycia mediów, co niewątpliwie przełoży się na wymierne korzyści właścicieli nieruchomości przeznaczonych na wynajem.

Z drugiej zaś strony Najemca w jednej aplikacji będzie mógł zgłosić usterkę, zarezerwować przestrzeń wspólną w budynku, komunikować się z zarządcą,  zarządzać dokumentacją, dokonywać płatności online,  jak również zmniejszać koszty zużycia energii i wody, regulować temperaturę i oświetlenie czy też otwierać bramę i furtkę do budynku.

Co ważne, oferowane rozwiązanie będzie mogło być zastosowane także przez innych uczestników rynku mieszkaniowego tj. deweloperów czy też wspólnoty mieszkaniowe na osiedlach wielorodzinnych, czy też nieruchomościach typu mixed-use.

  • To innowacyjne rozwiązanie, które powstaje w odpowiedzi na potrzeby zarówno firm zarządzających najmem jak i inwestorów i ich najemców. Kompaktowość, funkcjonalność, łatwość w obsłudze to tylko kilka jego atutów. Nasi najemcy poszukują nowoczesnych sposobów kontaktu z nami a inwestorzy transparentności w działaniu. - Ilona Stanik, Senior Consultant PRS & Capital Markets w Hamilton May
  • Od samego rozpoczęcia prac nad Fliko, chcieliśmy aby nasz system dostarczał obu stronom procesu najmu kompleksowe rozwiązanie. Rozpoczęcie rozmów z Appartme przybliża nas znacząco do tego celu. Połączenie sił z tak rozpoznawalną marką na rynku automatyki mieszkaniowej, jak Appartme, pozwoli nam poszerzyć zakres funkcjonalności Fliko oraz zapewnić naszym obecnym oraz przyszłym Klientom, dostarczenie kompleksowego  rozwiązania zgodnego z potrzebami i oczekiwaniami rynku PRS. - mówią Ksawery Dzitko i Grzegorz Kuźlak, współzałożyciele Fliko

Z rozwiązań dostarczanych przez Appartme korzystają m.in Skanska, Murapol, Marvipol, Trei, Merrari i wielu innych Deweloperów mieszkaniowych. System Appartme dostępny jest aktualnie w blisko 50 Inwestycjach na terenie ponad 20 Polskich miast. Grupa S-Labs, do której należy marka Appartme, współpracuje również z partnerami strategicznymi takimi jak Orange, Ista, Wekta, Nestino czy Hamilton May.

Fliko jest partnerem MVGM Property Management Poland, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami, będącej liderem na polskim rynku w zakresie zarządzania mieszkaniami na wynajem. W ramach zawartej z MVGM umowy, Fliko dostarcza swoje usługi m.in. Zeitgeist Asset Management. Ponadto, partnerem Fliko jest Lux Dom, jedna z największych warszawskich firm zarządzających i administrujących wspólnotami mieszkaniowymi.

Więcej na temat Fliko można znaleźć na:

Więcej na temat Appartme można znaleźć na:

Przypisy