Dołącz do czytelników
Brak wyników

PROPERTY

9 marca 2021

HOL 7.7 jeszcze bardziej otwarty na miasto

24

Modernizacja budynku od A do Z? White Stone Development pokazuje, jaki potencjał drzemie w biurowcach z kilkunastoletnią historią. Kompleks HOL 7.7, który w 2020 r. przeszedł przemianę części wspólnych, teraz zaprasza najemców do odwiedzenia nowego showroomu. Wokół dwóch budynków przy Cybernetyki 7 i 7a można też już korzystać z przyjemnego, zielonego i zapewniającego sporo miejsca do odpoczynku patio.

Decydując się w 2019 r. na zakup kompleksu HOL 7.7 (dawniej Helion i Luminar), White Stone Development od początku miał zamiar przenieść tę inwestycję w XXI wiek i zapewnić najemcom oraz lokalnej społeczności funkcjonalne, nowoczesne i estetyczne miejsce do pracy, spotkań, odpoczynku. W trakcie modernizacji, deweloper uzyskał certyfikat BREEAM In-Use, pozyskując przy tym dodatkowe punkty wynikające z przeprowadzonych prac. Była to recertyfikacja dokumentu z 2019 roku. To potwierdzenie, że w tym kompleksie istotna jest nie tylko estetyka i design, ale również poszanowanie środowiska oraz idea zrównoważonego rozwoju. W ostatnich miesiącach spółka kontynuowała działania związane z dopełnieniem planowanych zmian.

POLECAMY

„Biurowce HOL 7.7 po modernizacji spełniają standardy wymagane dziś od nowoczesnej powierzchni do pracy. I nie chodzi tu tylko o nową recepcję, hole i przestrzeń wspólną. W jednym z budynków HOL 7.7, na wydzielonej powierzchni drugiego piętra, przygotowaliśmy showroom, który najlepiej pokazuje, jakie możliwości aranżacji biura i stworzenia dogodnych warunków do pracy daje nasz kompleks.” – mówi Emil Gietka, Kierownik Projektu w White Stone.

Biuro w sam raz do pracy

W związku z prowadzonym procesem rekomercjalizacji kompleksu, White Stone zaproponował potencjalnym najemcom gotową, funkcjonalną i estetyczną przestrzeń pokazową, która jest dopracowana tak, aby w razie potrzeby zainteresowana firma mogła się z dnia na dzień do niej wprowadzić. Showroom, poza przestrzeniami do pracy, posiada strefę wejściową z recepcją, a dalej przeszklone pomieszczenia – gabinet, salę konferencyjną i salkę spotkań oraz kuchnię. Open space pozwala na elastyczne kształtowanie przestrzeni – na środku przewidziano dodatkowe miejsce spotkań wydzielane kotarą.

Wprowadzone do wnętrza kolory, przeszklenia oraz ciekawe oświetlenie nadają wrażenie przestronności.

Projekt showroomu przygotowała pracownia Concept Space, a meble do tego pokazowego biura dostarczyła firma Las Mobili.

HOL 7.7 gotowy do wiosny

Jednocześnie zakończyły się prace nad przebudową i zazielenieniem patio pomiędzy biurowcami HOL 7.7. Pusty do tej pory plac zapełnił się miejscami do spotkań i odpoczynku otoczonymi elementami zieleni. Elementy małej architektury dodały temu miejscu ciekawego i spójnego z częścią recepcyjną charakteru.

„Nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, rozmów, relaksu na powietrzu. Po miesiącach spędzonych głównie we wnętrzach w otoczeniu technologii, wszyscy tęsknimy za możliwością większej swobody. Mieszkańcy Służewca Przemysłowego, jak i osoby tu pracujące, zyskali właśnie nową, przyjemną przestrzeń. Nadejście wiosny tylko podkreśli atuty nowego patio, z przygotowanymi przez nas zadaszeniami, lożami i siedziskami, zielenią oraz oświetleniem, które w godzinach nocnych nadaje miejscu niepowtarzalny klimat” – dodaje Emil Gietka, Kierownik Projektu w White Stone.


O White Stone

Grupa kapitałowa White Stone znana jest w Polsce pod tą nazwą od 7 lat, ale korzenie jej działalności sięgają 1995 roku. Jako deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych ma na koncie 73 zrealizowane projekty mieszkaniowe (ponad 2 000 mieszkań), 8 budynków komercyjnych i 78 000 mkw. powierzchni biurowej. Do realizacji deweloperskich grupy White Stone należą takie projekty jak: kompleksy apartamentowców przy ul. Biały Kamień i Chodkiewicza, Multimedialny Dom Plusa i zrewitalizowany Fort Mokotów w Warszawie. W strukturach grupy działa także firma realizująca projekty budowlane o rocznych obrotach sięgających 200 mln zł.

Przypisy